צרפת: מארסיי וליל סיימו ב-1:1, ראן מחצה 0:6 את בורדועצרה אותה: אטאלנטה סחטה 0:0 ביתי מול אינטר אחרי שתי הארכות: חולון עלתה לחצי גמר גביע המדינההאלופה תודח? גינאה המשוונית הדהימה את אלג'יריהתואר ראשון: ריאל זכתה בסופר קופה, 0:2 על בילבאויוסי מזרחי: ''היממה האחרונה שברה את כל השיאים''בית''ר ירושלים חילצה 2:2 דרמטי אצל קריית שמונהמנחם קורצקי: ''פלייאוף עליון? קודם נברח מהתחתית''בדקה ה-87: הפועל חדרה ניצחה 1:2 את מ.ס אשדודשוב מאכזבת: פרנקפורט סיימה רק ב-1:1 מול אוגסבורג
נובאק דג'וקוביץ' במהלך אימון באוסטרליה (האתר הרשמי)

האשרה של נובאק דג'וקוביץ' בוטלה, יגורש מאוסטרליה?

שישי | | 09:11    מאת מערכת ישראל ספורט

שלושה ימים לפני פתיחת אליפות אוסטרליה, שר ההגירה המקומי השתמש בסמכותו וביטל שוב את אשרת הכניסה של הטניסאי המדורג ראשון בעולם, שעלול להיות מגורש מהמדינה לשלוש שנים. עורכי דינו ערערו

שר ההגירה של אוסטרליה אלכס הוק החליט הבוקר (שישי) לבטל בשנית את אשרת הכניסה של הטניסאי נובאק דג'וקוביץ', שאינו מחוסן לנגיף הקורונה. המדורג ראשון בעולם מבקש להשתתף באליפות אוסטרליה הפתוחה שתיפתח ביום שני ומצוי בעימות עם הרשויות באוסטרליה המגבילות את כניסתם של לא מחוסנים למדינה. בסופו של דבר, דג'וקוביץ' שלח ערעור באשר להחלטה. בנוסף, הוחלט כי התיק יועבר כעת לבית המשפט הפדרלי, שצפוי לקבל החלטה ביום ראשון. בלילה בין שבת לראשון, המדורג ראשון בעולם ישוב למעצר. אם ההחלטה לא תבוטל, הוא יגורש ולא ישתתף בטורניר, כאשר "נולה" עומד בפני איסור כניסה לאוסטרליה למשך שלוש שנים.
 


כאמור, זו הפעם השנייה שהאשרה של דג'וקוביץ' מבוטלת מאז הגיע למלבורן ב-6 בינואר כדי להגן על התואר שלו באליפות אוסטרליה הפתוחה, שתיפתח בעוד שלושה ימים. הפטור שלו מחובת חיסון נגד קורונה אושר על ידי ממשלת מדינת ויקטוריה ו"טניס אוסטרליה", מארגני הטורניר. זה ככל הנראה אפשר לו לקבל אשרת נסיעה. אלא שביקורת הגבולות האוסטרלית דחתה את הפטור הרפואי שקיבל וביטלה את האשרה של דג'וקוביץ' עם הגעתו למלבורן. הוא העביר ארבעה לילות במעצר בבית מלון לפני ששופט ביטל ביום שני את ההחלטה. החלטת השר אומרת כי על דג'וקוביץ' יהיה לחזור למלון הקטן בו משכנת אוסטרליה מבודדים, ובו שהה עד שבית המשפט נתן את החלטתו, אלא אם יצליח הצוות המשפטי של הטניסאי למנוע זאת.
 


ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון הצהרה בעקבות ההחלטה של שר ההגירה ומסר: "אחרי בחינה ארוכה של הפרטים, שר ההגירה החליט לבטל את הוויזה של מר דג'וקוביץ', ואני מגבה אותו לחלוטין. נגיף הקורונה מקשה על כל אוסטרלי, אבל יחדיו אנחנו מצילים חיים ועוברים את התקופה המאתגרת הזו בצורה מעוררכת הערכה. יחד, הגענו לתמותה הנמוכה בעולם, ייצבנו את הכלכלה והשגנו אחוז גבוה של מתחסנים. הקרבנו מעצמנו הרבה לאורך המגפה הזו, וזכותנו להגן על מי שהקריב את עצמו. המדיניות הנוקשה שלנו בגבולות שמרה עלינו בריאים, גם לפני הקורונה וגם במהלכה".

נגישות