קטי ספיצ'קוב איבדה את הסיכוי לזכות במדליה אולימפיתפיטר פלצ'יק הפסיד ברבע הגמר ונשר לבית הניחומיםפ.ס.וו וערן זהבי העפילו לשלב הבא, עבדה וסלטיק הודחוחוגג: ''אין ולא לי תהיה אף מלחמה עם אוהדי בית''ר י-ם''בן שמעון: ''לא בא לי לסיים את המסע האירופי שלנו''פלצ'יק עולה למזרן, יום גורלי בשייט, הבייסבול יוצא לדרךמקס ואגנר חתם בראשל''צ, תומר לוינסון בנס ציונהואן לוון: ''האוהדים צריכים לחשוב חיובי ולהיזכר בעבר''בכר: ''יש כאן נטייה לזלזל בקבוצות מחו''ל, באים לנצח''אבישג סמברג: ''יש לי עוד הרבה מה להשתפר מקצועית''
המשלחת האולימפית בבית הנשיא (עמוס בן גרשום, לע''מ)

הנשיא ריבלין אירח את המשלחת האולימפית לטוקיו

רביעי | | 17:20    מאת רועי ינקלוביץ

נשיא המדינה ערך את קבלת הפנים המסורתית למשלחת האולימפית והפראמלימפית לפני היציאה ליפן: ''תורכם לקטוף את פירות התהילה, אתם הראויים ביותר לייצג אותנו''. לינוי אשרם: ''מרגישים אחריות גדולה''

נשיא מדינה ראובן ריבלין אירח היום (רביעי) במשכן הנשיא בירושלים את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות לטוקיו לטקס הפרידה הממלכתי ואיחל להן בהצלחה חודש בדיוק לפני פתיחת המשחקים ב23.7 ולקראת יציאת המשלחות ליפן. הוא עשה זאת ביום האולימפי הבינלאומי, בנוכחותם של שר התרבות והספורט חילי טרופר, ראשי הוועדים, ראשי האיגודים וחברי המשלחות.

הנשיא ריבלין בירך את הספורטאים: “עמלתם קשה כדי להגיע לרגע הזה. ההישגים שלכם כבר הביאו לנו כבוד גדול, ואנו מקווים וחולמים שתביאו לנו כבוד עוד יותר גדול. אתם בין המעטים שהגיעו גבוה כל כך, להיות שליחים של מדינתנו בחשובה שבתחרויות של הספורט העולמי. על כל הפעמים שלא ויתרתם ולו לרגע לעצמכם, למרות הספקות שמנקרים בלב, אלה הביאו אתכם לרגע הזה”.

ריבלין המשיך: "עשיתם הכנה מעולה וכעת תורכם לקטוף את פירות התהילה, לעשות את המשימה יותר מהר, גבוה, חזק ויפה. אתם כבר אלופים. אנחנו סומכים עליכם ויודעים שאתם מסוגלים להרבה יותר ממה שעשיתם. שורשי המשחקים נטועים אי שם ביוון העתיקה, קרוב ל-3,000 שנה, כבר אז היוותה האולימפיאדה אירוע מפעים והמשתתפים הפכו לגיבורים לאומיים. בימינו אנו, הכבוד הרב הנלווה בעמידה ביעדים בינלאומיים של הישגים ספורטיביים, ילווה אתכם בכל אשר תלכו".

הנשיא רובי ריבלין, לינוי אשרם והשר חילי טרופר (עמוס בן גרשום, לע''מ)
הנשיא גם דיבר על דחיית המשחקים בשנה: "אנחנו יוצאים מתקופה קשה, כאובה ומלאת תהפוכות בעולם כולו, והביטחון הברור מאליו הפעם התערער מעט. מאידך, התגלו כוחות חדשים, יכולות ועוצמות שלא ידענו שקיימים בנו. במאבק במגפת הקורונה לא תמיד יכולתם להמשיך בשגרה הרגילה וראיתי אתכם ממשיכים להתאמן גם כשהמציאות התהפכה. כל צעד לאולימפיאדה הוא רגע של ניצחון מפואר, רגע אמיתי של אליפות. המגוון האנושי המרהיב של ספורטאים וספורטאיות מכל הענפים ומכל גווניה של החברה הישראלית, מעיד על כך שהנחישות בלבכם חוצה גבולות ומגזרים. הוכחתם בצורה הברורה ביותר כי אתם הראויים ביותר לייצג את מדינת ישראל".

לסיום הוסיף הנשיא: "לחברי המשלחת הפראלימפית, כולנו מבינים שספורט בשילוב מוגבלות קשה ומאתגר הרבה יותר, ובזכותכם אפשר לראות שאפשר לנצח כל מגבלה בעבודה קשה, לכן אתם מודל לחיקוי. אני בא מהכדורגל ועכשיו הכדור אצלכם. שובו אלינו עם הרבה מדליות”.

שר הספורט חילי טרופר אמר בנאומו: "אהיה בטוקיו ביחד עם המשלחת האולימפית והפראלימפית. ספורט זה הרבה יותר מסתם משחק או תחרות, הספורטאים שלנו הם כל מה שאנחנו רוצים לראות בבני האדם. אחרי שנה מורכבת ומאתגרת בגלל מגפת הקורונה, שדווקא חיזקה את מעמד הספורט בישראל כי אתם המשכתם להתאמן, יש רגעים יפים איתכם. אתם מופת של מצוינות ותודה על מי שאתם. אנחנו גאים בכם והלוואי שנשמע בטוקיו את התקווה מתנגנת".

הנשיא רובי ריבלין עם מורן סמואל (עמוס בן גרשום, לע''מ)
יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, אמר בנאומו באירוע: "אני גאה להציג בפניך את משלחת ישראל למשחקים האולימפיים טוקיו 2020, משחקים שנדחו בשנה ממועדם המקורי וזאת בעקבות משבר הקורונה שפקד את העולם. תהא זו המשלחת האולימפית הגדולה ביותר של ישראל אי פעם, כ -90 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב- 18 ענפי ספורט. למרביתם זו ההופעה הראשונה במשחקים האולימפיים ו 15ספורטאים, כבר חוו הופעה אולימפית אחת. משלחת ישראל מורכבת ומגוונת וחשוב לציין את התחרויות הקבוצתיות בהם ישתתפו ספורטאי ישראל".

כרמי הוסיף: "יש לנו כמובן את נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית שמגיעה בפעם הרביעית ברציפות למשחקים האולימפיים, יש לנו נבחרת בייסבול, אחת משש הנבחרות שהגיעו לטוקיו, את נבחרת הרכיבה על סוסים שעושה זאת לראשונה, את הנבחרת הקבוצתית בג'ודו ושלוש קבוצות שליחים בשחייה. ואם לא ניקח בחשבון את נבחרת הבייסבול הרי 55% במשלחת ישראל הן ספורטאיות ועל כך גאוותנו. יחד עם הספורטאים יוצא צוות מקצועי רחב ובו מאמנים, אנשי רפואה אנשי הספורט ההישגי ורבים אחרים. צוות זה עובד עם הספורטאים שנים רבות ומכין אותו לרגעי השיא. זה המקום להודות להם בשם כולם".

היו"ר המשיך: "משלחת ישראל למשחקי טוקיו 2020 תפגוש תנאים מיוחדים במינם לקיום תחרויות ספורט. יפן מארחת את המשחקים בחשש רב ממגפת הקורונה, דבר שמוצא ביטוי בדעת הקהל המקומית. המגבלות שהושטו על האורחים רבות וקשות ואין ספק שיהוו אתגר לכל המשתתפים. כבוד הנשיא, יחד עם כל הקשיים, הדחיות והחששות הכבדים אני מבטיח לך שהספורטאים והספורטאיות יעשו  את המיטב כדי להצליח  ובכך, לשמח את כל בית ישראל האוהב ומוקיר אותם, ויהיה איתם לכל אורך הדרך".
 


כרמי סיכם: "בהזדמנות זו, לפני סיום דברי, אני רוצה לברך בהצלחה את המשלחת הפראלימפית שתופיע בטוקיו. אדוני הנשיא, לפני משחקי ריו 2016 היינו כאן בבית הזה לקבל את ברכת הדרך ממך. היום, אתה מעניק את ברכתך למשלחת  לטוקיו 2020. זוהי גם פרידה ממך עם סיום כהונתך כנשיא המדינה. בשמי אני, ובשם חברי להנהלת הוועד האולימפי בישראל, הספורטאים והספורטאיות האולימפיים, המאמנים והצוותים המקצועיים של משלחת ישראל: כולנו אומרים לך תודה על תרומתך הרבה כנשיא, למדינת ישראל ולספורט בישראל".

המתעמלת האמנותית לינוי אשרם, נשאה דברים בשם חברי המשלחת, ואיחלה הצלחה גם למשלחת הפראלימפית: "המשלחת תצעד בעוד כחודש בגאווה בטקס הפתיחה בטוקיו. בשמי ובשם המשלחת אני מבטיחה לך, אדוני הנשיא, ולאזרחי המדינה שנעשה את הטוב ביותר באירוע הספורט הגדול בתבל. אנו גאים לייצג את ישראל ומרגישים אחריות גדולה", אמרה אשרם.

נגישות