הפועל ירושלים עלתה ל-1:2 עם 60:87 על גלבוע/גלילמתן רודיטי סיים במקום השישי בסבב האירופי באיטליהאחרי 13 שנות הפסקה: עירוני קריית אתא שבה לליגת העלכ-500 אוהדים באימון, מכבי ת''א דרוכה לקראת הדרבילפני גמר הגביע: הפועל באר שבע מארחת את בני סכניןבורוסיה דורטמונד הודיעה על סיום דרכו של מרקו רוזהבכר לשחקנים לקראת מכבי נתניה: ''חשוב לרדת לקרקע''דריכות גבוהה בהפועל ת''א: ''רוצים להחזיר את הכבוד''מכבי נתניה בחיפה, זקוקה לנקודה כדי להבטיח אירופהשאראס ביקר את השחקנים, לאסו הילל את סרחיו יוי
אביעד שילוח עם שחקני מכבי ת''א בעונה שעברה (ישי נאמן)

אחרי שספג איומים: אביעד שילוח הגיש תלונה במשטרה

ראשון | | 18:01    מאת אדי חליאבין

השופט שהניף אדום שגוי למתן חוזז בניצחון 1:3 של מכבי ת''א על הפועל ירושלים ספג נאצות. מנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר: ''נחצה הקו בין ביקורת להסתה''. מכבי ת''א במכתב חריף לאיגוד: ''נדרש בדק בית''

שופט המשחק בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב אביעד שילוח הגיש הערב (ראשון) תלונה במשטרת זבולון בעקבות איומים כלפיו וכלפי בני משפחתו שנשלחו אליו למכשיר הסלולרי האישי וברשתות החברתיות.שילוח, כזכור, עורר סערה בעקבות כרטיס אדום שגוי שהניף לעבר מתן חוזז ממכבי תל אביב במחצית השנייה, לפני שהצהובים-כחולים כבשה פעמיים בתוספת הזמן וניצחה 1:3 את הירושלמים.

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר: "אביעד עדכן מוקדם יותר לגבי האיומים שנשלחו אליו וההנחיה שלנו היתה ברורה - הגשת תלונה במשטרה. ביקורת על שיפוט היא לגיטימית, אלא שהחל מאתמול הקו הדק בינה לבין הסתה פרועה נחצה. מוטב שכל מי ששותף לטירוף הזה יעצור כאן ועכשיו. אני מצפה ממועדון הכדורגל מכבי תל אביב להבהיר חד משמעית ובאופן רשמי את עמדתו בנושא. שילוח טעה אתמול במספר החלטות, כפי שבעלים טועים, מאמנים ושחקנים. האיגוד ימשיך לפעול מקצועית לטובת איכות שיפוט גבוהה ככל האפשר. משטרת ישראל, אני בטוח, תפעל לאיתור אותם עבריינים שהרהיבו עוז לאיים לפגוע בשופט כדורגל".

מאוחר יותר שלחה מכבי תל אביב מכתב לאיגוד השופטים, בו נכתב בין היתר: "מכבי תל אביב מגנה כל התנהגות או התבטאות אלימה, לרבות כנגד שופטים או מוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל. יחד עם זאת, אנו מצפים מאיגוד השופטים לבקר טעויות אלו של השופטים, לרבות בפומבי, ולהסיק מסקנות לאחר כל משחק בו נעשו טעויות שכאלו, לרבות ענישה מתאימה ההולמת את חומרת הטעויות ואת הנזק שהן עלולות היו לגרום למכבי תל אביב".

עוד הוסיפו במועדון: "כל גיבוי או ניסיון להסתיר או להתעלם מטעויות קשות כל כך רק יעצים את התופעה ויעניק לגיטימציה לשופטים להמשיך ולטעות מבלי לתת על כך את הדין וכאשר מי שנפגעים הם הקבוצות והשחקנים. לאור האמור, אנחנו מבקשים לקבל פירוט על הבדיקות שנעשו, הסקת מסקנות, עמדת איגוד השופטים, כיצד בכוונתכם לפעול שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד וכיצד בכוונתכם להרתיע בפני השופטים. בנוסף, אנו מפצירים בכם לקיים בדק בית בהול הכולל בירור פנימי, הסקת מסקנות מעמיקה ותוכנית פעולה עתידית לשיפור רמת השופטים בישראל".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות