עומרי גאנדלמן נפצע בברכו, ייעדר לפחות 3 שבועותשביעות רצון במכבי חיפה: ''כל הקרדיט מגיע ליענקל'ה''עם המספר 66: ניר ביטון חתם לשנתיים במכבי ת''אחוס: ''ישראל הייתה הנבחרת הטובה יותר, היה תענוג''אופיר חיים: ''אני משחק אותה 'קול', אבל בפנים גמור''נשארו עם המחמאות: ישראל הפסידה 3:1 לאנגליה בגמרחיזוק נוסף לאלופה: פרנזי פיירו מצטרף למכבי חיפהנשאר במועדון: מוחמד סלאח חתם בליברפול עד 2025זר נוסף למכבי חיפה: המגן פייר קורנו מצטרף רשמיתיורד ללאומית: בן חיים חתם רשמית במכבי פתח תקווה
מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון (ההתאחדות לכדורגל)

גיא לוזון הוצג: ''הייתה הצעה מאירופה ושלוש מליגת העל''

חמישי | | 14:33    מאת אדי חליאבין

מאמן הנבחרת הצעירה, שחזר לקדנציה שנייה, דיבר לקראת המשחקים בשבוע הבא מול לטביה וסן מרינו: ''אני חושב שהצלחתי מאוד במכבי פ''ת. הייחוס המשפחתי? לכל מקום הגעתי בזכות המשפחה, גם לבלגיה''

הנבחרת הצעירה של ישראל תתכנס בשבוע הבא לשני המשחקים האחרונים בקמפיין מוקדמות היורו עד גיל 21 - מול לטביה (2 ביוני) ונגד סן מרינו (7 ביוני). הסגל אמנם עדיין לא פורסם, אך היום (חמישי) הוצג המאמן גיא לוזון שחוזר לקדנציה שנייה על הקווים של הנבחרת הצעירה לאחר שאימן אותה ביורו 2013 עד גיל 21 שנערך בישראל. 

לוזון, שסיים את דרכו במכבי פתח תקווה בסוף דצמבר בשל פתיחת עונה חלשה במיוחד ולא אימן מאז, אמר: "תמיד מרגש לחזור לנבחרת ובטח ובטח לקראת סיום קמפיין ומשחקים גורליים להמשך. אני מאוד אוהב את הזירה האירופאית, המשחקים האלה מרגשים אותי וזו הסיבה היחידה. אני חושב שאם מדברים בקצרה על התקופה בפתח תקווה היא הייתה נהדרת למעט החודשיים האחרונים. הצלחתי שם מאוד. העלינו המון שחקנים מהנוער לבוגרים וחלקם עדיין בסגל או באירופה. הייתה תקופה שעלינו ליגה בקלילות, הגענו לגמר גביע ולאחר מכן השגנו פלייאוף עליון עם קבוצה צעירה. למעט החודשיים האחרונים הייתה תקופה נהדרת".

מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון (ההתאחדות לכדורגל)
על הסגל, אמר לוזון - שהחליף כידוע את אלון חזן שקודם לנבחרת הבוגרת: "בסביבות 7-8 שחקנים שהיו מול פולין וגרמניה לא איתנו, חלקם בבוגרת וחלקם פצועים, אבל זה עושה את האתגר גדול יותר והשחקנים שישחקו – חובת ההוכחה עליהם. אני לא בוכה, מיילל, או מקטר, זה לא יעזור לנו בשום דבר. מה שהיה קודם כבר לא קיים. אני אעשה שינויים בהרכב, זה לא בשליטתי אפילו. יש הרבה חוסרים. יש זמן מצומצם לגבש את ההרכב והפילוסופיה ונבוא במקסימום מוכנות. המינוי הגיע בגלל הייחוס המשפחתי שלי? גם בבלגיה ואנגליה זה היה בזכות אבי לוזון, נגיע גם ליורו בזכותו. הייתה לי הצעה מאירופה ומשלוש קבוצות בליגת העל, מסיבות משפחתיות לא יצאתי לאירופה. מי שמבקר שיבקר ומי שמחמיא יחמיא, הכל בסדר".

המאמן הוסיף: "המטרה היחידה שלנו היא לנצח את המשחק מול לטביה. גם עם סגל מלא התקשינו מול לטביה, מי שרוצה להקל בהם ראש לא מכיר אותם. ראיתי חמישה משחקים מלאים שלהם גם מול גרמניה פעמיים והם לא עשו חיים פשוטים לאף אחד. לטביה נבחרת פיזית ואגרסיבית שלוחצת כל הזמן. אין עניין של ליאל עבדה או שחקן כזה או אחר, הייתי שמח שכל מי שזומן לנבחרת הבוגרת יהיה איתנו. ברגע שיקבלו שם את הדקות הנבחרת הבוגרת חשובה יותר מהאולימפית. אני מאחל להם בהצלחה, ברור שהייתי רוצה את כולם אבל זה לא רלוונטי. עלייה ליורו? זה לא מעניין כרגע. צריכים לחשוב על לטביה. גם אם נעבור יש פלייאוף, הדרך ארוכה וקשה. אני תמיד רואה את הצד החיובי לגבי היכולת של השחקנים להתקדם, אני המאמין הכי חדול בשחקן הישראלי".

גיא לוזון עם זיו מורגן (ההתאחדות לכדורגל)
מגן קריית שמונה, זיו מורגן, אמר: "אני שמח בשביל אלון חזן, מאחל לו המון בהצלחה ובטוח שיעשה את הטוב ביותר. גיא הגיע ובכמה אימונים הנחיל את הפילוסופיה שלו, התפקיד שלנו הוא להתחבר אליו". על קפיצת מדרגה לנבחרת הבוגרת בעקבות חבריו לצעירה: "לכל אחד יש את הזמן שלו, מקווה ומאמין שהזמן שלי יגיע כשהוא צריך להגיע, כרגע אני מתמקד בצעירה". על המשחק בלטביה: "זה תלוי בנו. נבוא ללטביה כדי לנצח, הסיכוי הוא טוב, יש לנו נבחרת טובה עם ביטחון, אסור להיות שחצנים ושאננים".

נגישות