ולנסיה חזרה ל-2:2 מול מאיורקה, ויאריאל שוב הפסידההאלופה ממשיכה לקרטע: רק 1:1 ביתי לליל מול ברסט2:4 למילאן על בולוניה, עצמי ושער לזלאטן איברהימוביץ'ספרופולוס: ''אני מרוצה מהרצינות ומהמחויבות שלנו''סולומון עם שער ליגה שני העונה, קאניוק כבש בתאילנדלוי: ''אנחנו עובדים קשה ואני שמח שזה בא לידי ביטוי''עוד שבוע בפסגה: 1:3 להפועל ב''ש על הפועל ירושליםבמעמד צד אחד: 80:104 למכבי ת''א על הפועל י-םהפועל י-ם: ''שוטרים עלו ליציע ופוצצו במכות אוהדים''מכבי רמת גן עלתה שלב בגביע אירופה בכדוריד נשים
שחקני אליצור נתניה חוגגים (לימור מלינוף, מנהלת הליגה הלאומית)

אליצור נתניה תדע תוך שבוע אם תשחק בליגת העל

רביעי | | 11:58    מאת מערכת ישראל ספורט

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל קבע: אם הקבוצה תגיש תוכנית בניין עירוני לאולם בשבוע הקרוב אז היא תשחק בליגה הבכירה ותארח את משחקיה בחדרה. וגם: התנאים שיובילו בכל מקרה לירידת ליגה בקיץ

אליצור נתניv עלתה לליגת העל מהמקום השני בליגה הלאומית, אלא שמנהלת ליגת העל הודיעה לקבוצה שלא תוכל לשחק בעונה הקרובה בליגת העל מאחר שאולם המשחקים שלה אינו עומד בסטנדרטים שהציגה המנהלת; כלומר, אין בו תכולה של 2,500 צופים ביחד עם דרישות נוספות. המנהלת הייתה נכונה להסכים לאשר לנתניה לשחק בליגת על אם היה בנמצא בנתניה אולם של 1,300 מקומות לפחות ואם היה לאיל ידה של נתניה להראות שהליכי תכנון של אולם כנדרש מצויים בשלב מתקדם מסוים (הכולל אישורי הקצאת קרקע ואישור תקציב למימון האולם). נתניה עתרה לבית הדין העליון בטענה שהתנאים שהוצגו לה אינם סבירים, אינם מעוגנים בתקנונים והלכה למעשה משקפים שרירות. המנהלת השתדלה להראות את סבירות שיקוליה והוראותיה.

לאחר דיון ארוך הגיעו הצדדים בעזרת מהלכי גישור של בית הדין להסכמות כי אליצור נתניה תוכל לשחק בליגת העל בעונה הקרובה אם תעמוד בתנאים מצטברים אלה. 1. הצגת תב"ע שמראה בבירור אפשרות להקים אולם כדורסל בתכולה של 2,500 צופים לכל הפחות. התב"ע תוצג לבית הדין והמנהלת בליווי אישור של מהנדס העיר ושל היועץ המשפטי של העירייה שמאשרים הן את תקפות התב"ע והן את העובדה שהיא כוללת יעוד או תכלית  שמאפשרת הקמת אולם כדורסל כאמור לעיל. נתניה תקיים את האמור בפסקה זו תוך שבעה ימים מהיום כולל אישור שהשטח מוקצה לטובת ההקמה.

2. אליצור נתניה מתחייבת להשיג הייתר בנייה מאושר ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה. ההיתר יוצג לבית הדין ולמנהלת עד ל-15 במאי 2022. 3. תוך שלושה חודשים מהיום תגיש הקבוצה מסמך של גזברות העירייה שיהיה מבוסס על הערכת האדריכל את ההוצאות של עלות הבנייה ויאשר שהעירייה אישרה את תקציב הבנייה. 4. השלמת בניית האולם בתוך שנה מיום קבלת ההיתר. בית דין ציין כי האמור לעיל אינו מייתר ואינו מתייחס לאישור הבקרה התקציבית. עוד הוסכם בין הצדדים ואיגוד הכדורסל שאם נתניה לא תעמוד במי מהתנאים האמורים במועדם לא תוכל להשתתף במשחקי ליגת העל והגביע בעונת 2022/23 בלי כל קשר למיקומה בטבלה בתום עונת 2021/22. אם התנאים ימולאו, נתניה תוכל לשחק בחדרה ותצטרך לדאוג לכשירות האולם.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות