הוגש כתב אישום נגד האוהד שתקף את גוטליב בפ''תהאיגוד הודה: לא נעשה שימוש ב-VAR בשער של אציליזרגרי חזר לאימוני בית''ר, שועה יהיה בסגל לאשדוד?בספרד מפרגנים: ''אסנסיו יצא לחגוג, הוא נולד מחדש''''יש פה סגל טוב עם שחקנים איכותיים, עוד נשמח הרבה''הקרב על הכרטיס לגמר: הפועל חולון או הפועל אילת?דיברתולומיאו: ''יפתח זיו? נחמד שהוא לצדי ולא מולי''מכבי חיפה: ''כל תואר משמעותי, ניצחון חשוב להמשך''ריאל מדריד דרסה 1:6 את מאריוקה, שלושער לאיסקוצמד של חכימי סידר לפריס סן ז'רמן 1:2 דרמטי על מץ
קטי ספיצ'קוב (צילום: SAILING ENERGY)

קטי ספיצ'קוב ויואב כהן איבדו סיכוי לזכות במדליה בטוקיו

חמישי | | 09:11    מאת מערכת ישראל ספורט

השייטת כיכבה כשסיימה את שיוטי היום במקומות 1, 4 ו-1, אך רחוקה מדי מהמקום השלישי לקראת שיוט המדליות בשבת. כהן חווה יום בינוני ורחוק 18 נקודות מהמקום השלישי. 470: ברעם וטיבי במקום השישי

יום השיוטים האחרון לפני שיוט המדליות בשבת קבע היום (חמישי) את העובדה המאכזבת - קטי ספיצ'קוב איבדה את הסיכוי לזכות במדליה במשחקים האולימפיים בטוקיו, למרות יום פשוט נפלא באתר השייט באנושימה. הישראלית ניצחה את המקצים 10 ו-12 וסיימה את השיוט ה-11 במקום הרביעי, אך לפני שיוט המדליות היא מדורגת במקום השישי - במרחק של 29 נקודות מהמקום השלישי, פער שאותו לא ניתן למחוק. היא מדורגת במקום השישי ויכולה לסיים במקום הרביעי בשיוט המדליות - שיהיה הישג שיא של גולשת ישראלית באולימפיאדה.

אחרי יום תחרויות מאכזב מאוד אתמול בו סיימה פעמיים במקום ה-13 ועוד פעם אחת במקום ה-9, ספיצ'קוב ניצחה את השיוט העשירי כשהיא מקדימה ב-24 שניות את לו שוניו הסינית ושרלין פיקון הצרפתייה סיימה במקום השלישי. ספיצ'קוב כיכבה גם בשיוט ה-11 וסיימה במקום הרביעי, אולם הגיעה אחרי לו שוניו, אמה ווילסון ושרלין פיקון שמובילות גם בדירוג הכללי. קטי ניצחה גם את השיוט השלישי והאחרון של היום, אבל פיקון שמדורגת שלישית בדירוג הכללי סיימה שישית והיא מקדימה את קטי ב-29 נקודות, פער שלא ניתן לסגירה. הגולשת בת ה-21 תזנק בשבת ב-08:33 לשיוט המדליות בו יתחרו 10 גולשות.

גם גולש הרוח יואב כהן איבד את הסיכוי לזכות במדליה אולימפית לאחר שירד למקום השביעי הכללי והוא מרוחק 18 נקודות מהמקום השלישי, לפני שיוט המדליות בשבת. כהן פתח את היום עם המקום השישי בשיוט העשירי, כאשר זאת הפעם החמישית שהגולש הצעיר חוצה שישי את קו הסיום. בהמשך הוא סיים את השיוט ה-11 במקום הרביעי. בשיוט ה-12 והאחרון לפני שיוט המדליות, הישראלי סיים במקום ה-12 ולחובתו 74 נקודות, כאשר הפער מהשלישי, האיטלקי מתיאה קאמבוני, עומד על 20 נקודות ומדובר בפער שלא ניתן לסגירה.

שייטות ה-470, שחר טיבי ונויה ברעם, השלימו את שיוטים 3 ו-4 בתחרות האולימפית הראשונה שלהן. השתיים פתחו לא טוב את היום, כאשר סיימו את המקצה השלישי במקום ה-14, אך תיקנו לאחר מכן עם המקום השלישי בשיוט הרביעי. מדובר בביצועים דומים לשיוטים 1 ו-2 (14,2), הממקמים את השתיים במקום השישי לאחר ארבעה שיוטים. בשלב זה, שישה מקצים לפני שיוט המדליות, מדורג הצמד הישראלי במקום ה-6 עם 19 נקודות שליליות, פער של 10 נקודות מהצרפתיות, שנועלות את השלישייה הראשונה בטוקיו.

שייטת הלייזר רדיאל שי קקון, שדורגה במקום ה-35 אחרי שישה שיוטים, המשיכה במקביל בתחרות שלה. בשיוט השביעי שלה, קקון פתחה במקום ה-34, עלתה מקום אחד, ירדה שניים ולבסוף חזרה למקום ה-34, בו היא סיימה את השיוט. השיוט השמיני שלה היה חלש יותר, היא סיימה אותו במקום ה-39 (מבין 44 שייטות) ונותרה במקום ה-35 הכללי אחרי שמונה שיוטים.

נגישות