הפועל כפ''ס במקום השני עם 0:1 ביתי על בני יהודהרן בן שמעון: ''יהיה משחק מתאגר, תמיד נחשוב התקפי''זיו אריה: ''הפועל ב''ש לא פחות טובה ממכבי חיפה''בתום דרמה: רמת השרון ניצחה 83:84 את רמת גןהפסד שלישי ברציפות: מכבי ר''ג נכנעה לרמת השרוןיאניס ספרופולוס ועוזרו יראגוטליס חיוביים לקורונהמכבי תל אביב מחפשת נקמה ספורטיבית במ.ס אשדודאליפות אוסטרליה: רפאל נדאל מול דניל מדבדב בגמרחוזר לסגולים: טיירוס מגי חתם רשמית בהפועל חולוןניסיון להכשיר את רודריגס וגולדברג, גרשון בכוננות
תעודות ההוקרה למשתתפי הכנס. (יוסי לזרוף)

ח''כ דוידסון: ''אין מתקנים, אגודות, וחינוך לספורט''

שני | | 16:00    מאת אביחי חיים

יו''ר שדולת הספורט בכנסת ישראל תיאר את המצב העגום של הספורט בישראל. יו''ר הועד האולימפי, יעל ארד: "כחברה לא עושים מספיק כדי לאפשר לילדים להצטרף לספורט''

אגדות מספורטאי ישראל התכנסו הבוקר (שני) לאירוע ההוקרה בכנסת ישראל בירושלים, כאשר בין השמות בלטו: יו"ר הועד האולימפי, יעל ארד, יו"ר הועד הפראלימפי, אלי בירנבוים, טל ברודי, עודד מכנס, סילבי ז'אן, מיקי ברקוביץ', פיני בלילי, אלכס שטילוב פסקל ברקוביץ, זהאי ארמלי ומורן סמואל. הכנס נערך בחסות ח"כ ויו"ר שדולת הספורט בכנסת ישראל סימון דוידסון, הנחייתו של אילן גזית, פרשן הספורט ומתעמל בעבר וח"כים נוספים שהגיעו לשאת דברים. כמו גם שר התיירות וג'ודוקא לשעבר, יואל רזבוזוב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר.

ח"כ דוידסון פתח את האירוע ואמר: "אני גאה ונרגש לעמוד מולכם בבוקר חגיגי זה, ולפתוח אירוע ראשון מסוגו בכנסת ישראל. הרשו לי לדבר בשם ילדי ישראל, בשם גיא מאופקים שרוצה ללמוד סיף שראה את לידיה חטואל. בשם וויסאם מכפר קאסם, שרוצה ללמוד ולשחק כדורסל כמו טל ברודי, אבל אין לו מי שילמד אותו, כמו אחמד מג'לג'וליה שרוצה להיות כמו זהי ארמלי ופיני בלילי אבל אין לו מגרש בשביל להתאמן בו, הטקס הזה מוקדש לילדינו".

דוידסון המשיך והדגיש: "אנחנו בבעיה, אין מתקנים, אגודות, חינוך ובטוח שגם אין חינוך לספורט. במקום כל אלו אנחנו יודעים רק לצקצק בלשון שהם כל היום בטלפונים, ברגע שנציב לנוער מתקנים, הם יגיעו להתאמן. גם בחברה הערבית, בה 50 אחוז מבני הנוער מוגדרים כחסרי מעש. הספורט יכול להציל את הילדים בחברה הערבית. בספורט טמון המפתח, כשנהיה על המפה העולמית בספורט לא נהיה רק בספורט, נהיה טובים בהכול".

ח''כ סימון דוידסון, נאם בכאב על מצב הספורט בישראל (יוסי לזרוף)


יו"ר הועד האולימפי הטרייה והמדליסטית האולימפית יעל ארד, הוסיפה: "שמחה מאוד להיות פה, זה אירוע חשוב, הספורט הישראלי הוא קטר. יש את האקדמיה ואת ההייטק, אבל הספורט הוא מקור לגאווה, שמוביל הרבה ילדים בדרכם להיות ספורטאים שעיניהם נשואות לאנשים שעשו דרך במצוינות ועבודה קשה. אנחנו כחברה לא עושים מספיק כדי לאפשר לילדים להצטרף לספורט".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אני חושב שהכנסת צריכה לעבוד כל הזמן בשביל הספורט הישראלי, ולא רק כשיש הישגים ולשמחתי יש הרבה לאחרונה. לשמחתי יש הרבה אנשים פה שאוהבים לעבוד למען הספורט, ושהספורט הוא החיים שלהם, יש לנו הזדמנות לעשות דברים גדולים. בתקציב שעבר יש עלייה של 25% לספורט בישראל, הוא רחוק מאיפה שהוא אמור להיות, אבל בתוך תקופת קורונה ובתוך המשבר שאנחנו חיים בו, זה נתון יפה מאוד. הספורט הוא לא פרס ניחומים".

ח''כים ושרים בשיתוף פעולה למען הספורט (הדר סגל)
שר התיירות והג'ודוקא לשעבר, יואל רזבוזוב, סיכם: "בספורט אין אופוזיציה או קואליציה. בממשלה יש נכונות ורוח גבית, ספורט הוא הבסיס לנו ולילדינו, הספורטאים הם השגרירים שלנו, והמאמנים הם המעטפת. אומרים שכשכולנו מתגייסים קורים דברים טובים, אני מקווה שזה יתבטא בתמיכה ראויה יותר מזו שקיימת עכשיו".

לאחר הנאומים הרבים, נערכו פאנלים בתחום הספורט האולימפי פראלימפי ומשחקי הכדור.  החריפה ביותר הייתה כדורגלנית העבר הגדולה בישראל, סילבי ז'אן
שהביעה ביקורת על ההתאחדות לכדורגל בישראל ואמרה כי: "משנה לשנה אנחנו הולכים אחורה, יש תחושה שבהתאחדות לא רוצים שכדורגל הנשים יצליח בארץ".

פאנל משחקי הכדור (הדר סגל)

מיקי ברקוביץ וטל ברודי הזכירו לכולנו את ימי העבר הגדולים של מכבי ת"א ופסקל ברקוביץ ומורן סמואל דיברו על שילוב ושוויון אנשים עם מוגבלות ופתיחת מסגרות ספורט ומתקנים לאנשים עם מוגבלות בכל רחבי הארץ. פיני בלילי התייחס לימיו בטורקיה והכבוד הגדול שעושים לו במדינה והצהיר: "אני הכדורגלן הישראלי היחיד שזבזמנו פגש את ארדואן. מכבדים אותי, אני מסתובב עם דרכון טורקי ונוסע כבר ברביעי שוב פעם לטורקיה". 

הפאנל האולימפי והפראלימפי בכנסת ישראל (אביחי חיים)

נגישות