פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותליגת האלופות: מנצ'סטר יונייטד - אטאלנטה 2:1 (מחצית 2)מספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילדמכבי חיפה עלתה לסיבוב המוקדמות השני באלופות
מאור בוזגלו במדי הפועל ת''א (אליאב אוזן)

הפועל תל אביב תצטרך לשלם לבוזגלו כ-1.3 מיליון ש''ח

שני | | 09:23    מאת מערכת ישראל ספורט

פסק הבוררות של עו''ד עמיאל תגר קיבל את כל טענותיו על הכסף וקבע כי האדומים ישלמו פיצוי גבוה לשחקן: ''נאלץ לקחת הלוואות''. בוזגלו: ''חוזה זה חוזה. יש כאלו שמתנהגים כאן כמו בג'ונגל, הצדק יצא לאור''

הקשר מאור בוזגלו זכה בתביעת הבוררות שלו נגד הפועל תל אביב, כאשר הבורר עורך הדין עמיאל תגר קבע שהפועל תל אביב תצטרך לשלם לו פיצוי על סך כ-1.3 מיליון ש"ח עד 28 באוקטובר. כזכור, בוזגלו הגיש תביעה בסך שני מיליון ש"ח למוסד לבוררות נגד האדומים בשל ביטול ההסכם עימו בטענה ל"כוח עליון". נזכיר שביולי 2020 ביטלה הקבוצה את חוזיהם של בוזגלו, מוטי ברשצקי, אריק ינקו, יואב ג'ראפי ורז כהן. זאת בטענה כי משבר הקורונה לא מאפשר למועדון לעמוד בחוזים של השחקנים הללו.

האדומים צריכים לשלם לבוזגלו כ-300 אלף ש"ח פיצויי שכר, 10,500 ש"ח החזר תשלומים פנסיוניים, 37,980 החזר החזר הוצאות דלק ורכב,  וכן הוצאות דיור בסך 96,000 ש"ח. 12,750 ש"ח בגין הוצאות שיקום רפואי, 85,000 ש"ח בגין נזקים לא ממוניים, כולל פיצוי בגין אי תשלום החיובים הכספיים במועדם. גם החזר תשלומי הבוררות יהיו על הקבוצה: 18,000 ש"ח וכן 40,000 ש"ח שכר טרחת עורך דין. יש לציין שלא מדובר בפסק בוררות שגרתי בין מועדון בליגת העל לאחד משחקניו. הסיבה לכך היא שבחוזה של בוזגלו, הבעלים איציק ושרון ניסנוב ערבים אישית לשכרו ולתנאיו. על כן, חייב הבורר את הבעלים בתשלום ראשון של 600 אלף ש"ח בתוך 17 יום מרגע קבלת פסק הדין.
 


לאחר הזכייה בתביעה מול האדומים, בוזגלו כתב הבוקר ברשתות החברתיות: "חוזה זה חוזה, הסכם זה הסכם, וכדאי לכולם להכניס את זה טוב לראש! הבוקר זכיתי בתביעה מול הפועל תל אביב, כשהבורר פסק על מלוא הסכום והצדק יצא לאור. ויודעים מה? הכסף הוא לא האישיו. אני לא משחק כדורגל כבר תקופה ארוכה בגלל מחדלים, בגלל שלשחקן הישראלי לא תמיד יש זכויות ובגלל שכאן יש שמתנהגים כמו בג'ונגל. הקריירה שלנו קצרה גם ככה ותלויה במיליון פרמטרים, ובמקום לשמור על הזכויות, יש רבים שנרמסים והעתיד שלהם בסכנה. היום נפל דבר, היום אולי יצאה בשורה, וכולי תקווה שהמסר יעבור. אמנם אני ניצחתי ואקבל כל אגורה שמגיעה לי, אבל התחושה? קצת שמח, קצת עצוב".

הבורר עו"ד עמיאל תגר כתב בין היתר: "לאחר בחינת טענות הצדדים לעניין זה, כמו גם הראיות שהובאו על ידיהם מצאתי לנכון לקבל את גירסת התובע, לפיה התגמול שהובטח לו חולק מטעמים שאינם נוגעים לתובע לשני הסכמים נפרדים - אך מהותית ועניינית המדובר במערך הסכמים אחד שהתוצר המצטבר שלו הינו תשלום מלוא התמורה החוזית עליה הוסכם בין הצדדים. הקבוצה סירבה להחזיר השחקן לאימונים וכשהוחזר, התאמן כמנודה. בנוסף, ביטול ההסכם פגע מאוד בתובע, שהינו אדם נשוי ואב לארבעה ילדים; לא רק שהקבוצה נמנעה מלשלם לתובע שכר, היא אף לא שילמה עבור שכירת הדירה ולא נשאה בהוצאות הרכב ובטיפולים הפיזיותרפיים ובעקבות זאת התובע נאלץ לקחת הלוואות".

מאור בוזגלו (אליאב אוזן)
עורכי הדין, שי אליאס ורועי אלמדאי, המייצגים את בוזגלו מסרו בתגובה: "אנו מברכים על פסק הבוררות שקיבל את כל טענות מרשנו וקבע כי הפועל תל אביב הפרה באופן יסודי את הסכם העסקה עם מאור בוזגלו. הפועל תל אביב הרסה למאור בוזגלו את הקריירה גרמה לו נזקים אדירים ובזמן שהוא בחופשת מחלה עקב פציעה שעבר במשחק כדורגל רשמי כשחקן שלה, הפסיקה את תשלומי השכר, לקחו לו את הרכב מנעה מימנו לחזור לאימונים ומשחקים ופגעה בו בצורה הקשה ביותר שלא היה כדוגמת מקרה שכזה, התנהגות ברברית שאין מקומה בכדורגל הישראלי. חשיבות פסק הבורר הוא שעל הבעלים לשאת באופן אישי בתשלומי השכר, החזר הוצאות הרכב שכר הדירה והוצאות משפטיות".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות