''לה פמיליה'' נגד קריאות גזעניות, בבית''ר י-ם בירכותוקם נבחרת נשים ישראלית מטעם ספיישל אולימפיקססטרשנוב: ''הגיעה העת להחמיר את הענישה במגרשים''זעם במכבי חיפה על אי דחיית המשחק מול בני סכניןשחקנים יותאמו לקבוצות באמצעות בינה מלאכותיתלייבוביץ' בחיפה-סכנין, ריינשרייבר בנתניה מול בית''רפריס 2024: ''אייזנברג-אליאש'' תעניק חסות לענבר לניראליפות אירופה בשחייה: גמר ושלושה חצאי גמר לישראלהפועל תל אביב ובית''ר ירושלים יעמדו לדין בהתאחדותמחממים את היחסים: משלחת ממרוקו מגיעה לישראל
רפא נדאל אחרי הזכייה (האתר הרשמי)

הגרנד סלאם ה-22: נדאל אלוף רולאן גארוס בפעם ה-14

ראשון | | 18:30    מאת מערכת ישראל ספורט

מלך החימר הוכיח פעם נוספת שגם בגיל 36, איש לא יכול עליו במגרש הביתי שלו. השור ממאיורקה טייל ל-3:6, 3:6, 0:6 על קספר רוד הנורבגי והשלים זכייה בגרנד סלאם מספר 22 שלו, שניים מעל דג'וקוביץ' ופדרר

ב-2005 רפאל נדאל זכה בפעם הראשונה בקריירה ברולאן גארוס. היום (ראשון), 17 שנים אחרי ובגיל 36, הספרדי המדורג 5 בעולם עשה זאת בפעם ה-14 בקריירה כשהוא שומר על מאזן מושלם בגמרים של הגרנד סלאם היוקרתי. "מלך החימר" טייל ללא כל קושי עם 3:6, 3:6, 0:6 תוך שעתיים ו-18 דקות על קספר רוד הנורבגי. לאחר שזכה באליפות אוסטרליה הפתוחה בתחילת השנה, נדאל השלים זכייה בגרנד סלאם 22 בקריירה, שניים יותר משני טניסאי העל האחרים - נובאק דג'וקוביץ', אותו ניצח בחצי הגמר, ורוג'ר פדרר. 

הספרדי, שהתקשה מאוד מול סשה זברב בחצי הגמר עד שזה נאלץ לפרוש בשל פציעה בקרסול, ולא ליקק דבש גם מול דג'וקוביץ' ברבע הגמר, ניצח הפעם בקלות ובתום משחק בו ניצחונו לא הוטל לספק אפילו לשנייה. רוד בן ה-23, שהפך לנורבגי הראשון שמגיע לגמר גרנד סלאם ורשם הישג אדיר בגיל 23, הצטרף לאקדמיה של נדאל ב-2018 והיום קיבל ממנו שיעור נוסף במפגש הראשון ביניהם אי פעם, שלא ייזכר על ידו בצורה חיובית. עבור נדאל זהו גמר 30 בקריירה והמאזן שלו עומד כעת על 8:22. אגב, יש לו רק 3 הפסדים ברולאן גארוס לאורך כל הקריירה שלו - שניים מהם מול דג'וקוביץ' (2011 ו-2015).
 


מהלך המשחק

לאחר שניצח 15:40 את המשחקון הראשון, הספרדי השיג שבירה ראשונה בהתמודדות בתום 30:40 במשחקון השני. הנורבגי נכנס לעניינים עם שבירה משלו במשחקון השלישי, אך נשבר בשנית מיד לאחר מכן. את המשחקון הרביעי, השור ממיורקה ניצח בקלילות עם 15:40 בדרך ל-1:4, חצי שעה בתוך ההתמודדות. רוד הצליח לשמור על ההגשה שלו וצימק ל-4:2 במשחקון השישי. אלא שנדל טייל ל-2:5 עם משחקון נהדר שבו שמר על ההגשה שלו. רוד שמר על ההגשה, אך גם נדאל עשה זאת וניצח 3:6 במערכה הראשונה אחרי 48 דקות. 

רפא היה קרוב לשבור את יריבו כבר בפתיחתה של המערכה השנייה עם שלוש נקודות שבירה לאחר 40:40, אך רוד הראה המון אופי ועלה ל-0:1. נדאל השווה בזריזות מיד לאחר מכן עם 15:40 כשהוא שומר על ההגשה שלו, אלא שהנורבגי הצליח להשיג שבירה ועלה ל-1:3. הספרדי לא התרגש והשיב בשבירה משלו כשהוא מצמק ל-3:2. נדאל השווה ל-3:3, רוד כבר היה רחוק נקודה מניצחון המשחקון השביעי, אך השור הספרדי חזר, ניצח לאחר נקודת שבירה אחת והשיג שבירה נוספת וחשובה מאוד. המומנטום הנפלא של רפא המשיך עם ניצחון מוחץ במשחקון השמיני, שנגמר ב-0:40 עם "אייס" ראשון במשחק לזכותו - וזה 3:5. נדאל לקח משחקון חמישי ברציפות, עם שבירה, וניצח 3:6 במערכה השנייה אחרי 57 דקות. 

נדאל פתח את המערכה השלישית ברגל ימין עם 15:40 בהגשות שלו, ושבירה במשחקון השני בדרך ל-0:2. רוד נשבר לחלוטין, נדאל שוב שמר על ההגשות שלו ועלה ל-0:3. רוד פספס כדור די נוח ליד הרשת והוא בקושי מסוגל לזכות בנקודות, כאשר הספרדי השלים 0:4 עם משחקון תשיעי ברציפות שהוא לוקח. הנורבגי נראה אובד עצות לחלוטין ונדאל עלה ל-0:5 תוך 24 דקות בלבד. במשחקון הארוך, הספרדי שבר את ההגשה של רוד, השלים "בייגל" ועם 0:6 קליל, ניצח 0:3 במערכות תוך שעתיים ו-18 דקות.

נגישות