בתום פנדלים: צ'לסי עלתה לרבע הגמר בגביע הליגהמילאן בפסגה עם 0:1 על טורינו, פרץ לא שותף בוונציה150 שערים: ציון דרך מרשים למונאס דאבור באירופהניצחון שלישי ברציפות: 62:76 למכבי ת''א על ז'לגיריסבתום הארכה: בני יהודה ובית''ר ת''א/בת ים עלו שלבלאומית: מכבי ר''ג, נהריה ורמה''ש נותרו במאזן מושלםידידות: נבחרת הנוער ניצחה 0:1 את נבחרת ספרדלא נעים: נבחרת הנשים הובסה 7:0 על ידי גרמניהגל מקל נפצע וצפוי להיעדר ממוקדמות גביע העולםדוידסון ליועמ''ש: להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוק
השער היה חוקי. עומר אצילי (אליאב אוזן)

האיגוד הודה: לא נעשה שימוש ב-VAR בשער של אצילי

חמישי | | 14:11    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי התלונות של סכנין, הגיעה ההודאה של איגוד השופטים לגבי שער מול סכנין: ''הטעות של שופט המסך הייתה ששלל נבדל של דין דוד ולכן לא נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים. פוקסמן פעל שלא כמצופה''

אחרי התלונות של בני סכנין על טעויות שיפוט נגדם בשני השערים בהפסד למכבי חיפה, היום (חמישי) הגיעה התגובה של איגוד השופטים. במכתב שנשלח למועדון על ידי יו"ר הוועדה המקצועית של האיגוד, לירן וקסברגר, הוא שלל את הטענות של הקבוצה נגד השיפוט במשחק נגד האלופה, אך הודה כי שער הניצחון של עומר אצילי לא נבדק באמצעי הטכנולוגי שיש ב-VAR לבדיקת נבדלים בשל טעות בשיקול הדעת של דוד פוקסמן. 

וקסברגר כתב בנוגע לשער של אצילי שהובקע בתוספת הזמן של המשחק בסמי עופר: "שופט המסך בדק את המהלך ההתקפי של השער המדובר מתחילתו, בהתאם להנחיות לבדיקת מהלך התקפי של כל שער שמובקע. במסגרת הבדיקה בחן שופט המסך גם את האפשרות לעמדת נבדל של דין דוד וגם אפשרות לעבירת יד של הכובש עומר אצילי בעת ההשתלטות על הכדור. הטעות של שופט המסך היתה ששלל בבחינה ראשונית את האפשרות לעמדת נבדל של דוד וכתוצאה מכך לא עשה שימוש באמצעים הטכנולוגיים שברשותו, על מנת לבחון את נכונות ההחלטה באופן ודאי. בעניין זה בהחלט פעל שופט המסך שלא כמצופה ושלא בהתאם להנחיות. כמו כן, לא ברור על סמך מה הקביעה בפנייתך כי בפועל אכן היתה עמדת נבדל".

במכתב התייחסו גם לטענות על השריקה לפנדל לזכות מכבי חיפה בדקה ה-68: "הוועדה המקצועית סבורה כי ההחלטה לבעיטת עונשין לזכות חיפה הינה מוצדקת וזאת בהתבסס על זווית צילום אחורית, המלמדת כי שחקן ההגנה פוגע באופן ברור בכף רגלו של השחקן התוקף. שופט המשחק החליט בעת האירוע כי מדובר בכדור קרן לזכות חיפה ולכן סימן בהתאם. לצד זאת, השופט סימן במקביל ובאופן מיידי שהוא ממתין לבדיקת שופט המסך וזאת בדיוק בהתאם להנחיות. אין כל קשר בין העובדה שהשופט סימן לכדור קרן לבין מחויבותו של שופט המסך לבחון את האירוע ובמידת הצורך, להמליץ לשופט לבחון אותו על גבי המסך. הטענה כי שופט המסך התערב רק בשל סירוב כזה או אחר של שחקן חיפה לבעוט את כדור הקרן הינה מופרכת לחלוטין".

וקסברגר הוסיף: "עוד טענה מופרכת הינה כי 'לקח כ-6 דקות כדי לבדוק את האירוע'. כלל ההליך מרגע התרחשות האירוע על המגרש, כולל בדיקת שופט המסך ובדיקת השופט על גבי המסך ועד להחלטה הסופית לבעיטת עונשין ארך 4 דקות. יחד עם האמור, הוועדה המקצועית בהחלט סבורה כי מדובר בזמן בדיקה לא סביר ביחס לאירוע וההנחיות הינן לבדיקות קצרות יותר. חידוד להנחיות בנושא זמני בדיקה הובא בפני סגל השופטים בכנס המקצועי האחרון, שנערך לאחר המשחק הנדון". וקסברגר התייחס גם לבקשת סכנין לפסול את פוקסמן ובר נתן מלשפוט במשחקיה: "כמו כן ובמסגרת המדיניות הברורה של איגוד השופטים, אנו דוחים על הסף את הדרישה שלא לשבץ את השופטים פוקסמן ובר נתן במשחקיה של סכנין. אין כל הצדקה לדרישה זו".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות