המטרה של מכבי ת''א: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''לחץ בקריית שמונה, נוסבאום: ''אני רוצה ניצחון בכל מחיר''בכר: ''רוצים למנף את הזכייה גם למשחק מול מכבי פ''ת''
המשלחת הישראלית לפני טקס הפתיחה (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

33 ספורטאים ישראלים יצעדו בטקס הפתיחה בטוקיו

שישי | | 12:00    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

נמשכות ההכנות לקראת טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים שיחל ב-14:00. הנשיא הרצוג שוחח עם טומרקין וקנייזבה-מיננקו: ''נחסיר פעימה כשתיכנסו לאצטדיון עם דגל ישראל''. שליח ישראל ספורט מדווח מטוקיו

בעוד כשעתיים, ב-14:00 שעון ישראל, ייצא לדרך כאן בטוקיו טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים, כאשר 33 ספורטאים ישראליים יצעדו בטקס הפתיחה. 24 שחקני הבייסבול; השחיינים אביב ברזלי, תומר פרנקל, מירון חירותי, איתי גולדפדן, דניאל נמיר; הקשת איתי שני; גולשת הגלים, ענת לליאור; והטריאטלטים שחר ורן שגיב. עוד שישה אנשי צוות ובראשם גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי וראש המשלחת.
 


קופצת המשולשת חנה קנייזבה-מיננקו והשחיין יעקב טומרקין, שעבור שניהם תהיה זו הופעה שלישית במשחקים האולימפיים, יובילו את המשלחת וישאו יחד את הדגל. נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח היום עם השניים ובירך אותם: "אני מבקש לשלוח ברכה חמה למשלחת הישראלית כולה עם פתיחת המשחקים האולימפיים. עבדתם שנים רבות על מנת להגיע לרגע הזה וזה כשלעצמו מקור להערכה עצומה ומדינת ישראל גאה בכם. כשתיכנסו לאצטדיון בטוקיו עם דגל המדינה מונף בגאווה נחסיר פעימה קטנה בלב".
 


הרצוג הוסיף בשיחה עם קנייזבה-מיננקו וטומרקין: "לכו בכוחכם זה ואני בטוח שתביאו הישגים רבים, תשברו שיאים וגם תביאו מדליות. אתם הנציגים שלנו מול העולם כולו. אני מקווה יחד איתכם לשמוע את המנון 'התקווה' על אדמת יפן. כולנו, כל עם ישראל עומד מאחוריכם ומחזיק לכם אצבעות. בהצלחה!". בטקס החגיגי ינכח גם שר התרבות והספורט חילי טרופר, כאשר שתי אורחות הכבוד של הוועד האולימפי הבינלאומי יהיו אנקי שפיצר ואילנה רומנו, אלמנותיהן של אנדריי שפיצר ז"ל ויוסף רומנו ז"ל, שניים מנרצחי מינכן 1972.

נגישות