עוז בלייזר סיכם בהפועל י-ם, רפי מנקו קרוב למכבי ת''אמדליית כסף לגילי שריר במונגוליה, ארד לטוהר בוטבולשיא ישראלי לנבחרת הנשים ב-4X100 מטרים מעורב עוזב את ליגת העל: גודסוואי דוניו חתם בנפטצ'י באקומקום 9 לאנסטסיה גורבנקו ב-50 חזה באליפות העולםאוהדי בית''ר י-ם ''מכינים'' את משה חוגג לקראת הכלאמדר לא ייצא לליגת הקיץ עם בוסטון ויישאר עם הנבחרתתמנע נלסון לוי זכתה במדליית ארד בגרנד סלאם מונגוליהעילי פיינגולד: ''כמו מול ספרד, נעשה את זה מול אנגליה''מילאן תפתח עונה נגד אודינזה, אינטר תתארח בלצ'ה
האבוקות של אוהדי מכבי חיפה (אסף הופמן)

עשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרה

שלישי | | 20:42    מאת אדי חליאבין

שוטרים נכנסו ליציע האוהדים הירוקים לאחר מופע פירוטכני שהוביל לעצירת גמר גביע המדינה למספר דקות, כאשר גם ביציע של האדומים נדלקו אבוקות רבות. 7 נעצרו מיידית ולפחות 10 נעצרו גם לאחר המשחק

אחרי שהדרבי התל אביבי הופסק לכמעט 20 דקות בעקבות השלכת עשרות אבוקות לכר הדשא באצטדיון בלומפילד, אוהדי הפועל באר שבע ומכבי חיפה פתחו הערב (שלישי) את גמר גביע המדינה עם מופע אבוקות, כשעשרות אמצעי פירוטכניקה הושלכו לכר הדשא באצטדיון טדי. אוהדי הקבוצות התלוננו לפני המשחק על כך שהמשטרה אוסרת עליהם להכניס תפאורה, דבר שקורה לא אחת בניסיון גם כדי למנוע מהאוהדים הברחת אמצעי פירוטכניקה וגם כדי להעניש על אירועים קודמים, כאשר לבסוף לאוהדי באר שבע אושרה התפאורה ולאוהדי מכבי חיפה לא.

אבוקות באצטדיון טדי (אסף הופמן)
מיד לאחר השלכת האבוקות, התפתחו עימותים אלימים ביציע של אוהדי הירוקים בין הקהל לכוחות המשטרה. במהלך העימותים הושלכו אבוקות וכיסאות לעבר השוטרים ומספר אוהדים שהתעמתו עם כוחות האבטחה נעצרו, לאחר שחלק מהם אף ניסו לפרוץ לכר הדשא. במכבי חיפה טענו מנגד ליחס מפלה של המשטרה בבירה לאוהדי הקבוצה וגורם במועדון אמר: "המשטרה מתנכלת לאוהדי מכבי חיפה בעיקר בירושלים פעם אחר פעם ללא סיבה. גם הפעם לא הורשה להיכנס ציוד עידוד בעוד ליריבה כן. הכניסה המיותרת ליציע רק גרמה להמומה מיותרת ואלימות". אותו גורם גם הזכיר אוהדים ירוקים שהותקפו במשחק מול הפועל ירושלים.

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר בנוגע לעימותים ביציע של אוהדי מכבי חיפה: "בתחילת משחק גמר גביע המדינה בכדורגל החלו מספר אוהדים, חלקם היו רעולי פנים, להתפרע ביציעים ולהשליך אבוקות לעבר המגרש ולעבר אוהדים אחרים. השלכת האבוקות נעשתה באופן מסוכן שפגע במספר אוהדים ביציע. בהמשך עשרות אוהדים עקרו והשליכו כיסאות מאחד היציעים, וכן השליכו מקלות, בקבוקים וחפצים שונים ותקפו שוטרים. בעקבות כך שני שוטרים נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי".

חבלנים מטפלים באבוקות (אסף הופמן)
עוד נמסר: "לאחר מכן עשרות אוהדים ניסו לפרוץ לכר הדשא ולהתעמת עם השוטרים שמנעו זאת מהם. בעקבות כך נעצרו ע"י המשטרה שבעה אוהדים שהדליקו והשליכו אבוקות וחפצים או כאלו שתקפו שוטרים, ובהמשך צפויים מעצרים נוספים. לצערנו ישנם אוהדים המגיעים למגרשי הספורט במטרה להפר את הסדר, להשליך חפצים ולתקוף את כוחות הבטחון. משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד אותם אוהדים שתקפו שוטרים, סיכנו אוהדים, נהגו באלימות והפרו את הסדר באצטדיון".

לאחר המשחק נמסר מהמשטרה: "לאחר סיום משחק הכדורגל הערב בטדי, נעצרו חשודים נוספים שהופללו ותועדו כשהפרו את הסדר, השליכו חפצים ואבוקות ותקפו שוטרים. בסה"כ נעצרו לחקירה במהלך המשחק ועד כה יותר מ-10 חשודים בגין עבירות אלו". עוד לפני המשחק, מסרו במשטרה שכוחות שיטור איתרו 10 חשודים תושבי חיפה ובאר שבע, זאת לאחר שבחיפוש שנערך נתפסו ברשותם אמצעי פירוטכניקה רבים. בנוסף, נעצר חשוד בעקבות קטטה שהתפתחה במקום.

נגישות