דיווח באיטליה: ''עסקת יונתן כהן לפיזה על סף סגירה''קומאן: ''יכולים לשחק כדורגל טוב יותר, הגולים יגיעו''עיריית ראשל''צ ערכה קבלת פנים לדולגופיאט ופלצ'יקחזרה לעצמה: סימון ביילס זכתה במדליית ארד בקורהחזיזה לקראת טורשאבן: ''מתכוננים למשחק לא פשוט''מנכ''לית מכבי ת''א: ''פחות התחברתי לפוסט של כהן''ארטיום דולגופיאט נחת: ''בא לי לבכות מרוב התרגשות''המטרה הושגה: ברעם וטיבי העפילו לשיוט המדליותארד התנצלה בפני נבחרת הג'ודו: ''לא רציתי לפגוע''ורהולם שבר שיא עולם ב-400 משוכות: ''תוצאה משוגעת''
ענבר לניר עם שני הרשקו (איגוד הג'ודו)

ג’ודו: ענבר לניר הבטיחה את השתתפותה באולימפיאדה

שישי | | 15:38    מאת מערכת ישראל ספורט

הג'ודאית הישראלית סיימה במקום השביעי ואמנם פספסה את הקרב על הארד, אך תהיה באולימפיאדה בטוקיו. נבחרת הנשים הבטיחה את השתתפותן של 6 ספורטאיות באולימפיאדה והשתתפות בתחרות הקבוצתית

ענבר לניר סיימה היום (שישי) במקום השביעי ביומה השישי של אליפות העולם בג'ודו בבודפשט, הונגריה - וגם מבטיחה את השתתפותה באולימפיאדת טוקיו. לניר, שהתחרתה במשקל עד 78 ק"ג, החלה את דרכה בסיבוב הראשון  עם ניצחון על קלימה אנטומרצ'י הקובנית, מדליסטית הארד מאליפות העולם ב-2017, המשיכה עם ניצחון באיפון מהיר בחלוף 18 שניות בלבד על ברננט גראף האוסטרית, אך נוצחה ברבע הגמר בידי סטינאוס ההולנדית, סגנית אלופת העולם מ-2018. בבית הניחומים הפסידה בשנית לאנסטסיה טורצ'ין האוקראינית, מדליסטית הארד מגראנד סלאם קאזאן 2021 וכאמור סיימה במקום השביעי.

נבחרת הנשים הבטיחה את השתתפותן של 6 ספורטאיות באולימפיאדה והשתתפות בתחרות הקבוצתית. מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: "ענבר לניר מסיימת במקום ה-7 ולמעשה מבטיחה באופן סופי את השתתפותה במשחקים האולימפיים בטוקיו. נבחרת הנשים מסיימת את אליפות העולם עם מדלית ארד (גפן פרימו) ומקום 7 (ענבר לניר). מטרת העל של נבחרת הנשים הייתה להוביל 6 ספורטאיות למשחקים האולימפיים ולהבטיח השתתפות היסטורית בתחרות הקבוצתית. אני שמח שעמדנו בשתי המשימות בצורה יוצאת דופן: 7 ספורטאיות ב-6 קטגוריות".

הרשקו הוסיף: "אחרי ההישג במשחקים האולימפיים בריו 2016 - השתתפות ראשונה של יותר מספורטאית אחת במשחקים האולימפיים (4 השתתפו בריו), הבטחתי והתחייבתי שנבחרת הנשים תמשיך לשלוח נבחרת ולא ספורטאית בודדת. אני עוד יותר מאושר שהצלחנו להגדיל את הכמות ובנוסף להשתתף בתחרות הקבוצתית. מרגע זה כל מאמצי הנבחרת יהיו להכין את הספורטאיות האולימפיות להשתתפות מוצלחת בטוקיו. אני רוצה להודות לספורטאיות הנבחרת, לכל הצוות שלי ולאיגוד הג’ודו על עבודה מקצועית ומחוייבות ללא פשרות".

נגישות