חולון נחתה באיסטנבול, פיני: ''משחק חשוב מאוד''בשל פארסת הדגלים: הצוות הושעה מחמישה משחקיםמכבי ת''א, בית''ר י-ם, מכבי והפועל חיפה יעמדו לדיןגור שטיינברג ושחר רשף נבחרו כאנשי השנה בשייטסטפן אקה נותח בהצלחה, יחל בשיקום בימים הקרוביםאופטימיות במכבי ת''א, מו''מ כספי מתנהל מול מאמןהפועל ב''ש: ''אסור לנו כרגע להיכנס ללחץ ממכבי חיפה''דוידה: ''תקופה פחות טובה, זה משחק שחייבים לנצח''ספרופולוס: ''לא באנו לשחק חזק, לא היינו מוכנים מנטלית''שביעות רצון במכבי חיפה: ''אנחנו מתחברים בדיוק בזמן''
שחר רשף (צילום: משה מנגן)

אליפות אירופה: שחר רשף ותום ראובני בשיוט המדליות

רביעי | | 20:32    מאת מערכת ישראל ספורט

הצלחה ישראלית בדגם החדש: יום הגלישה בוטל עקב רוח חלשה, הגולשת והגולש הישראלים סיימו את שיוטי התחרות הסדירה במקומות השלישי והחמישי - ויתחרו מחר על מדליה במתכונת חדשה של 3 שיוטים

הישג נהדר לשחר רשף ולתום ראובני, גולשי הרוח מנבחרת ישראל, שהעפילו היום (רביעי) לשיוטי המדליות של אליפות אירופה בגלישת רוח ויתחרו מחר על מדליה בדגם האולימפי החדש, ה- iQFoil.

רשף, אלופת ישראל הנוכחית, שסיימה את אליפות העולם האחרונה במקום החמישי, הציגה יכולת גבוהה, כאשר היא מסיימת ארבעה שיוטים במקום הראשון ואת רוב השיוטים באליפות בעשירייה הראשונה. רשף נכנסה לשיוט המדליות, אליו מתברגות רק שמונה הטובות בתחרות, מהמקום השלישי הכללי.

ראובני, שפתח את התחרות עם פסילה בשיוט הראשון, העלה הילוך וסיים גם הוא את רוב השיוטים הנותרים בעשירייה הראשונה. את שיוטי התחרות הסדירה הוא סיים במקום החמישי, בשוויון נקודות עם המקום הרביעי.

תום ראובני (צילום: Martina Orsini)
רק שני ימי גלישה, מתוך חמישה מתוכננים, התקיימו באליפות הנוכחית, וזאת עקב רוחות חלשות במרינה במרסיי. למעשה התקיימו רק 12 שיוטים לנשים ועשרה בלבד לגברים. מי שסבלו במיוחד מביטול יום התחרות האחרון היו מאיה מוריס, דניאלה פלג ושרון קנטור. שלושתן התמקמו שלשום על סף שמונה המובילות וקיוו לשפר את מיקומן ביום התחרות האחרון, שבוטל לבסוף, על מנת להכנס לשיוטי המדליות.

מחר, כאמור יתחרו רשף וראובני בגמר האליפות, המתקיים במתכונת חדשה של שלושה שיוטים בניקוד כפול (כאשר מיקום הגולש מוכפל והנקודות נצברות לחובתו). בשיוטי המדליות לא ניתן לבצע "זריקה" של התוצאה הגרועה ביותר, כפי שמתבצע בימי התחרות הסדירה, כך שכל טעות היא קריטית במאבק על מדליה אירופאית.

נגישות