ביוני 22': ארגנטינה ואיטליה בקרב על ''אלוף האלופים''מכבי חיפה המריאה לגרמניה, בכר ישנה את המערךסקוטלנד פרסמה את הסגל לישראל, מקטומיניי זומןליברפול: חלוץ העבר האגדי רוג'ר האנט מת בגיל 83ליאני חוזר מההשעיה, לייבוביץ' ישפוט את חיפה-ב''שאופ''א הודיעה: ''לא נעניש את מקימות הסופר ליג''מצוקת בלמים לפני סקוטלנד, מי יהיה הבלם השלישי?דור פרץ לא שותף, ונציה סיימה רק ב-1:1 עם טורינודני אבדיה: ''ווסטברוק הפך אותי לחזק יותר מנטלית''פוצ'טינו: ''אני מאמין שמסי יהיה בסגל למנצ'סטר סיטי''
שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

מוקי: ''אין ספק שאמשיך קדימה לפריס 2024 בכל הכוח''

שלישי | | 14:58    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

הג'ודוקא מעכל את ההדחה המאכזבת בטוקיו: ''אחזור לישראל ואתאמן קשה, אני שלם עם עצמי. מולאי הוא חבר שהגשים חלום, הוא מעורר השראה''. סעיד מולאי זכה בכסף: ''מודה לכל הישראלים שתמכו בי ובדרכי''

הג'ודוקא הבכיר של ישראל, שגיא מוקי (עד 81 ק"ג), הודח הבוקר (שלישי) מטוקיו 2020 כבר בשמינית הגמר ולא יזכה במדליה במשחקים האולימפיים ביפן. אלוף העולם לשעבר היה אחת התקוות הגדולות של המשלחת למדליה, אך הוא לא עמד במשימה בסופו של דבר והיה מתוסכל ומאוכזב אחרי ההדחה הכואבת שלו.

מוקי אמר במסיבת העיתונאים: "אין ספק שהייתה דרך מאוד ארוכה מאז ריו. אני מסיים את היום כשאני שלם עם עצמי כי לאורך כל הדרך מאז התהום בריו לא ויתרתי לעצמי. קמתי כל יום להילחם על זה שוב. אם זה באימונים קשים, טיפולים, הכל היה בשביל זה. אחרי הפציעה בריו עם שתי פריצות דיסק הפכתי בפעם השנייה לאלוף אירופה בסוף השנה זכיתי בזהב באבו דאבי ונשמע ההמנון שם לראשונה. ב-2019 שיא חדש, אני הופך לגבר הישראלי הראשון שזוכה באליפות העולם. במבט לאחור מה שקרה בריו דחף אותי כל כך רחוק". 

שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
הג'ודוקא הוסיף: "לאורך כל הדרך הזאת מאז ריו לא ויתרתי לעצמי. קרו כל כך הרבה דברים - אליפות אירופה, זהב היסטורי ואז ב-2019 הופך לאלוף העולם הגבר הישראלי הראשון. כשאני מסתכל אחורה אני יודע שמה שקרה בריו דחף אותי כל כך רחוק כדי להגשים את זה. ב-2020 הגיעה הקורונה, דחו את המשחקים בשנה. הגעתי מאוד נחוש כשלאורך כל התקופה הזאת נתתי הכל מעצמי, אבל היום זה לא קרה. אני יודע שיש אלפי ילדים שצופים, כל מדינת ישראל. זה חלק מהספורט, צריך לדעת להפסיד. ספורטאי לא תמיד נמצא ברגעים הכי טובים, לא תמיד הכל הולך לפי מה שמתוכנן. אבל גם את הרגעים הלא פשוטים האלה, צריך לקחת את זה בשתי ידיים כמו שלקחתי בריו והצלחתי משם להיות אלוף אירופה ואלוף עולם".

מוקי סיכם את התחושות: "היום הדברים פחות הסתדרו, זה הספורט. אין ספק שאמשיך קדימה לפאריס בכל הכוח. אקח את כל מה שהיה פה ואת הדברים בפרופורציות. תודה לעם ישראל ולמדינת ישראל, לעיר נתניה, למשפחה והחברים היקרים". לאחר מכן הוא גם בירך את חברו סעיד מולאי על הזכייה במדליית הכסף: "אני סופר שמח בשביל סעיד. הוא חבר קרוב שלי, שמח שהוא הצליח ושהוא הגשים את החלום הזה. מגיע לו, הוא מעורר השראה בדרך שלו. כל הכבוד לו".

שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
סעיד מולאי, חברו הטוב שייצג את איראן וכעת מייצג את מונגוליה, העפיל עד לגמר וזכה במדליית הכסף. בגמר הגדול מולאי פגש את טקנורי נגאסה היפני, שניצח בחצי הגמר השני את מתיאס קסייה הבלגי. מולאי החזיק מעמד עד לניקוד הזהב שבו היפני הצליח להשיג את האיפון שלו וחגג מדליית זהב יפנית חמישית בג'ודו. אחרי טקס הענקת המדליות אמר מולאי לתקשורת הישראלית: "אני מודה לכל הישראלים שתמכו בי ובדרך שלי". על שגיא מוקי אמר: "אני מצטער שהוא לא הצליח, אשמח לפגוש אותו בעתיד. מקווה לחזור לישראל גם בשנה הבאה".

נגישות