ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

בפעם השנייה: אסף יסעור אלוף העולם הפראלימפי בטאקוונדו

לאחר שניצח 4 קרבות במקסיקו, לוחם הטאקוונדו הישראלי גבר 8:13 על יריבו מטאייוון בקרב על הזהב וזכה בפעם השנייה ברציפות בתואר היוקרתי. יסעור הבטיח לעצמו את המקום במשחקים הפראלימפיים בפריס 2024

לוחם הטאקוונדו הפראלימפי אסף יסעור הוכתר הלילה (בין שישי לשבת) כאלוף העולם בפעם השנייה ברציפות לאחר שזכה במדליית הזהב בתחרות שמתקיימת במקסיקו. יסעור, שבחודש שעבר זכה במדליית כסף במשחקים האירופים ובטורניר הגרנד פרי פריס, הבטיח לעצמו את המקום במשחקים הפראלימפיים בפריס 2024, כשהוא גם צפוי להתברג בפסגת הדירוג העולמי.

בשלב שמינית הגמר גבר הישראלי (עד 58 ק"ג) על יריב מפרו בתוצאה 6:36, בשלב רבע הגמר ניצח יריב ממונגוליה בתוצאה 10:27. בחצי הגמר התמודד עם יריב ממרוקו וניצח בקרב מדהים בתוצאה 8:11 ובגמר ניצח יריב מטייוואן 8:13. לוחם הטאקוונדו הישראלי המוכשר איבד את שתי ידיו בגיל 13 כשהתחשמל מכבל מתח גבוה במהלך משחק ליד ביתו שברמת הגולן. את המשלחת הישראלית מוביל המאמן הלאומי יחיעם שרעבי, ומלווים המעסה אנטוניו ערביד וחבר הנבחרת טום פשקובסקי.

אסף יסעור (איגוד הטאקוונדו בישראל, דניס סקרטוב)

יו"ר איגוד הטאקוונדו, יהודה מעיין: "ברכות לאסף יסעור על ההישג אלוף עולם, שנתיים ברציפות. איגוד הטאקוונדו מוכיח כי הפעילות המשותפת של הנבחרות ברמלה באולם הנבחרת נושא פירות. כמו גם שיתוף הפעולה עם הוועד הפראלימפי וההתאחדות לספורט הנכים. תודה מיוחדת לצוות המקצועי ברשותו של יחיעם שרעבי שללא המסירות שלהם היום-יומית לא היינו מגיעים לתוצאות האלו".

המאמן הלאומי, יחיעם שרעבי: "אסף עבד מעולה לאורך כל היום והוכיח שוב שהוא יכול להגיע הכי רחוק שאפשר. עכשיו צריך להמשיך ולעבוד קשה לקראת התחרויות הבאות כשהמטרה הברורה היא פריס 2024".

מנכ"לית איגוד הטאקוונדו, נועה שמידע: "שמחה מאוד בשביל אסף וכל הצוות המקצועי שעוטף את הנבחרת על ההישג המדהים. זה פרי עבודה קשה וסיזיפית, המון הקרבה ואומץ לחלום בגדול ולהעז. מאחלת המון הצלחה מחר לעדנן מילאד שיתחרה בקטגורית 63 ק"ג".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW