מוכנה לסיטי: פריס סן ז'רמן ניצחה 0:2 את מונפלייהריאל מעדה עם 0:0 מול ויאריאל, הפסד ראשון לאתלטיקורוני לוי: ''יש פה פוטנציאל גדול'', מיכה קרע את השריר?ואן לוון מתוסכל: ''היינו צריכים להיות אגרסיביים יותר''צלע שלישית למאבק: 0:2 להפועל ב''ש על מכבי ת''אהפועל חיפה במקום הראשון אחרי 0:2 על הפועל ת''אהצהרה של האלופה: סיטי ניצחה 0:1 את צ'לסי בחוץדורטמונד נכנעה 1:0 לגלאדבך, 0:6 ללייפציג על הרטה1:2 יקר למילאן על ספציה, 2:2 בין אינטר לאטאלנטהב-10 שחקנים: קריית שמונה ניצחה 0:1 את נוף הגליל
נובאק דג'וקוביץ' עם התואר הנכסף (האתר הרשמי)

הגרנד סלאם ה-20 שלו: נובאק דג'וקוביץ' זכה בווימבלדון

ראשון | | 19:36    מאת מערכת ישראל ספורט

המדורג 1 בעולם השתווה לרפאל נדאל ורוג'ר פדרר במספר הזכיות בטורנירים גדולים אחרי שניצח בגמר בלונדון את מטאו ברטיני האיטלקי 7:6, 4:6, 4:6, 3:6. זאת גם הזכייה השלישית שלו ברצף בטורניר הבריטי

פחות משש שעות לפני שעיני העולם כולו יהיו נשואות לגמר היורו, נובאק דג'וקוביץ' זכה הערב (ראשון) בטורניר ווימבלדון בפעם השלישית ברציפות והשישית בסך הכל לאחר שגבר 7:6 (4), 4:6, 4:6, 3:6 על מתאו ברטיני האיטלקי (9 בעולם), שהופיע בגמר הטורניר היוקרתי בפעם הראשונה אך הציג יכולת נהדרת ולא היה רחוק מלהפתיע את הסרבי שמדורג 1 בעולם. עבור "נולה" זהו תואר גרנד סלאם מספר 20 בקריירה והוא משתווה אל השיאנים רוג'ר פדרר ורפאל נדאל כשלפניהם רק שחקניות נשים (מרגרט קורט עם 24 תארים, סרינה וויליאמס עם 23, שטפי גראף עם 22). המדורג מספר אחת בעולם הוא הטניסאי הראשון בעידן הפתוח שזוכה בכל שלושת תארי הגרנד סלאם הראשונים של השנה (מאזן 0:21 ב-2021) והראשון שעושה את זה מאז רוד לייבר האוסטרלי ב-1969. אמנם ברטיני הצליח לנצח במערכה הראשונה והיה נראה לכמה רגעים שיהיה פה משחק צמוד ואולי אף הפתעה גדולה, אולם הסרבי נטל את השליטה וגם ביום לא הכי גדול שלו - האיטלקי לא באמת היה קרוב אליו.
 


מהלך המשחק

שני המתמודדים פתחו עם טעויות והמשחקון הראשון נפתח צמוד. למרות שגיאה כפולה בפתיחה, דג'וקוביץ' שומר על משחק ההגשה שלו ועולה ל-0:1 במערכה הראשונה. ברטיני הצליח לשמור על ההגשה שלו והשווה ל-1:1, לפני שסרבי הצליח להילחץ ממצב לא נעים ועלה ל-1:2 אחרי משחקון בינוני. המשחקון הרביעי סידר לנו את השבירה הראשונה במשחק והיא הלכה כצפוי למדורג ראשון בעולם, שעלה ל-1:3. סדרת טעויות של ברטיני עלתה לו ביוקר ודג'וקוביץ' ניצל זאת למשחקון חלק ו-1:4. האיטלקי הצליח לשמור על ההגשה וצימק ל-4:2, לפני שדג'וקוביץ' החזיר בשמירה משלו ועלה ל-2:5. בסיומו של משחקון מתיש, האיטלקי הצליח להציל נקודת מערכה ולבסוף גם שמר על ההגשה בדרך ל-5:3. ברטיני התעלה והחזיר בשבירה משלו, בדרך ל-5:4. ברטיני עלה כבר ל-0:40, דג'וקוביץ' ניצל משבירה על האפס, אבל האיטלקי בעוד משחקון נפלא, עם המון ביטחון המשיך את החזרה והשווה ל-5:5. הסרבי מנגד לא אמר נואש, לא אפשר לברטיני להפוך ועלה ל-5:6 במשחקונים. במשחקון צמוד מאוד, האיטלקי לבסוף השיג את השבירה, השווה ל-6:6 והעביר את המערכה הראשונה לשובר שוויון. ברטיני נראה נינוח ועלה כבר ל-0:3, דג'וקוביץ' חזר ל-3:3, אך ברטיני לא ויתר ובסופו של דבר ניצח 4:7 את שובר השוויון ו-6:7 במערכה.

דג'וקוביץ' הבין שהוא צריך להעלות הילוך - וזה בדיוק מה שהוא עשה. הסרבי שבר פעמיים ברציפות, שמר על ההגשה וקבע 0:3 מהיר. משחקון רביעי מושלם העלה אותו כבר ל-0:4 מבטיח. ברטיני מנע אפשרות לבייגל וצימק ל-4:1. הסרבי עלה ל-1:5, אבל התעוררות של יריבו כללה משחקון מושלם ואחריו שבירה ראשונה במערכה בדרך ל-5:3. האיטלקי גם חזר מ-40:0 ושמר על ההגשה במשחקון התשיעי, 5:4. רק שהפעם המדורג 1 בעולם לא עשה שטויות, שמר עעל ההגשה וקבע 4:6 במערכה השנייה ושוויון 1:1 במערכות.
 


ברטיני פותח נהדר את המערכה השלישית עם משחקון הגשה אדיר, שומר את דג'וקוביץ' "על האפס" ועלה ל-0:1. הסרבי ענה כראוי לאיטלקי והשיב לו עם משחקון "על האפס" משל עצמו - 1:1. דג'וקוביץ' השיג את השבירה הראשונה במערכה השלישית ועלה ל-1:2. הסרבי שמר על ההגשה ועלה ל-1:3, אלא שברטיני מסרב לוותר ומצמק ל-3:2 אחרי עוד רצף של הגשות אדירות. הסרבי הציל שלוש אפשרויות שבירה של האיטלקי, שמר על ההגשה ועלה ל-2:4. ברטיני החזיר עם משחקון מושלם וצימק ל-4:3, כאשר דג'וקוביץ' והאיטלקי שמרו על ההגשות שלהם והסרבי עלה ל-4:5. לבסוף, דג'וקוביץ' שמר על ההגשה שלו וניצח 4:6 במערכה השלישית.

המערכה הרביעית התפתחה שונה מקודמותיה. לאחר פתיחה שוויונית של שני הטניסאים עם 2:2 נהדר, ברטיני היה הראשון להגיע להזדמנות שבדירה על ההגשות של יריביו. נקודה מדהימה של דג'וקוביץ' מחק פיגור בתוך המשחקון ואפשרה לו לשמור על ההגשות - 3:3. מיד לאחר מכן, הסרבי כבר העניש את האיטלקי עם שבירה יקרה בדרך ליתרון 3:4, שמר על ההגשה ועלה ל-3:5 חשוב. המשחקון האחרון היה דרמטי ומורט עצבים, אך דג'וקוביץ' השלים לבסוף את המלאכה, ניצח 3:6 והוכתר לאלוף הטורניר.

נגישות