במגרש הפוליטי

"ראש הממשלה נתניהו? הוא לא קוסם, ביבי רק בן אדם"

משבר בקואליציה? מרדכי שלו התראיין ל-Ynet ועלה להתקפה גם נגד שרים מוכרים. מי המפתיעים לטובה, מי חייבים לעשות חשבון נפש, מי היורש של ביבי ומה אמר לו ראש הממשלה לאחר ששמע ששלו מוכן ''למות בשבילו?''

יש כעס על הבוגדים לכאורה שנתנו את הקול שלהם ליש עתיד. מה דעתך?
"הם פחדנים, אכן המילה בגידה קשה והם בגדו בנו מתפקדי הליכוד. יש כבוד לכולם, אבל אנחנו בפריימריז הושבנו אותם בתפקיד. אין להם הכרת תודה – בושה!".

אתה גם חושב שנתניהו צריך לפרוש היום?
"לא. כולנו בני אדם ועושים טעויות, אבל אתה מצפה מהמנהיג שלך שיתקן את הטעויות שלו וטוב שעה אחת קודם".

מה הטעויות שלו?
"מינויים, רפורמה, משילות, צוות הלשכה".

השרה גלית דיסטל אטבריאן (נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

שרת הסברה, גלית דיסטל אטבריאן?
"יש לשלוח אותה הביתה אתמול, ביום שהכניסה אנשי מרץ ללשכה שלה! בלי קשר, התפקיד גדול עליה. יש עוד הרבה, אבל אני מנוע מלהגיב בנושא עכשיו".

אתה מזוהה כ"ביביסט", מה אתה חושב על מצב המדינה?
"רע ועצוב. אני אישית נפגע עצם היותי מזוהה ליכוד, ביביסט, נדפק במישור האישי וחווה אונס כלכלי – סליחה על הביטוי. חברים ומנטורים של שנים מנתקים ממני מגע. לא חוזרים לטלפונים ושולחים הודעות עד שלא אחשוב כמוהם ואהיה במחנה שלהם, לא מעוניינים להיות איתי בקשר. עסקים וחברות מבטלים חוזים וגורמים לי להפסדים מיליונים. כשיש פורום מנכ״לים ופורום הייטקיסטים שהם נגד הערכים שלי ונגד הרפורמה, הם שולטים ומובילים את המשק העסקי. קל להם לפגוע בי".

אתה אומר לי דברים קשים מאוד.
"אני לא רק אומר, יש צילומי מסך שכל הנאמר על ידי – אמת".

מרדכי שלו ושר החוץ אלי כהן (צילום פרטי)

אז איפה שרים וחברי כנסת בליכוד שיעזרו לך? מיקי זוהר שר הספורט, יש לך את אתר ישראל ספורט והקבוצה שלך ואתה תומכים בו גם.
"לצערי, יתכן בגלל שאני חזק ועם יכולת להתקדם, מיקי זוהר בורח ולא עוזר. קיצר, מסבן אותי. למה? לא יודע. הוא ראה ומודע לחלק מצילומי מסך שחשפתי הרגע".

מה עושים מכאן?
"עושים חישוב מסלול מחדש – עסקי, אישי ופוליטי. אני מאוכזב מהשרים וחברי הכנסת ובמיוחד מלשכת ראש הממשלה. נתתי ונותן את החיים שלי על חשבון המשפחה והפרנסה. מי שצריך, ראה את ההודעות ומודעים למצב שאני חווה. אף אחד לא מושיט יד לעזרה. אין, אין הכרת הטוב! היום חלק גדול מהמתפקדים שלי צוחקים עלי איפה החברים שלנו. שבמילה אחת פותחים לך דלתות ותפקידי מפתח כדירקטור ו/או מנכ"ל בחברות שונות והמשרדים שלהם. אין אירוע אחד שלא מחבקים אותי ושואלים, למה?".

ומה אתה עונה להם?
"שיש כמה שרים/חברי כנסת בודדים מאוד שמפתיעים מיוזמתם וגבר אחד בליכוד שאני אמות בשבילו ומה שיהיה צריך בכל שעה נעשה עבורו".

מרדכי שלו עם אלמוג כהן (צילום פרטי)

אתה רוצה להגיד לי מיהם? או אתה מפחד שיסמנו אותך?
"מפחד רק מבורא עולם. אני לא מפחד מאף אחד, יש לי כמעט 2,200 מתפקדים בקבוצות שלי. כפי שדאגתי לעשות מלחמה עבור חברי כנסת שיכנסו בחוק הנורווגי, אני אומר את כל אשר על ליבי. מי שטוב לו, טוב לו".

השרה ד"ר שלמה קרעי (נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

אז מי המפתיע בענק?
"המפתיע בענק? ד"ר שלמה קרעי ואלעז זמיר. אלמוג כהן, שלא שייך למחנה שלי, בהכרות קצרה איתו דרך מכרים (יגאל מלכה ואופיר מאנה) יצא אחלה גבר. הלוואי שחברי כנסת בליכוד ילכו לקבל ממנו שיעור".

יש עוד?
"כן, ינקי דרעי הבן של אריה. תמיד נמצא זמין לעזור לחלש קשוב ועושה השתדלות ענק. אמיר אוחנה, יואב קיש, יריב לוין, אבי דיכטר ועוד".

מרדכי שלו עם השרה מירי רגב (צילום פרטי)

רוצה לעבור למאכזבים או תברח מתשובה?
"אמרתי, לא מפחד, לא בורח מכלום, במיוחד שהכל לא אישי כלפי אף אחד. המאכזב הגדול זה דודי אמסלם. מעולם לא ביקשתי כלום אישית בשבילי, אבל ביום שני האחרון בכנסת באתי עם מישהו שעובר תקופה לא קלה משפחתית ועסקית, שיעזור לו שהוא מאוד 'אוהב', אמר לו 'אל תפנה אליי בחודש הקרוב, אני עסוק'. מה מצחיק? יבוא אליו אחרי חודש יגיד לו למה לא באת אליי לפני, הכל תפוס. המלכה זו מירי רגב. לא ביקשתי ממנה כלום, אני פשוט אוהב אותה. טלי גוטליב הגיבורה החדשה".

לא הבנתי, בשביל מי אתה מוכן למות?
"ראש הממשלה, בנימין נתניהו והיורש הטבעי שלו".

ומי היורש שלו?
"הגבר שבגברים, שר, ח״כ, חבר אמת".

אופיר מאנה, יגאל מלכה ומרדכי שלו (צילום פרטי)

לעשות לך תופים?
"האמת בשבילו גם חצוצרות – אלי כהן, שר החוץ מספר 1 של מדינת ישראל והיורש הטבעי של נתניהו ביום שאחרי. מוכן למות למענו".

למות?
"כן, כפי שנתניהו שמע אישית ממני שאני מוכן למות למענו, אז גם בשביל אלי כהן אני מוכן למות".

רגע, חשבתי לסיים אבל שאלה אחרונה מה נתניהו אמר לך אחרי ששמע את זה?
"חייך, חיבק ואמר – שלו, אף אחד לא צריך למות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button