אנצ'לוטי נותר בודד בפסגה, קורטואה קבע שני שיאי מפעלבפעם ה-14 בהיסטוריה: ריאל מדריד היא אלופת אירופהאבי אבן נחוש: ''אנחנו באים לסיים את הסדרה בהרצליה''דיווחים באיטליה: ''טורינו במגעים עם מנור סולומון''טניס: דניאל צוקרמן העפיל לגמר טורניר הפיוצ'ר בנתניההושג סיכום לרכישת צ'לסי ע''י טוד בולי, אברמוביץ' נפרדחוזר לצפון: רועי הובר חתם לשנתיים בהפועל גליל עליוןה-14 של ריאל או ה-7 של ליברפול: לקראת גמר האלופותמיאמי כפתה משחק 7 נגד בוסטון, 47 נקודות לבאטלרקלופ: "ריאל פייבוריטית בגמר האלופות בגלל הניסיון"

מזרחי: ''יתכן שבשבוע הבא חצי קבוצה לא תהיה פה''

שני | | 22:51    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן בית''ר ירושלים סיפק מונולוג מהלב אחרי ה-2:0 להפועל ת''א: י''כול להיות שבית"ר תלך לחדלות פרעון. כרגע הקופה ריקה ואי אפשר לשלם משכורות. בתנאים של כזה חוסר ודאות זו כמעט משימה בלתי אפשרית''

בית"ר ירושלים הפסידה הערב (שני) 2:0 להפועל תל אביב, במסגרת המחזור ה-19 בליגת העל ובמה שהיה ההפסד השני שלהם בשלושת המחזורים האחרונים. בית"ר, שכמובן מתמודדת גם עם אינספור צרות מחוץ למגרש, עלתה למשחק ללא זרים בהרכב, נראתה לא טוב ונותרה עם 17 נקודות בלבד, שמונה מתחת לבני סכנין שבמקום העשירי ורק שלוש מעל הפועל נוף הגליל שמתחת לקו האדום. הקבוצה מהבירה, שמתמודדת עם חוסר ודאות מוחלט לגבי עתיד המועדון, עם ניצחון ב-10 המשחקים האחרונים - וגם הוא היה טכני על הפועל ירושלים בדרבי.

המאמן יוסי מזרחי סיפק מונולוג מהלב לאחר המשחק: "מה יהיה? נחכה ונראה. הבעיה זה לא שאנחנו שלוש נקודות מהתחתית, הבעיה זה חוסר הוודאות המוחלט שיש סביב הקבוצה. בתנאים האלו זה כמעט משימה בלתי אפשרית. עד שלא נדע בדיוק לאיזה כיוון בית"ר הולכת, זו תהיה בעיה מאוד גדולה. אנחנו נראים לא טוב, יש לנו בעיות מקצועיות גם. בית"ר נבנתה עם סגל אחד ומשחקת עם סגל אחר בכלל, בית"ר חסרה כל כך הרבה שחקנים שהיו אמורים להוביל אותה, ההגנה הייתה צריכה להיות עמית כהן, אוראל דגני, ג'וסואה מחיאס ומקס גרצ'קין. לא ראיתם את זה פעם אחת מתחילת השנה. מרקו יאנקוביץ' לא משחק, כל השחקנים שהיו אמורים להוביל את בית"ר נעדרים מכל מיני סיבות – פציעות, מחלות, חו"ל. הגיע הזמן להגיד את זה, אנחנו משחקים עם הרכב שבית"ר לא אמורה לשחק איתו".

מאמן בית''ר ירושלים, יוסי מזרחי (ליאת אבשלומי)
מזרחי הוסיף: "לפני שאני הסכמתי לקחת את התפקיד, בית,ר ניסתה להביא מאמן ולא היה כסף. לא חוכמה להגיד 'למה לקחת את בית"ר?'. אני לא הייתי צריך את זה, אבל אני גם כשוער וגם כמאמן הייתי תמיד אמיץ לקחת אתגרים לא פשוטים. נחכה לראות מה יקרה בשבוע הקרוב כי זה שבוע קריטי. הדבר הכי קריטי זה איזה סגל שחקנים יהיה לבית"ר עד סוף העונה. אולי אתם לא מבינים את הסיטואציה של בית"ר, אז אסביר. יכול להיות ששבוע הבא חצי מהקבוצה הזאת שראיתם לא יהיו בבית"ר בכלל. אני לא האישיו, אני מעבר לקריירה שלי. אני מנסה להסביר שאנחנו נמצאים בדבר שאני לא מכיר קבוצה שהייתה בו. אם היית יודע שאנחנו הולכים עם סגל צעיר עד סוף השנה היית יודע למה לצפות. יכול להיות שכבר השבוע ישחררו שחקנים ואתה לא יודע איזה סגל יהיה עד סוף השנה".

המאמן המשיך: "יוסי מזרחי זה לא האישיו, העניין הוא מה יקרה עם המועדון האדיר הזה. בית"ר הוא לא עוד מועדון ואסור לתת למועדון הזה להתפרק, בלי קשר לשאלה מי יהיה המאמן. אתם לא מבינים שאי אפשר להביא מישהו באלף שקל. אתם לא מבינים את זה. אתם רחוקים ולא יודעים מה קורה במועדון. אני לא שבור בכלל, עברתי יותר מדי דברים בקריירה כדי שאשבר. אנחנו לא יודעים מה קורה, אנחנו נמצאים במצב שלפני יומיים או שלושה בא הנאמן וישב עם השחקנים ואמר להם מעבר לקיצוץ שכולם צריכים לקצץ, שישוחררו שחקנים, אף אחד לא אומר כמה שחקנים ישוחררו, אף אחד גם לא יודע מה להגיד, כי כרגע הקופה בבית,ר ריקה לחלוטין ואי אפשר לשלם משכורות לשחקנים ואי אפשר לשלם משכורת לעובדים ואי אפשר כלום. זה המצב נכון להרגע".

אוהדי בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
מזרחי אמר: "אם לא יהיה שינוי יכול להיות שבית"ר תלך לחדלות פירעון, יכול להיות שהיא תלך לשחקנים צעירים מהנוער שישחקו. במצב כזה לאמן ולהחזיק קבוצה, אני לא יודע אם נתקלתם פעם במצב כזה. אני לא יודע מה יהיה. כשנדע מה הצפי, אפילו כששואלים אם יקצצו לכולם 30% וישחררו ארבעה שחקנים, האם יהיו משכורות עוד חודשיים, אף אחד לא יכול להגיד לך כן. תשאלו את הבקרה התקציבית, אני לא רואה שיש בקרה. אם היו בטוחות איזה בעיה הייתה? היו קוראים לשחקנים לפני משחק ואומרים להם שהולכים לקצץ ולשחרר 7-6 שחקנים? ואתם מדברים איתי מקצועית. יש בעיות מקצועיות, אבל שחקני כדורגל הם בני אדם שכל הזמן מתעסקים מה יקרה איתם, אם ישלמו להם, כל שחקן מתקשר לסוכן שאולי ימצא לו קבוצה, זה לא אווירה לנהל קבוצת כדורגל".

המאמן סיכם: "השחקנים שלי מסכנים, הם לא יודעים מה יהיה איתם, שחקנים שלא יודעים מה יהיה העתיד שלהם ומה יקרה מחר או מחרתיים, אני כמאמן, למרות ששמעתי את הנאמן ולמרות שאני בקשר עם אלי יום יום, אף אחד מאיתנו לא יודע מה יקרה עם בית"ר. מבחינת ההגינות כלפי השחקנים והמועדון, זה חייב להיות מוכרע בשבוע הקרוב כי עוד שבוע-עשרה ימים נגמרות ההעברות. צריך לראות מה יהיה עם השחקנים, אם יהיה להם ביקוש, יכול להיות שבית”ר כדי להתקיים בכלל תצטרך לשחרר 6-7 שחקנים, צריך לחכות לראות מה יהיה, אבל חוסר הוודאות זה הכי גרוע".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות