שחייה: מקום 6 לאנדי מורז ב-ISL, לונדון עלו לפלייאוףבאיירן ניצחה 1:3 את גרויטר פירת', לבנדובסקי נעצרהמטרה של מכבי תל אביב: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''
קטי ספיצ'קוב (האתר הרשמי)

המדליה מתרחקת: ספיצ'קוב רק שביעית, יואב כהן חמישי

רביעי | | 09:06    מאת מערכת ישראל ספורט

ספיצ'קוב סיימה 13,13 ו-9 ורחוקה 34 נקודות ממדליה. כהן סיים 6, 7 ו-16, ונמצא במרחק של 13 נקודות מהמקום השלישי: ''אצטרך להסתכן ולתת את החיים''. אחרי היום הראשון ברעם וטיבי במקום השביעי ב-470

השייטים הישראלים קטי ספיצ'קוב ויואב כהן ממשיכים להתרחק במשחקים האולימפיים. לאחר יום חופשי, שני גולשי הרוח המתחרים בדגם ניל פרייד שבו הבוקר (רביעי) לאתר האולימפי בטוקיו לשיוטים 7-9 - וסיימו עם תוצאות מאכזבות. ביום חמישי ייערכו שיוטים 10-12 ובשבת יהיה שיוט המדליות, בו הניקוד כפול ואליו נכנסים רק 10 המדורגים הבכירים.

ספיצ'קוב, אחת התקוות הגדולות של ישראל למדליה, סיפקה יום לא טוב וסיימה את השיוטים שלה במקומות ה-13, 13 ו-9. היא ירדה למקום השביעי, במרחק של 32 נקודות מהפודיום. כהן סיים את השיוט השביעי במקום ה-6, את השמיני במקום ה-7 (תוקן לאחר שבתחילה נרשם כ-24) ואת התשיעי במקום ה-15. הוא נותר במקום החמישי, מרחק של 14 נקודות מהצרפתי גויאר שנמצא במקום השלישי.

כהן אמר לאחר השיוטים שלו: "היו לי שני שיוטים סבירים, היה יכול להיות יותר טוב, אבל בסך הכל אני מקדימה שומר על יציבות. בדקה האחרונה של השיוט האחרון נכנסתי לשיא החנק. הגיע הזמן להעלות את רמת הסיכון וללכת על כל הקופה, יש לי את היכולות. הנקודות קצת נופלות לי על דברים שלא בהכרח בשליטתי. זו תחושת החמצה, אבל כל זה בעבר ויש לי את מחר להראות ממה אני עשוי. רוב האימונים שלנו היו ברוח קלה ויציבה, הפגנתי יכולות ממש טובות בתנאים האלה. כמובן שמה שיש באימונים אין בתחרות, נפלנו על גלים גבוהים ורוח. בתנאים האחרים יש לי יתרון".

הגולש הוסיף: "שמעתי מילות עידוד ושמעתי שמחר זה יום חשוב, אני כבר יודע. אני בעיקר סוחב איתי קצת את השיוט האחרון, ממש הייתי שם בחמישייה הפותחת ופשוט ראיתי את השיח הזה, לא היה לי הרבה מה לעשות. מבאס שככה קרה, אבל זה יעצים את מחר". לאחר מכן התייחס גולש הרוח לגבי ההכנות למחר לשיוטים 10-12: "זה לא משהו מיוחד מדי, יש לנו פה רוטינה שעובדת. זה לא משהו חדש, עוד יום שאני נכנס לגלוש, לא משהו שונה. יש הרבה על המאזניים, גדלתי על זה הרבה זמן. מקווה שהכל יתחבר ונתקדם קדימה".

השייטות הישראליות במפרשיות 470, נויה ברעם ושחר טיבי, סיימו את יום השיוטים הראשון שלהן במקום השביעי הכללי. אחרי המקום השני הנהדר בשיוט הראשון, השיוט השני של השתיים היה הרבה פחות מוצלח והן חצו את קו הסיום במקום ה-15 מתוך 21 צמדים. לברעם וטיבי יש כרגע 17 נקודות והן רחוקות 10 נקודות מהמקום השלישי. המוליכות מפולין פתחו נפלא עם שני נצחונות. מחר ייערכו שיוטים 3 ו-4.

נגישות