רון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''חנה קנייזבה מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכריסטין פוליסיץ' מועמד ליונייטד, אובמיאנג בדרך לצ'לסימרגש: עיריית חיפה חנכה רחוב על שמו של ג'וני הרדיהגארד דסונטה ברדפורד חתם לשתי עונות בהפועל ב''ששב לישראל: אנטואן קונטה סיכם לשנתיים בהפועל ת''א
מימין: אנקי שפיצר ואילנה רומנו (צילום פרטי)

50 שנה אחרי: גרמניה תשלם פיצויים למשפחות הי''א

רביעי | | 13:40    מאת מערכת ישראל ספורט

בגרמניה דווח שהממשלה הגרמנית מנהלת שיחות עם משפחות הקורבנות הטבח באולימפיאדת מינכן 1972 על תשלום פיצויים. אילנה רומנו, נציגת המשפחות: ''קיבלנו הצעה מבזה לחלוטין ואנחנו מתנגדים לה''

50 שנה אחרי הטבח הנוראי באולימפיאדת מינכן 1972, בו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים, ממשלת גרמניה הודיעה על כוונתה לשלם פיצויים למשפחות קורבנות מתקפת הטרור באולימפיאדת מינכן ב- 1972, שבה נרצחו 11 ספורטאים יהודים - כך דווח היום ב"Sueddeutsche Zeitung" הגרמני. על פי הדיווח, החלטה התקבלה "בעקבות רצון להגדיר את ההשלכות החמורות על קרובי משפחתם של הקורבנות במונחים חומריים". 

הדובר לא פירט את שווי הצעת הפיצוי הגרמנית, אך לטענתו "בימים אלה מתנהלות שיחות אמון עם נציגי משפחות הקורבנות". עוד נמסר כי אנקי שפיצר, אלמנתו של מאמן הסיוף אנדריי שפיצר, ביטלה בהתראה קצרה את הביקור במינכן שתוכנן לשבוע זה, כי היא לא רוצה לנסוע לגרמניה כל עוד שאלת הפיצויים לא נפתרה. בדיווח צוין עוד כי קרובי המשפחה כבר קיבלו תשלומים ב-1972 וב-2002, אך אלה היו קטנים והוכרזו על ידי הצד הגרמני כסיוע הומניטרי על מנת למנוע הודאה באשמה. נזכיר כי ב-5 בספטבר צפוי להתקיים טקס זיכרון במעמד נשיאי המדינות, משפחות הקורבנות, ספורטאים וראשי הוועדים האולימפיים.

אילנה רומנו, אלמנתו של מרים המשקולות יוסף רומנו שנרצח בפיגוע, אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב': "קיבלנו הצעה מבזה לחלוטין ואנחנו מתנגדים לה, התעללו בנו 50 שנה, הם צריכים לפתוח את הארכיונים. הם קיבלו שבועיים מראש התרעה משגריר לבנון. הם היו שותפים למחדל - הם לא רצו שיחידה מיוחדת שלנו תבוא לעזור והמשיכו את המשחקים האולימפיים בגלל הספונסרים". ל"חדשות 13", אמרה רומנו כי ההצעה "מבזה, לא מקובלת ונדחית על הסף. אנחנו מחרימים את הטקס כי ההחלטה היא מבזה. צריכים להבין בגרמניה שחייבים לשלם לפי סטנדרטים בינלאומיים. אם ב-1972 הם שילמו למחבלים 9 מיליון דולר, הם ישלמו פי 11 לנרצחים".

נגישות