חזרה לעצמה: סימון ביילס זכתה במדליית ארד בקורהחזיזה לקראת טורשאבן: ''מתכוננים למשחק לא פשוט''מנכ''לית מכבי ת''א: ''פחות התחברתי לפוסט של כהן''ארטיום דולגופיאט נחת: ''בא לי לבכות מרוב התרגשות''המטרה הושגה: ברעם וטיבי העפילו לשיוט המדליותארד התנצלה בפני נבחרת הג'ודו: ''לא רציתי לפגוע''ורהולם שבר שיא עולם ב-400 משוכות: ''תוצאה משוגעת''כהן: ''מרגיש שהגיע השלב להתקדם מקצועית וכלכלית''יונתן כהן לא צפוי לטוס עם מכבי תל אביב לסלובקיההפועל אילת שוב מתחזקת: בריון אלן חתם לעונה אחת
שני הרשקו עם גילי כהן (איגוד הג'ודו)

שני הרשקו: ''המצב של הקורונה לא משפיע עלינו יותר''

שבת | | 10:30    מאת רועי ינקלוביץ ואביחי חיים

הוועד האולימפי קיים גיבושון לקראת טוקיו ומאמן נבחרת הנשים בג'ודו: ''ננסה להוציא את המקסימום''. ויגדורצ'יק: ''מתייחסות לטוקיו כמו כל תחרות אחרת''. אפשטיין: ''אף אחד לא עשה טובה למישהו שייכנס למשלחת''

קצת יותר מחודש לפני פתיחת המשחקים האולימפיים, הוועד האולימפי בישראל קיים השבוע את הגיבושון לקראת המשחקים האולימפיים שייצאו לדרך ב-23 ביולי בטוקיו, בנוכחות כל סגל המשלחת האולימפית. בניגוד לפעמים קודמות, הפעם זה היה יום אחד מרוכז שבו הספורטאים עברו שרשרת חיול, קיבלו את המדים הרשמיים של המשלחת, שמעו הרצאות והנחיות לגבי מגפת הקורונה והשלכותיה על הנסיעה ליפן ופגשו זה את זה אחרי תקופה ארוכה. האתלטית סלאמוויט באיולין סיפרה לישאל ספורט: "אני מתרגשת לקראת המשחקים, הציפיות שלי להגיע לגמר ולהראות טוב".

מאמן נבחרת הנשים של ישראל בג'ודו, שני הרשקו, אמר לישראל ספורט: "אצל חלק מהספורטאיות זאת אולימפיאדה ראשונה, אז ההתרגשות גדולה. עבורי זאת אולימפיאדה שלישית, אז מתמקדים בעיקר, באימונים ובהכנה, מקווים שזה יביא אותנו למשחקים במצב הטוב ביותר למשחקים האולימפיים. המצב של הקורונה לא משפיע עלינו יותר, אנחנו מתחרים בהרבה תחרויות, באותן מסגרות כמו ביפן, אנחנו מתמקדים בביצועים שלו ולא במסביב, זה חלק מהדרך לשם. אנחנו מתמקדים בכל אימון לא מסתכלים קדימה מדי, מסתכלים מיום ליום, בסוף נגיע למשחקים האולימפיים וגם שם ננסה להוציא את המקסימום".
 


מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית אירה ויגדורצ'יק סיפרה לישראל ספורט אחרי תחרות מוצלחת באליפות אירופה עם מדליית ארד בקרב רב: "אנחנו בתחושות טובות אחרי הזכייה במדליות הזהב והארד, אין לנו תחושות מיוחדות. אנחנו מתייחסות לאולימפיאדה כמו כל תחרות אחרת, נכון שזאת הפסגה של הספורט האולימפי, אבל עבורינו ההכנה לא שונה מההכנה לכל תחרות אחרת".

המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל, מולי אפשטיין, סיפר לישראל ספורט: "ההכנות לטוקיו כרגע הן בישורת האחרונה, אנחנו לפני כן השיגור, החללית כבר מתמקמת. ההכנות נמשכות הרבה מאוד זמן עכשיו זה עניין הכוונונים האחרונים, הפינישינג, הטיונינג, אם זה תחרויות אחרונות ואם זה ייצא למחנות האימונים המקדימים של לפני המשחקים ויישור הקו מבחינת הנושאים הטכניים והציוד, נוסעים של רפואה. הכל עכשיו מתכנס לקראת הסיום וזה עיקר ההכנות כרגע".
 


אפשטיין הוסיף: "גם היום כשאתה רואה ועומד פה את כל המשלחת ואת מספר הספורטאים זה דבר מרגש, נכון שהבייסבול מוסיף 24 ספורטאים, גם בלעדיו יש כמעט 70 ספורטאים שעמדו בקריטריונים ואם אני לוקח את זה ומשווה למשלחת לריו שהייתה הגדולה ביותר עם 47 ספורטאים, אנחנו כמעט הכפלנו את מספר הספורטאים וכל אחד ואחת מהם עמדו בקריטריונים נוקשים. זה לא שמישהו שעשה טובה להכניס ספורטאי או ספורטאית למשלחת, יש קריטריונים בינלאומיים שהם בפני עצמם ויש את הקריטריון הישראלי שהוא הרבה יותר מחמיר בחלק מהענפים ולכן אני חושב שבזה נמצא הכוח ובעיקר בענפים החדשים, זה עוד משהו שלא היה בעבר".

אפשטיין סיכם: "ענפים שלא היו עד עכשיו במשחקים כמו גלישת גלים שהצלחנו להכניס גולשת גלים והגיוון, מגוון הענפים. יש פה 5-6 ענפים עם ספורטאים מאוד איכותיים וזה עיקר הריגוש לקראת המשחקים. אנחנו מאוד רחוקים מלהיות מעצמה אולימפית, אנחנו שואפים לשפר את התהליכים אצלנו כאן, חלק מהתהליכים המקצועיים והארגוניים, אנחנו ממש לא מעצמה. אנחנו ישראל הלא כל כך קטנה אבל עדיין לומדת ומתפתחת".

נגישות