פ.ס.וו וערן זהבי העפילו לשלב הבא, עבדה וסלטיק הודחוחוגג: ''אין ולא לי תהיה אף מלחמה עם אוהדי בית''ר י-ם''בן שמעון: ''לא בא לי לסיים את המסע האירופי שלנו''פלצ'יק עולה למזרן, יום גורלי בשייט, הבייסבול יוצא לדרךמקס ואגנר חתם בראשל''צ, תומר לוינסון בנס ציונהואן לוון: ''האוהדים צריכים לחשוב חיובי ולהיזכר בעבר''בכר: ''יש כאן נטייה לזלזל בקבוצות מחו''ל, באים לנצח''אבישג סמברג: ''יש לי עוד הרבה מה להשתפר מקצועית''מוקי: ''לכל המצקצקים, אני נשאר חזק עם הראש למעלה''הסאגה הסתיימה: מרואן קבהא חתם רשמית בבני סכנין
הבעלים משה חוגג (דוברות בית''ר ירושלים)

בית''ר י-ם נגד ח''כ אבו שחאדה: דורשת פיצוי והתנצלות

רביעי | | 10:18    מאת מערכת ישראל ספורט

במועדון שיגרו מכתב התרעה לפני תביעה ובו דרישה לפיצוי בעקבות הפרסומים שפגעו בקבוצה ולטענתה אף גרמו לברצלונה שלא להגיע לארץ: ''הגדרת הקבוצה כגזענית, הן, כשלעצמן, עולות לכדי אמירות גזעניות''

בית"ר ירושלים עדיין מלקקת את הפצעים אחרי ביטול משחק הידידות מול ברצלונה שהיה אמור להתקיים באצטדיון טדי ובינתיים, היום (רביעי) שלחו במועדון מכתב התראה לפני תביעה שממוען לחבר הכנסת סמי אבו שחאדה מהרשימה המשותפת ועוזרו יוסף טאהא בגין לשון הרע בעקבות התבטאויותיהם לאחרונה ועל פגיעה בשמו של המועדון.

הירושלמים דורשם פיצוי על סך 560 אלף ש"ח בגין ארבעה פרסומים שפגעו במועדון ואף גרמו לברצלונה שלא להגיע לארץ. על פי המכתב שנשלח מהמועדון על ידי עורכי הדין אלעד איזנברג ושני סדוף-פרל: "הפרסומים גרמו לנזקים עצומים למרשתנו, הן למוניטין שלה והן נזקים כלכליים של ממש המוערכים במיליוני שקלים". בנוסף דורשים הירושלמים התנצלות מחבר הכנסת שחאדה. בית"ר ירושלים הוסיפה כי אין באמירת ההתנצלות או תשלום הפיצוי, בכדי לגרוע מתביעה כתוצאה מהוצאת דיבה, בהתאם לחוק איסור לשון הרע ועל פי עילות נזיקיות נוספות.

ח''כ סמי אבו שחאדה (דני שם טוב, דוברות הכנסת)
כזכור, לאחר הודעת ביטול המשחק, אבו שחאדה התגאה בהישגיו ואמר: "אחרי שהפעלנו לחץ על ברצלונה יחד עם ההתאחדות הפלסטינית, ברצלונה החליטה לבטל את משחק הידידות בישראל נגד הקבוצה הגזענית בית”ר ירושלים. קבוצת בית”ר ירושלים ואוהדיה הגזענים צריכים לשלם על מעשיהם וקריאותיהם נגד הנביא מוחמד ,וקריאות למוות לערבים ולשרוף כפרים ערביים ולהרוג ערבים. אני מודה לכל מי שתרם להישג הזה, לא לתת לגיטימציה לגזענות ולגזענים. אני מקווה שצעד זה יהווה סיבה לגזענים לבחון ברצינות את מה שהם עושים, ולבעלי האידאולוגיה העוינת הזו כלפי עמנו, לדעת שיש לכך מחיר".

במכתב ששלחה בית"ר, נכתב בין היתר: "באשר לטענה לפיה בית"ר ירושלים הינה קבוצה גזענית כלפי החברה הערבית, או מייצגת או תומכת בגזענות והפליה, ברי שעסקינן באמירות שקריות, וזאת בכל הנוגע למועדון בהנהגתו של מר משה חוגג. דווקא פרסום אמירות קשות כאמור באופן ישיר לגבי הקבוצה, בשל מעשיהם של חלק קטן וקיצוני של אוהדיה, והגדרתה כקבוצה גזענית, הן, כשלעצמן, עולות לכדי אמירות גזעניות. גם הטענה לפיה רוב אוהדיה של בית"ר ירושלים הם גזענים ופועלים באלימות, תוך שיוך מעשיהם לקבוצה, כאילו היא אחראית על מעשיהם או תומכת בהם, מהווה גם היא לשון הרע".

עוד הוסיפה הקבוצה מהבירה במכתב: "יודגש, רק חלק קטן ממאות אלפי אוהדי הקבוצה פועל באופן גזעני ואלים. "מרבית אוהדי הקבוצה הינם אוהדים נורמטיביים, כשבכל מקרה, לבית"ר ירושלים אין יד ורגל עם ארגון 'לה פמיליה', והמועדון, כידוע, עושה כל שלאל ידו לאבק בארגון קיצוני זה. מאבק המועדון בגזענות והאלימות אף נוחל הצלחות בתקופה האחרונה ועל כן התיאור המופיע בפרסומים לגבי התנהגות קיצונית של האוהדים במשחקי הקבוצה בהחלט כבר אינו משקף את המציאות".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות