מתן רודיטי סיים במקום השישי בסבב האירופי באיטליהאחרי 13 שנות הפסקה: עירוני קריית אתא שבה לליגת העלכ-500 אוהדים באימון, מכבי ת''א דרוכה לקראת הדרבילפני גמר הגביע: הפועל באר שבע מארחת את בני סכניןבורוסיה דורטמונד הודיעה על סיום דרכו של מרקו רוזהבכר לשחקנים לקראת מכבי נתניה: ''חשוב לרדת לקרקע''דריכות גבוהה בהפועל ת''א: ''רוצים להחזיר את הכבוד''מכבי נתניה בחיפה, זקוקה לנקודה כדי להבטיח אירופהשאראס ביקר את השחקנים, לאסו הילל את סרחיו יויבוסטון הביסה את מיאמי ואיזנה ל-1:1 בגמר המזרח
ערן זהבי במדי פ.ס.וו איינדהובן (האתר הרשמי)

ערן זהבי: ''הגיע הזמן שיבינו שבלי שחקנים אין כדורגל''

שלישי | | 10:23    מאת מערכת ישראל ספורט

חלוץ פ.ס.וו איינדהובן ונבחרת ישראל התייחס למצב בבית''ר ירושלים: ''אם אפשר לפטר שחקנים בלי פיצוי, אולי להם יהיה מותר להתפטר? נראה מועדון שיהיה מספיק אמיץ שיקבל מכתב התפטרות מאחד השחקנים''

בצל הישיבה שתתקיים היום בבית"ר ירושלים בנוגע לשחקנים שהקבוצה תשחרר, כאשר מי שיתבקש לחפש קבוצה ולא ימצא - יפוטר, חלוץ נבחרת ישראל ופ.ס.וו איינדהובן ערן זהבי התייחס לנושא באינסטגרם.

זהבי הגיב לפוסט של סוכנו, רונן קצב, וכתב: "כל מילה בסלע, הגיע הזמן שיבינו שבלי השחקנים והאוהדים כל ההצגה הזו שנקראת כדורגל לא יכולה להתקיים אבל יש לי הצעה אחרת: אם המועדון יכול לפטר שחקנים בלי פיצוי, אולי גם השחקנים יוכלו לעשות את זה? נראה את המועדון המספיק אמיץ כשאחד מהשחקנים הכי חשובים שלו יגיש לו מכתב התפטרות. אולי ככה יבינו ויתאחדו כולם ביחד נגד הדבר הזה".

קצב, שמייצג בבית"ר את אוראל דגני, איתמר ניצן, מקס גרצ'קין, אורן ביטון ולירן רוטמן, כתב: "היום הוא יום עצוב בכדורגל הישראלי. שחקנים בכירים בבית"ר ירושלים יקבלו הודעת פיטורים חד צדדית (בואו לא נייפה את זה במילים זה פשוט הפרת הסכמים) שחקנים שמפרנסים משפחות חלקם או רובם אפילו באים מחו"ל ובעלי התחייבויות שנוצרו גם בגלל החוזה המופר יצטרכו להתחיל להתרוצץ במוסדות משפטיים. הזרים יפנו לפיפא יגישו תביעות ואף יזכו בהן והשחקן הישראלי במוסד לבוררות שליד ההתאחדות לכדורגל".

"את הסיפור העצוב של עלייתו ונפילתו של משה חוגג בבית"ר אני לא מתכונן לנתח כרגע ואני לא בטוח שמישהו יכול היה לחזות בדיוק , אבל פה מגיעה הנקודה המרכזית של טור זה. בדיוק בשביל זה נוצרה הבקרה הכספית כדי להגן על השחקן ואנו רואים פעם אחר פעם שזה לא באמת קורה. את עידן טל בתחילת דרכו האירופית שמתי במרידה הספרדית. קבוצה צנועה מהליגה השנייה בספרד, קבוצה חסרת משאבים שהפתיעה וכמעט עלתה לליגה הראשונה, אבל לבסוף הפסידה בפליאוף ונשארה בליגה שנייה, דבר שריסק כלכלית את המועדון שבעצם הימר בהשקעה גדולה מעל מידותיו ונכשל בהימור".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ronen Katzav (@ronenkatzav)


"הקבוצה הלכה לפירוק ועידן שנתן עונה מצויינת דרך ההופעה הטובה שלו באותה עונה בספרד חתם באברטון מאנגליה. עידן חתם בתחילת העונה בספרד עבור דמי רישום קטנים בארגון השחקנים הספרדי, מה שהתברר כנראה כחתימה החשובה ביותר שלו בספרד. יום אחד כשהייתי אצלו בביקור, חיכתה לו הפתעה בתיבת הדואר: צ’ק מהארגון על כל סכום החוב שנוצר מולו, ללא תביעות או בוררויות. הבקרה התקציבית הייתה פשוט מול השחקנים עצמם והיא מחויבת להעביר את הכסף לשחקן ואם לקבוצה יש התנגדויות היא מקבלת מספיק זמן לפני התשלום לגשת למוסדות המתאימים".

"כל יורו שמשמש לשכר שחקנים נמצא בבקרה בהתחייבויות נזילות של בעלי הקבוצות, ולא מותנות בניחושים כמה כרטיסים תמכור במשחק. זה חוזה עבודה ולא הימור בקזינו למי שלא הבין. תפקיד הבקרה חייב להשתנות פה ומיד. המלצות או הערכות לא תופסות. כל שקל חייב להיות מגובה ומוגן. ארגון השחקנים מתגאה בקשרים שלו מול דוד אגנסו (חלוץ בית"ר ירושלים לשעבר שהבאתי בתקופת השיא של ארקדי ושאקלר) נשיא ארגון השחקנים הבינלאומי, שהיה שנים נשיא ארגון השחקנים הספרדי".

"אני מציע לארגון לפנות אליו ולנסות ללמוד את המתווה הספרדי. הכדורגל קודם כל ולפני הכל הוא של הקהל והשחקנים, ואם קהל עצום של קבוצה כמו בית"ר נפגע והשחקנים לא מקבלים את מה שמגיע להם לפי החוק, אז מה שווה הכל? השתיקה של הארגון עד עכשיו פשוט מקוממת אותי. ארגון חזק משבית את הליגה או אפילו יוצר מחאה בסיסית של דקה ראשונה לא משחקים כמו שרוצים בצדק לבצע על אלימות במגרשים נכנס לסבב שיחות ופגישות מול הגורמים המתאימים כדי לסובב את הבקרה מול השחקנים עצמם עם כל הבטחונות הדרושים כדי שהכדורגל שלנו לא יסבול מפירוקים או מצבי רוח של בעלים כזה או אחר".

נגישות