שלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''חנה קנייזבה מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכריסטין פוליסיץ' מועמד ליונייטד, אובמיאנג בדרך לצ'לסימרגש: עיריית חיפה חנכה רחוב על שמו של ג'וני הרדיהגארד דסונטה ברדפורד חתם לשתי עונות בהפועל ב''ששב לישראל: אנטואן קונטה סיכם לשנתיים בהפועל ת''אמקום 24 לבר סולובייצ'יק, הערב: הגמר של פולונסקיליגה לאומית: מכבי רמת גן החתימה את עידן אלבר
שחקני מכבי עירוני ר''ג (יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)

בית הדין דחה את עתירת מכבי רמת גן, תשחק בלאומית

שני | | 16:41    מאת מערכת ישראל ספורט

הקבוצה שסיימה במקום השני בלאומית ביקשה להודיע עליה כעולה השנייה לליגת העל בעידוד איגוד הכדורסל, אך הדיינים קבעו כי יש לקיים את ההסכמים שנחתמו בין האיגוד למינהלת. יו''ר ר''ג: ''מאוכזבים קשות''

על רקע הסכסוך הגדול בין איגוד הכדורסל למנהלת ליגת העל, בית הדין העליון של האיגוד הכריע היום (שני) כי העתירה של מכבי עירוני רמת גן להוות עולה שנייה לליגה הבכירה ולשחק בעונה הקרובה בליגת ווינר סל נדחית. המשמעות היא שעירוני קריית אתא היא העולה היחידה מהליגה הלאומית, בעוד רמת גן - שסיימה את העונה החולפת במקום השני - תמשיך בליגה הלאומית. מהמנהלת נמסר: "מנהלת הליגה מודה לבית הדין על כיבוד ההסכם ומאחלת לקבוצה הצלחה בהמשך".

בהכרעת בית הדין, שכלל את השופט עו"ד עודד מודריק, עו"ד ברוך כצמן ועו"ד עמנואל סלע, נכתב: "משנמצא שעובר לפתיחת עונת המשחקים 2021/22 נקבע התקן הרשמי של העולות להיות עולה אחת, ומשהתברר ששינוי התקן הזה אף נערך לאחר שהעולה החלה, אין אנו רשאים להקנות תוקף לשינוי. כיוון שתקן העולות שפורסם היה של עולה אחת, לעתירת עירוני רמת גן שסיימה במקום השני - אין על מה שתסמוך". הקבוצה מרמת גן עתרה באמצעות עו"ד רועי רוזן ועו"ד שי רן קדוש, אך כאמור בית הדין קבע כי יש צורך לקיים את ההסכמים שנקבעו בין האיגוד למינהלת.

יו"ר מכבי עירוני רמת גן, חן שניידרמן, אמר בתגובה: "אנו מצרים ומאוכזבים מההחלטה הפוגעת קשות במכבי עירוני רמת גן. יחד עם זאת, נבדוק מהן האפשרויות הנוספות העומדות בפנינו לשינוי ההחלטה ובמידה ויש כאלה נפעל בהתאם. במידה ואין אפשרויות, חרף האכזבה הגדולה והתיסכול הרב נפעל בהתאם להחלטה וננסה לבנות קבוצה איכותית ואטרקטיבית לעונה הקרובה בליגה הלאומית ונעשה כל שיבכולתנו להשיג את הכרטיס לליגת העל כבר בסיום העונה הקרובה. חבל מאד שהתהליך היה איטי מאד ונראה כסחבת, מה שפגע בנו קשות בהתארגנות בכל המובנים וההיבטים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות