פרנקפורט זכתה בליגה האירופית, 4:5 בפנדלים על ריינג'רסאבן: ''חשבנו שהמשחק בידיים שלנו, קיבלנו בעיטה בתחת''הפועל ת''א צימקה ל-2:1 מול מכבי ת''א, ערב ענק לטימורחוזר לאדום: גידי קאניוק סיכם לשנתיים בהפועל חיפהאליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר עלה למקום ה-5ההחלטה בעניין העונש של סכנין תתקבל עד ליום שלישיקאמבק: דורון אוסידון מונה לנציג הבעלים בבני יהודהנשים: נבחרת ישראל תשחק באליפות העולם ב-3X3אוהדי ב''ש נגד ההתאחדות: ''הכדורגל שייך לאוהדים''דוידסון: ''יום אחד יקרה רצח במגרש וכולנו נבכה על זה''
שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)

תקציב ספורט הנשים גדל בשנה בכ-5 מיליון שקלים

שני | | 18:11    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד הספורט הגדיל את התקציב, שעומד על כ-60.8 מיליון ש''ח. התקצוב לאתנה - 12.5 מיליון ש''ח. טרופר: "נעבוד קשה למען ספורט הנשים". תוקם ועדה ציבורית שכל תכליתה הוא קידום ספורט הנשים בישראל

משרד הספורט הגדיל את תקציב ספורט הנשים בשנת 2021 בלמעלה מחמישה מיליון שקלים משנת 2020 לשנת 2021 והצפי הוא גידול נוסף בשנת 2022. משרד התרבות והספורט חרט על דגלו ושם בליבת תכניות העבודה שלו לקדם את ספורט הנשים ומשקיע בו כחלק ממדיניות השר חילי טרופר. בשנת 2020, עמד כלל תקציב ספורט הנשים על סך 55.5 מיליון שקלים בשנת 2021, שנה מורכבת זו שהתנהלה ברובה ללא תקציב מדינה, הצליח המשרד להגדיל את סך התקציב לספורט הנשים בכלמעלה מ-5 מיליון שקלים.

עיקר התוספת המשמעותית הוקצה עבור תקציב חדש לספורט העממי שיעמוד על סך 3 מיליון שקלים ותקצוב לאתנה שיעמוד על 12.5 מיליון שקלים,  כלומר גידול 3 מיליון שקלים. תקציב זה עתיד לראות גידול נוסף בשנת 2022 זאת הודות למאמצים הכבירים המושקעים בתחום זה במשרד.  כמו כן, תקציב קבוצות ליגת העל בכדורסל לא ייפגע ותקציב קבוצות ליגת העל בכדורגל נשים אף עלה ביחס לשנה הקודמת. נוסף לכך, תקציב הפרויקטים הייחודיים באגודות הנשים ייגדלו בהיקף של פי שניים מבעבר.

ממשרד הספורט נמסר: "חשוב להדגיש כי לצד הגדלת התקציב שר התרבות והספורט חילי טרופר העביר החלטת ממשלה להקמת ועדה ציבורית שכל תכליתה הוא קידום ספורט נשים בישראל. כל המהלכים הללו נועדו על מנת ליצור שינוי משמעותי שיביא לשגשוג ולגידול מספר הספורטאיות במדינת ישראל בשנים הבאות".

השר חילי טרופר: "בימים האחרונים גורמים שונים מפזרים הצהרות על סמך נתונים לא מבוססים וגורמים נזק לספורט הנשים בישראל. לא ספורט הנשים חשוב להם אלא הכותרות. מרגע כניסתי לתפקיד הדגשתי את החשיבות הרבה שאני רואה בקידום ספורט הנשים ואני שמח כי המדיניות שאנו מובילים תגיע אל השטח ותקדם את ספורט הנשים בישראל. הדרך עוד ארוכה, חלק ממנה אינו קשור לתקציב אלא לשיטות עבודה וסוגיות נוספות וכמובן שיש שיפורים רבים שנדרשים גם בעבודת המשרד עצמו. בכל מקרה נמשיך לעבוד קשה ולעשות כל שביכולתנו ובאחריותנו כדי לשפר את התקציבים ואת מעמדו של ספורט הנשים"

נגישות