שחייה: מקום 6 לאנדי מורז ב-ISL, לונדון עלו לפלייאוףבאיירן ניצחה 1:3 את גרויטר פירת', לבנדובסקי נעצרהמטרה של מכבי תל אביב: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''
הקשת איתי שני (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

הישג מרשים: איתי שני העפיל לשמינית הגמר בקשתות

רביעי | | 08:33    מאת מערכת ישראל ספורט

הישראלי שדורג במקום ה-60 בשלב המוקדמות הדיח יריב יפני שדורג במקום החמישי ולאחר מכן גבר גם על יריב הודי. אופניים: עומר שפירא קבעה 33:15.84 דק' וסיימה 15. בדמינטון: זילברמן הודח מהתחרות

הישג מרשים במיוחד לענף הקשתות: הקשת הישראלי איתי שני שדורג במקום ה-60 במוקדמות מתוך 64 מתחרים, ניצח את הירוקי מוטו היפני שדורג במקום החמישי במוקדמות ולאחר מכן גבר גם על יריב הודי בדרך לשמינית הגמר (בלילה שבין שישי לשבת ב-3:43), כאשר עדיין לא נקבע היריב שלו בשלב בא.

שני הדח בשלב הנוקאאוט הראשון את הירוקי מוטו היפני, לאחר שניצח אותו 3:7. במערכה הראשונה הוא ניצח 26:28, בשנייה 26:29 - ואחרי שתי מערכות הוא כבר הוביל 0:4 (כשהוא היה זקוק לשש נקודות על מנת לנצח). מוטו החזק חזר לעניינים עם ניצחון 25:29 במערכה השלישית, שצמצם ל-2:4. המערכה הרביעית הסתיימה בתיקו 27:27, שהעניק נקודה לכל צד - 3:5, ובמערכה החמישית והאחרונה שני ניצח 26:27 ולקח את ההתמודדות.

בקרב השני, בשלב 32 האחרונים, שני ניצח 24:28 את המערכה הראשונה ועלה ל-0:2. ההודי ניצח 26:27 את הסט השני והשווה ל-2:2. המערכה השלישית הסתיימה בשוויון 27:27 והמאזן של השניים נותר זהה. שני הפסיד את המערכה הרביעית 28:27, ויריבו עלה ל-3:5. הישראלי השווה ל-5:5 במערכה החמישית לאחר שניצח 27:28. בשובר השוויון, שני השיג תוצאה טובה יותר והעפיל לשמינית הגמר.

עומר שפירא (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
* רוכבת האופניים עומר שפירא סיימה את המרוץ נגד השעון במקום ה-15 מתוך 25 מתחרות, ובזמן של 33:15.84 דקות. בכך היא סיימה את הופעותיה במשחקים האולימפיים בטוקיו. אנמיק ואן פלוטן ההולנדית שסיימה ראשונה הייתה היחידה שירדה מ-31 דקות (30:13.49 דקות). מרלן רוסר השוויצרית סיימה שנייה, אנה ואן דר ברגן ההולנדית הגיעה למקום השלישי.

מנהל נבחרת הנשים באופני כביש, ניב ליבנר, סיכם את הופעתה של עומר: "אני מאוד מרוצה מעומר שהפגינה רוח לחימה ומיקוד יוצאי דופן, הגיעה לכאן אחרי הכנה מעולה והצליחה לעמוד במטרות בצורה מעוררת השראה. אני בטוח שהאופן שבו עומר רכבה כאן היא הדוגמא הטובה ביותר שיכולנו לתת לצעירות הענף, והרף שהיא הציבה יהיה מאוד מאתגר לרוכבות שבדרך. תודות רבות מגיעות, לרוכבות וצוות הנבחרת שתמיד איתנו, גם ממרחק של אלפי ק ילומטרים להנהלת איגוד האופניים והוועד האולימפי בישראל שתומכים בדרכנו והצוות כאן בטוקיו - בן אינהורן המכונאי, דוד רזניק על העיסויים וירדן גזית בכל מה שניתן".

מישה זילברמן (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
* מישה זילברמן סיים את דרכו בטורניר הבדמינטון האולימפי באולימפיאדת טוקיו. המחבט הישראלי אמנם לא שיחק, אבל ניצחון של מארק קליו ההולנדי 14:21, 14:21 על במידיפטי סרי פראנית ההודי, קבע שהישראלי בן ה-32 לא יעלה מבית ד' לשלב הנוקאאוט. כזכור, זילברמן פתח את דרכו בטורניר עם ניצחון בשתי מערכות על סאי פראנית’, אך לאחר מכן פגש את קאליאו והפסיד בשלוש מערכות, במשחק בו ההולנדי הצליח לחזור מפיגור מערכה לניצחון.

נגישות