חולון נחתה באיסטנבול, גיא פניני: ''משחק חשוב מאוד''בשל פארסת הדגלים: הצוות הושעה מחמישה משחקיםמכבי ת''א, בית''ר י-ם, מכבי והפועל חיפה יעמדו לדיןגור שטיינברג ושחר רשף נבחרו כאנשי השנה בשייטסטפן אקה נותח בהצלחה, יחל בשיקום בימים הקרוביםאופטימיות במכבי ת''א, מו''מ כספי מתנהל מול מאמןהפועל ב''ש: ''אסור לנו כרגע להיכנס ללחץ ממכבי חיפה''דוידה: ''תקופה פחות טובה, זה משחק שחייבים לנצח''ספרופולוס: ''לא באנו לשחק חזק, לא היינו מוכנים מנטלית''שביעות רצון במכבי חיפה: ''אנחנו מתחברים בדיוק בזמן''
האירוע החגיגי (משרד התרבות והספורט)

טרופר חתם על הסכם ''הבתים הלאומיים'' במכון וינגייט

חמישי | | 18:29    מאת מערכת ישראל ספורט

במסגרת ההסכם, חמישה איגודים יעבירו את מרכז האימונים שלהם למכון וינגייט במהלך שהיקפו 45 מיליוני שקלים: איגוד הטניס, איגוד האתלטיקה, איגוד כדורעף חופים, איגוד ההתעמלות ואיגוד טיפוס הקירות

שר התרבות והספורט חילי טרופר חתם היום (חמישי) על "הסכם הבתים הלאומיים" במכון וינגייט בטקס חגיגי שנערך בנוכחות מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, יו''ר איגוד האתלטיקה, עמי ברן, יו"ר איגוד הטיפוס, גידי הולנדר, מנכ"לית איגוד ההתעמלות, שרית שנער, יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ, מנהל אגף החופים באיגוד הכדור-עף, דביר זיוון, וספורטאים בכירים מענפים אלו; לינוי אשרם, ניקול זליקמן, אלכס שטילוב, אלכס חזנוב ועוד.

האיגודים החתומים על ההסכם; איגוד הטניס, איגוד האתלטיקה, איגוד כדורעף חופים, איגוד ההתעמלות ואיגוד טיפוס הקירות, יעבירו את מרכז האימונים שלה למכון וינגייט, וזאת במטרה להפוך את המכון לבית של הספורט הישראלי, ולאגד תחתיו את הפעילות של האיגודים האולימפיים. פרויקט הבינוי, שהיקפו 45 מיליוני שקלים, יושלם בתוך שישה חודשים עד שנה.

לפי ההסכם שנחתם, איגוד ההתעמלות יקבל אולם שלישי בהשקעה של 2.5 מיליון שקלים. לאיגוד הוקצה אולם "בג", אשר יהפוך לאולם התעמלות מודרני  ומאובזר לטובת  פעילות אימונים של נבחרות הנשים בהתעמלות מכשירים. זאת בהמשך לפרויקטים שהושלמו ב-2020 בהיקף של כ-12.5 מיליון, במסגרתו הוקמו אולם "ברלין" ואוהל ההתעמלות האמנותית, ששימשו כמתקני האימונים של ארטיום דולגופיאט ולינוי אשראם בשנה וחצי האחרונות לפני אולימפיאדת טוקיו 2020.

האירוע החגיגי (משרד התרבות והספורט)
לאיגוד האתלטיקה יוקצה אצטדיון האתלטיקה הישן, שישודרג ויהפוך למתקן אימונים ברמה בינלאומית לכלל מקצועות האתלטיקה בהשקעה של 14 מיליון שקלים. כחלק מהפרויקט ישופץ מבנה ספח שיכלול מקלחות, חדר כושר ייעודי, חדרי מאמנים ויירכש ציוד אימונים ומדידה אלקטרוני בשווי 3 מיליון שקלים.

איגוד הטיפוס יקבל מתקן ייעודי לשימוש הנבחרת הלאומית בטיפוס, וישמש גם להכשרת מאמנים. מדובר בהשקעה של 1.8 מיליון שקלים להכשרת מתקן בולדר בתוך אולם נורמן הותיק. המתקן בשטח של כ-300 מטר מ"ר הכולל קיר boulder ומתקני אימון נוספים. כמו כן, יירכש קיר טיפוס בסגנון בולדרינג נייד לתחרויות ופעילות חוץ. הקיר ישמש לתחרות המכביה ביולי 2022 שתיערך בחוף פולג הסמוך למכון.

בהשקעה של 8.9 מיליון שקלים, איגוד הטניס יקבל 8 מגרשים ייעודיים. מתוכם, שלושה מגרשי חימר ייחודיים בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת חיסכון במים ותפעול נוח לאורך זמן. כמו כן,  יינתן לאיגוד את מבנה בית רוסו הסמוך למגרשי הטניס בשטח של 170 מ"ר אשר ישמש את המאמנים, חדרי טיפולים, מלתחות וכו. בעתיד מתוכנן קירוי של 5 מגרשים אשר יאפשר פעילות רציפה ללא תלות במזג האוויר ועונות השנה.

איגוד כדורעף החופים יקבל מתקן כדורעף חופים הכולל חמישה מגרשים, מתוכם שניים אשר עומדים בתקנים תחרותיים בינלאומיים בהשקעה של 2.2 מיליון שקלים. המתקן החדש יהיה המתקן המקצועי התחרותי היחידי בישראל לכדורעף חופים ויארח תחרויות ארציות ובינלאומיות.

האירוע החגיגי (משרד התרבות והספורט)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אני מברך על הצטרפות פעילותם של איגודים נוספים למכון וינגייט, כחלק ממהלך שלם שהופך את וינגייט למכון הלאומי של המצוינות בספורט. פעולה זו גם תשפר פלאים את איכות אימוניהם של המתאמנים מהאיגודים המצטרפים ויעניק להם את התשתית והמעטפת הטובות ביותר. אני מודה לכל השותפים בתכנית האסטרטגית החשובה שתסייע לממש את מלוא הפוטנציאל של הספורט הישראלי גם על הבמה הבינלאומית".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "היום אנו מביאים בשורה גדולה לספורט הישראלי. ההשקעה במכון וינגייט והפיכתו לבית של הספורט הישראלי היא אבן דרך חשובה, וזוהי רק הסנונית הראשונה בדרך להצטרפותם של איגודים נוספים. שיפוץ התשתיות עבור הספורט ההישגי יביאו להרחבת הפעילות הספורטיבית ולמימוש הפוטנציאל של הספורטאים והספורטאיות לקצור הישגים בתחרויות בינלאומיות"

מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי: "הקמת הבתים הלאומיים הוא מהלך אסטרטגי ארוך טווח, שיהפוך את מכון וינגייט לבית של הספורט הישראלי. האיגודים יעברו למרכז אימונים איכותי, הראוי לנבחרות הלאומיות ההישגיות בישראל. המתקנים המשודרגים יסללו עבורם את הדרך המקצועית להישגים ספורטיביים בינלאומיים, כפי שראינו עם נבחרות ההתעמלות שעברו לוינגייט שנה וחצי לפני טוקיו 2020".

יו''ר איגוד האתלטיקה, עמי ברן: "וינגייט היה בית לאומי עוד לפני שהיה בית לאומי רשמי לאתלטיקה, ובעצם לספורט הישראלי. הספורטאים הגדולים שלנו החלו את דרכם באצטדיון וינגייט , לדוגמא: המסלול הייחודי של אסתר רוט שחמורוב. היום אנחנו חותמים באופן רשמי על הסכם בית לאומי לאתלטיקה במכון וינגייט, זאת בתקווה שמכאן יצאו ספורטאים שההישגים שלהם יסבו גאווה לכל מדינת ישראל, הקמת בית לאומי לספורטאי ישראל זה משהו שיקדם את האתלטיקה בפרט והספורט באופן כללי. הספורט זקוק לדחיפה של המדינה ובית לאומי חדש זו בהחלט התחלה חשובה שמעוררת בי אופטימיות".

האירוע החגיגי (משרד התרבות והספורט)
יו"ר איגוד הטיפוס, גידי הולנדר: "וינגייט הוא מרכז הספורט הלאומי והטיפוס כענף  בצמיחה רואה הזדמנות להיות חלק מהמהלך לקידום הספורט בישראל. מרכז אימונים כמו שיוקם מהווה קפיצת מדרגה משמעותית במקצועיות של הענף".

מנכ"לית איגוד ההתעמלות, שרית שנער: "המתקנים שנבנו לטובת התעמלות אומנותית והתעמלות מכשירים בשילוב המעטפת הקיימת במכון וינגייט תרמו לקידום הענפים הללו ולמתעמלים באופן אישי, מה שבא לידי ביטוי גם בהישגים המדהימים במשחקים האולימפיים בטוקיו וכעת באליפות העולם ביפן. זה היה צעד מתבקש ואנו מודים למשרד הספורט שהרים את הכפפה ולמכון וינגייט על השותפות ומקווים שבשנים הקרובות יוקמו מתקנים נוספים".

יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ: "איגוד הטניס צועד לקראת מגוון שינויים, אתגרים ותכניות עתידיות. הקמת הבית הלאומי לאיגוד הטניס במכון וינגייט זהו אחד המהלכים המשמעותיים שנעשים, אשר אמורים לגרום להצלחת הפרויקטים שבדרך. איגוד הטניס מודה לכל הגורמים שמשתפים אתנו פעולה וגורמים למהלך זה לקרום עור וגידים וביניהם משרד התרבות והספורט ומכון וינגייט. מהלך זה הוא חלק מהתכנית המקצועית שמטרתה העיקרית היא חזרת הטניסאים והטניסאיות הישראלים לטופ העולמי וחזרת הענף למקומו הבכיר בישראל".

מנהל אגף החופים באיגוד הכדורעף, דביר זיוון: "המטרה בשנים הקרובות היא להביא את מדינת ישראל למעצמה ספורטיבית בענף הכדורעף חופים. אנו רואים באמון של המדינה ושל מכון וינגייט בענף דחיפה מוראלית ענקית. בטוחים בכוחנו להצדיק את הציפיות ולעטר את קיר ההישגים בוינגייט בשלל אותיות זהב שיעטרו את שם המכון ואת ענף כדור-עף החופים".

נגישות