אנצ'לוטי נותר בודד בפסגה, קורטואה קבע שני שיאי מפעלבפעם ה-14 בהיסטוריה: ריאל מדריד היא אלופת אירופהאבי אבן נחוש: ''אנחנו באים לסיים את הסדרה בהרצליה''דיווחים באיטליה: ''טורינו במגעים עם מנור סולומון''טניס: דניאל צוקרמן העפיל לגמר טורניר הפיוצ'ר בנתניההושג סיכום לרכישת צ'לסי ע''י טוד בולי, אברמוביץ' נפרדחוזר לצפון: רועי הובר חתם לשנתיים בהפועל גליל עליוןה-14 של ריאל או ה-7 של ליברפול: לקראת גמר האלופותמיאמי כפתה משחק 7 נגד בוסטון, 47 נקודות לבאטלרקלופ: "ריאל פייבוריטית בגמר האלופות בגלל הניסיון"
נובאק דג'וקוביץ' באוסטרליה (אינסטגרם)

ערעורו של נובאק דג'וקוביץ' נדחה, יגורש מאוסטרליה

ראשון | | 08:59    מאת מערכת ישראל ספורט

עורכי דינו של הטניסאי לא הצליחו לבטל בבית המשפט את החלטת שר ההגירה, הערעור נדחה פה אחד. המדורג 1 בעולם לא ישתתף באליפות אוסטרליה: ''מאוכזב מאוד, אבל מקבל את ההחלטה ואעזוב את המדינה''

יממה לפני חבטת הפתיחה לגרנד סלאם הראשון של העונה, אליפות אוסטרליה הפתוחה, פרשת נובאק דג'וקוביץ' הגיעה לסיומה, לאחר שבית המשפט הפדרלי החליט הבוקר (ראשון) לגרש את הטניסאי הסרבי מהמדינה. בית המשפט דחה את ערעורו של המדורג 1 בעולם בהחלטה שהתקבלה "פה אחד", כאשר דג'וקוביץ' לא יזכה להגן על התואר שבו זכה בשלוש השנים האחרונות ולא יוכל לשבור את השוויון עם רוג'ר פדרר ורפאל נדאל (20 תארי גרנד סלאם לכל אחד מהשלושה). 
 


לאחר דחיית הערעור וההחלטה לגרשו, דג'וקוביץ' פרסם הודעה לתקשורת: "אני רוצה לתת הצהרה קצרה ולהתייחס לתוצאות הדיון היום בבית המשפט. כעת אקדיש זמן למנוחה ולהתאוששות, לפני שאגיב מעבר לכך. אני מאוד מאוכזב מפסק הדין על ההחלטה לבטל את הויזה שלי, שמשמעותה שאני לא יכול להישאר באוסטרליה ולהשתתף באליפות אוסטרליה הפתוחה. אני מכבד את פסיקת בית המשפט ואשתף פעולה עם הרשויות הרלוונטיות בנוגע לעזיבתי את אוסטרליה".

הסרבי הוסיף: "לא נוח לי שתשומת הלב בשבועות האחרונים הייתה עליי, ואני מקווה שכולנו נוכל עכשיו להתמקד במשחק ובטורניר שאני אוהב. אני רוצה לאחל בהצלחה לשחקנים, לצוותים, למארגנים, למתנדבים ולאוהדים, מאחל את כל הטוב ביותר. לבסוף, אני רוצה להודות למשפחתי, לחברים, לצוות, לאוהדים, לאוהדים ולחבריי הסרבים על תמיכתכם המתמשכת. כולכם הייתם מקור גדול לכוח עבורי".
 


הרכב של שלושה שופטים הקשיב בשעות האחרונות לטיעונים של שני הצדדים - עורכי דיניו של דג'וקוביץ' והשלטונות האוסטרליים. במקביל, היום פורסם לוח הזמנים ליום הראשון של אליפות אוסטרליה, לפיו דג'וקוביץ' - שחיפש זכייה עשירית בטורניר אמור היה לפגוש מחר את חברו הסרבי מיומיר קצ'מנוביץ' באיצטדיון רוד לייבר. אלא שזה כאמור כבר לא יקרה. השופט ג'יימס אלסופ הסביר שהחלטת בית המשפט לא משקפת האם "ההחלטה נכונה או מוצדקת" - אלא "האם ההחלטה הייתה כל כך לא הגיונית או בלתי סבירה" כדי להצדיק את ביטולה. הסיבות המלאות יפורסמו במועד מאוחר יותר.

נגישות