המטרה של מכבי ת''א: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''לחץ בקריית שמונה, נוסבאום: ''אני רוצה ניצחון בכל מחיר''בכר: ''רוצים למנף את הזכייה גם למשחק מול מכבי פ''ת''
יעקב טומרקין וחנה קנייזבה-מיננקו עם הדגל (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

דגל ישראל הונף, הלפיד הודלק, האולימפיאדה נפתחה

שישי | | 17:55    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

אחרי ציפייה ארוכה של חמש שנים, המשחקים האולימפיים החלו רשמית עם הדלקת הלפיד ע''י הטניסאית נאומי אוסקה. טומרקין וקנייזבה-מיננקו נשאו את דגל ישראל במצעד. דיווח חי משליח ישראל ספורט בטוקיו

ציפייה של חמש שנים הגיעה היום (שישי) לסיומה עם טקס הפתיחה של טוקיו 2020, שהוציא לדרך את המשחקים האולימפיים ה-32 בעת החדשה. זאת הפעם השנייה בהיסטוריה שהאולימפיאדה נערכת בעיר הבירה היפנית, שאירחה אותם גם ב-1964. המשחקים ביפן ייערכו ללא קהל והם יסתיימו ב-8 באוגוסט, כאשר 204 מדינות משתתפות במשחקים והן מיוצגות על ידי 11,238 ספורטאים. הטניסאית הבכירה של יפן, נאומי אוסקה בת ה-23, זכתה לכבוד והדליקה את הלפיד האולימפי.
 


רגע היסטורי ומרגש במיוחד התרחש במהלך הטקס כאשר באופן רשמי הוזכרו אחד עשר הספורטאים הישראלים שנרצחו במשחקים האולימפיים במינכן 1972. אנקי ואילנה, אלמנותיהן של אנדריי שפיצר ויוסף רומנו ז"ל, הוזמנו לטקס הפתיחה באופן אישי על ידי יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך. בהמשך הוקדשה דקת דומייה גם לכל הנספים ממגפת הקורונה.  המשחקים יהיו שונים מכל מה שהכרנו עד היום, מאחר שהם מתקיימים בצל מגפת הקורונה, מה שגרם לדחייתם בשנה וגם לכך שהם יתקיימו ללא קהל - כולל טקס הפתיחה כמובן ומצעד המשלחות שיתקיים במתכונת מצומצמת מהרגיל. טקס הפתיחה הוארך ב-30 דקות כחלק מהצעדים לשיפור בטיחותם של הספורטאים על רקע מגפת הקורונה.

המשלחת הישראלית לפני הטקס (הוועד האולימפי בישראל)
המשלחת בטקס הפתיחה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
בתום החלק האמנותי של הערב החלה צעידתן של 206 משלחות לאצטדיון האולימפי, שנכנסו לפי סדר המוכתב על ידי המסורת האולימפית, כאשר יוון ראשונה ולאחריה בפעם השנייה יצעדו 29 ספורטאים במשלחת הפליטים. לאחר מכן צעדו יתר המשלחות לפי סדר שמות המדינות בשפה היפנית, כאשר ישראל הייתה המשלחת ה-17 שתכנס לאצטדיון. קופצת המשולשת חנה קנייזבה-מיננקו והשחיין יעקב טומרקין, שניהם בהופעה השלישית שלהם באולימפיאדה, הניפו יחד את הדגל הישראלי במהלך הצעידה. המשלחת הישראלית לטוקיו 2020 היא הגדולה אי פעם ומונה 90 ספורטאים וספורטאיות ב-18 ענפים שונים, רק 41 מתוכם יכולים לצעוד בטקס.

נגישות