מוכנה לסיטי: פריס סן ז'רמן ניצחה 0:2 את מונפלייהריאל מעדה עם 0:0 מול ויאריאל, הפסד ראשון לאתלטיקורוני לוי: ''יש פה פוטנציאל גדול'', מיכה קרע את השריר?ואן לוון מתוסכל: ''היינו צריכים להיות אגרסיביים יותר''צלע שלישית למאבק: 0:2 להפועל ב''ש על מכבי ת''אהפועל חיפה במקום הראשון אחרי 0:2 על הפועל ת''אהצהרה של האלופה: סיטי ניצחה 0:1 את צ'לסי בחוץדורטמונד נכנעה 1:0 לגלאדבך, 0:6 ללייפציג על הרטה1:2 יקר למילאן על ספציה, 2:2 בין אינטר לאטאלנטהב-10 שחקנים: קריית שמונה ניצחה 0:1 את נוף הגליל
אבישג סמברג עם דגל ישראל בטוקיו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

הצעת חוק: ספורטאים ישראלים יקבלו פטור ממס הכנסה

שלישי | | 18:00    מאת אביחי חיים

יו''ר הכנסת לשעבר, ח''כ יריב לוין, למען הספורטאים האולימפיים הקבוצתיים והיחידניים. כל ספורטאי שירוויח מתחרויות שונות בחו''ל בענפים השונים לא יחויב לשלם מיסים על זכייתו. וגם: גובה המענקים בישראל

האם ספורטאי ישראל שמייצגים את המדינה בעולם בתחרויות השונות יפסיקו לשלם מיסים על זכייתם ויקבלו פטור? זאת הצעת החוק המהפכנית שהגיש יו''ר הכנסת לשעבר, ח''כ יריב לוין ממפלגת הליכוד שבהחלט עשויה להייטיב עם מיטב מספורטאי ישראל בענפים האולימפיים היחידניים והקבוצתיים השונים.

בימים אלה מתקיימים המשחקים האולימפיים בטוקיו, כאשר לא פחות מ 90ספורטאים וספורטאיות מתחרים בימים אלו ב-15 ענפי ספורט הכוללים ג'ודו, שחייה, אתלטיקה, טאקוונדו, גלישת גלים, בייסבול ועוד ומייצגים את ישראל בתחרויות השונות. הספורטאים והספורטאיות מייצגים את המדינה בכל רגע בתחרויות השונות בארץ ובעולם ומגיעים להישגים רבים בהם גם זוכים בפרסים כספיים שונים, אך נאלצים לשלם עבורם מיסים.

אבישג סמברג היום (עודד קרני, הוועד האולימפי בישראל)
יו''ר הכנסת לשעבר, ח''כ יריב לוין הגיש בימים אלה הצעת חוק שעשויה לשנות את הכף ולתמוך בספורטאים הישראלים בעיקר היחידניים. ספורטאים אלה שנאבקים ומשלמים מכיסם על מימון ההוצאות השונות להגעת התחרויות והשתתפותם ובמידה וזוכים בפרס כספי כלשהו, הם ישלמו עבורו מס במדינת ישראל. בהצעת החוק של ח''כ לוין נכתב:  "בשל אינטרס לאומי לקידום ספורטאים ישראלים שהתמיכה בהם אינה תמיד מספקת, ולאור אמנות בינלאומיות למניעת כפל מס, אשר מעניקות זכות מיסוי ראשונה למדינה שבה נתקבלה הזכייה, מוצע לשנות את מדיניות המיסוי לגבי ההכנסות הכספיות מתחרויות ספורט למיניהן, ולהעניק פטור ממס על מענקים כספיים להם זוכים הספורטאים הישראלים בתחרויות אלה".

נזכיר, הצעת החוק לפטור ממס עבור הספורטאים הישראליים מגיעה לאחר החלטה תקדימית של שר התרבות והספורט, ח''כ חילי טרופר לשינוי מדיניות התקצוב לגופי הספורט וקידום ההישגיות של הספורטאים בענפים השונים.  מטרת העל של המדיניות: להכפיל את מספר המדליות תוך 7 שנים, עד לוס אנג'לס 2028, מ-12 המדליות האולימפיות, פראלימפים ושאינם אולימפיים (7+3+2) ב-5 השנים האחרונות, ל-24 מדליות, וקידום תקציבי לענפי ספורט הנשים, הפריפריה ואנשים עם מוגבלות.

אבישג סמברג עם המדליה בטוקיו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
מה שנותן עוד מרץ לספורטאים חוץ מהישגיות והצלחה אישית, הוא גם הפן הכספי כאשר ישראל תעניק מענקים גבוהים מאוד (לפני מס הכנסה) לספורטאים הישראלים שיעמדו על הפודיום. כאמור, מי שיזכה במדליית הארד יקבל מהמדינה 250,000 שקלים, מדליית כסף 400,000 שקלים ובמידה ויקרה הרגע ההיסטורי והמנון ''התקווה'' ינוגן בטוקיו אותו ספורטאי או ספורטאית יהנו ממענק של 500,000 שקלים. נכון להיום, 250 אלף שקלים ילכו ישר ללוחמת הטאקוונדו, אבישג סמברג שזכתה במדליית הארד, לפני מס הכנסה כן? כ- 42,000 שקלים ינוכו מהסכום. מי יהיה הבא בתור? כולנו מצפים לראות.

נגישות