שלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''חנה קנייזבה מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכריסטין פוליסיץ' מועמד ליונייטד, אובמיאנג בדרך לצ'לסימרגש: עיריית חיפה חנכה רחוב על שמו של ג'וני הרדיהגארד דסונטה ברדפורד חתם לשתי עונות בהפועל ב''ששב לישראל: אנטואן קונטה סיכם לשנתיים בהפועל ת''אמקום 24 לבר סולובייצ'יק, הערב: הגמר של פולונסקיליגה לאומית: מכבי רמת גן החתימה את עידן אלבר
יונאס וינגגור (האתר הרשמי)

מרשים: יונאס וינגגור הבטיח את הזכייה בטור דה פראנס

שבת | | 19:10    מאת מערכת ישראל ספורט

הרוכב הדני, שהרשים לאורך הטור, סיים שני במקטע הלפני אחרון ושמר על החולצה הצהובה. יהיה לאלוף הדני השני בהיסטוריה מאז ביראנה ריס ב-1996. פוגצ'אר יסיים שני, תומאס שלישי. ניב יסיים במקום ה-79

הרוכב הדני יונאס וינגגור הבטיח הערב (שבת) את זכייתו בטור דה פראנס 2022 לאחר ששמר על החולצה הצהובה גם בקטע הלפני אחרון בשלב נגד השעון (40.7 ק"מ) כאשר סיים במקום השני עם חליפת הבננה הצהובה ברוקאמדור. וינגגור יוכתר לאלוף הדני השני בהיסטוריה, אחרי ביארנה ריס ב-1996.
 


וינגגור, שסיים במקום השני בטור של 2021 והיה כעת הלידר של יומבו ויסמה, סיים במקטע הלפני האחרון שני רק לחברו לקבוצה ווט ואן ורט, כאשר טדיי פוג’צאר סיים אחריהם במקום השלישי. מחר ירכב האלוף החדש בשדרות השאנז אליזה שבפריס עם החולצה הצהובה ויזכה לכבוד הגדול שמעטים מקבלים במהלך הקריירה שלהם. 
 


וינגגור מוביל את צמרת הדירוג הכללי עם יתרון בלתי שביר של 3:34 דקות על פני טדיי פוגצ'אר ו-8:13 דקות על פני גיירנט תומאס. הסלובני והבריטי יעמדו איתו יחד על הפודיום בשדרה המפורסמת של צרפת כשיחלקו את מקומות 2 ו-3 בהתאמה. גיא ניב, הרוכב הישראלי היחיד בטור, ישלים את המרוץ היוקרתי בפעם השניה בקריירה שלו. ניב סיים במקום ה-121 (7:51 דקות פיגור) את השלב נגד השעון ומדורג במקום ה-79 הכללי עם פיגור של 3:44:20 שעות אחרי וינגגור.

נגישות