פרנקפורט זכתה בליגה האירופית, 4:5 בפנדלים על ריינג'רסאבן: ''חשבנו שהמשחק בידיים שלנו, קיבלנו בעיטה בתחת''הפועל ת''א צימקה ל-2:1 מול מכבי ת''א, ערב ענק לטימורחוזר לאדום: גידי קאניוק סיכם לשנתיים בהפועל חיפהאליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר עלה למקום ה-5ההחלטה בעניין העונש של סכנין תתקבל עד ליום שלישיקאמבק: דורון אוסידון מונה לנציג הבעלים בבני יהודהנשים: נבחרת ישראל תשחק באליפות העולם ב-3X3אוהדי ב''ש נגד ההתאחדות: ''הכדורגל שייך לאוהדים''דוידסון: ''יום אחד יקרה רצח במגרש וכולנו נבכה על זה''
שחקני בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בית''ר ספגה משחק בית ללא קהל: ''עונש לא מידתי''

רביעי | | 18:25    מאת אדי חליאבין ורועי ינקלוביץ

הקבוצה מבירה עמדה לדין על התנהגות הקהל במשחק מול קריית שמונה, אשדוד ומכבי חיפה, וגם נקנסה ב-25 אלף ש''ח. במועדון הגיבו: ''קבוצות סופגות על תנאי, אנחנו עונשים תמוהים''. עונש על תנאי לזיו מורגן

בית"ר ירושלים עמדה היום (רביעי) לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל, בגין התפרעות אוהדים בשלושה משחקים שונים - נגד מכבי חיפה, מול מ.ס. אשדוד ונגד עירוני קריית שמונה. בית הדין גזר על הצהובים-שחורים מהבירה משחק ביתי ללא קהל בפועל וקנס כספי של 25 אלף ש"ח. בעקבות כך, בית"ר תארח את הפועל נוף הגליל ללא קהל.

הדיין עו"ד ישראל שמעוני כתב בהחלטתו: "חסד עשתה המאשימה עם הנאשמת כאשר בגין אירועי המשחק עם מכבי חיפה לא העמידה את הנאשמת לדין גם בעבירה של פגיעה בשופט או עבירה דומה, כאשר הדו"ח מציין כי מצית שהושלך פגע ברגלו של עוזר השופט. אך בכל האמור בסעיפים בגינם הועמדה הנאשמת לדין הודתה הנאשמת במיוחס לה ואשר על כן אני מרשיע אותה לפי הודאתה בכל אחד משלושת האישומים המיוחסים לה".

אוהדי בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
הדיין הוסיף: "טרם להרשעות לעיל, הנאשמת צברה מתחילת עונת 2021/22 תשע הרשעות בהתפרעות אוהדים. ניכר בעליל כי העונשים שהשית עליה בית הדין - לרבות סגירת יציעים במגרשה הביתי - לא השיגו כל אפקט מרתיע, על קהלה. איננו יכולים לשבת בחיבוק ידיים נוכח תופעות אלה ואין לנו מנוס אלא להחמיר את ענישתנו בתקווה כי סופו של דבר יטמיעו אוהדי הנאשמת כי מגרש הכדורגל אינו זירה לפריקת עול וכי לפורעים אין מגרש במקומותינו".

במועדון זעמו על ההחלטה ומסרו: "בית"ר ירושלים רואה בחומרה את הענישה הקשה של בית הדין הערב. אין קבוצה שנלחמת בצורה כל כך חריפה ונחושה בתופעת ההתפרעויות במגרשים ובית הדין שוב מחליט להקל ראש בנדון. קבוצות נענשות על תנאי, שלעיתים גם לא מופעל בעוד שאנחנו מוצאים את עצמנו סופגים שוב ושוב עונשים לא מידתיים ותמוהים. את התופעה הנחושה יש לחסל באמצעות חוקים ותקנות לא על ידי בפגיעה בקבוצות. אנו נשקול את צעדנו הקרובים כדי שהצדק יעשה כלפי בית"ר ירושלים".

זיו מורגן עם תנועת ההשתקה (ליאת אבשלומי)
בתוך כך, שחקן עירוני קריית שמונה, זיו מורגן, עמד לדין בעקבות ההתגרות שלו באוהדי בית"ר ירושלים, כאשר סימן תנועת השתקה לעבר האוהדים לאחר שכבש. בעקבות הדברים ומאחר שהמגן לא עומד לדין בעבר, הוא הודה בעבירה וספג עונש הרחקה על תנאי משני משחקים, ונקנס ב-1,000 ש"ח בפועל.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות