ענפים אחריםענפים נוספים

שייט: ראם מגן הוכתר לסגן אלוף העולם לנוער בסירות ILCA6

מגן בן ה 17 ממועדון השייט שדות ים, זכה במדליית הכסף באליפות העולם לנוער בסירות ILCA6, שהסתיימה אתמול בלילה בארגנטינה: ''כבר באליפות העולם בשנה שעברה הוכחתי לעצמי שיש לי מקום בפסגה העולמית והשנה עשיתי עוד צעד קדימה''

ראם מגן, בן ה-17 ממועדון השייט שדות ים, זכה במדליית הכסף באליפות העולם לנוער בסירות ILCA6, שהסתיימה אתמול בלילה (שישי) בארגנטינה. זו המדליה הבין לאומית הראשונה של מגן בדגם.

במשך ארבעת ימי התחרות הראשונים התברגו מגן וחברו לנבחרת, עומר וילנצ'יק, בעשירייה הראשונה ובכך העפילו לבית הזהב של התחרות. בשיוטים שלשום הבריקו שני הישראלים, כאשר הם סוגרים פער של מעל עשר נקודות בפסגה ומתמקמים במקומות השני והשלישי, לפני יום השיוטים האחרון.

אתמול בלילה (שעון ישראל) יצאו שני הישראלים לשני שיוטים אחרונים, שיכריעו את גורל התחרות. מגן סיים את השיוט הראשון במקום הרביעי, כאשר הוא מקדים את השייט האיטלקי, שהוביל את התחרות, ובכך עלה זמנית למקום הראשון באליפות. השיוט האחרון לא האיר פנים לשני הישראלים, כאשר שניהם פסלו בזינוק. כתוצאה מהפסילה ירד מגן למקום השני והוכתר לסגן אלוף העולם בעוד וילנצ'יק ירד למקום השביעי הכללי.

ראם מגן (צילום: ILCA class)

ראם מגן אמר: "זו הייתה מבחינתי תחרות מבגרת, עם המעבר מנוער לבוגרים. כבר באליפות העולם בשנה שעברה הוכחתי לעצמי שיש לי מקום בפסגה העולמית והשנה עשיתי עוד צעד קדימה. זו המדליה הראשונה שלי באליפות עולם ואני ממש מתרגש לעמוד על הפודיום ולהניף את הדגל. זו הייתה נסיעה ממש ארוכה ואני מחכה כבר לחזור לארץ למשפחה, ולאגור כוחות לפני אליפות אירופה לבוגרים"

בנבחרת הנשים תוצאה יפה גם כן, כאשר רבקה מנטל זוכה במדליית הארד בקטגוריית עד גיל 17 (מקום תשיעי כללי) וגאיה דטיאשווילי מסיימת במקום 13, לאחר שהוכיחה יכולות גבוהות ומיקום גבוה על אף פסילות בשני שיוטים.

מאמן הנבחרת, ארז אליהו, היה מרוצה מאוד מחניכיו בסיום: "שני השייטים הצעירים מסיימים כבר אליפות עולם שנייה ברצף בתוך עשרת הגדולים ומוכיחים כי יש לנו עומק ותקווה גדולה לדור המשך מוכשר מאוד. גם אצל הנשים התוצאות נהדרות, ושתי הבנות יאיימו על הפסגה בשנים הקרובות".

כפי שהיה באליפות העולם לנשים, שהתקיימה בשבוע שעבר באותו אתר, גם השבוע נשבו רוחות חזקות מאוד, של מעל 25 קשר (כ- 45 קמ"ש) שהביאו לתנאי קיצון והקשו על המתחרים והמתחרות.

השייטים יתחרו בחודש הבא באליפות אירופה לבוגרים. מגן ווילנצ'יק יעברו לדגם הבוגרים, ILCA7, ויצטרפו למאור בן הרוש וליוגב אלקלעי. שתי הבנות יצטרפו אל שי קקון. גם אצל הנשים וגם אצל הגברים ינסו הנבחרות להשיג את הקווטה בדגם זה, שתבטיח כי אחד מהם ייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריז באוגוסט הקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW