צרפת סיימה ראשונה, פורטוגל שלישית, גרמניה קרטעהבוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפהספרד דרסה 0:5 את סלובקיה, שבדיה סיימה ראשונההאולם לא אושר: היכן תשחק אליצור נתניה בליגת העל?בשישי: מוקדמות אליפות אירופה 3X3 בנמל תל אביבהבלם אורי דהן חתם רשמית לארבע שנים במכבי חיפהיואב כץ: ''החוף? צעד פופוליסטי, מעלים את המיעוט''מתחזקת: קוון פרייטר חתם לעונה בהפועל נוף הגלילעופר טסלפפה מונה למאמנה של הפועל פתח תקווה
ברבורה קרייצ'יקובה חוגגת (האתר הרשמי)

קרייצ'יקובה מול פבליוצ'נקובה בגמר של הרולאן גארוס

חמישי | | 21:53    מאת מערכת ישראל ספורט

הצ'כית (33 בעולם) הצליחה לנצח 5:7, 6:4, 7:9 את מריה סקארי אחרי 3:19 שעות של מותחן ענק ותשחק מול הרוסייה (32 בעולם) 5:7, 3:6 את טמרה זידאנשק. עבור שתיהן מדובר בגמר המייג'ור הראשון בקריירה

טורניר רולאן גארוס נכנס לשלבי ההכרעה שלו, והערב (חמישי) התקיימו חצאי הגמר של הנשים. הראשונה לעלות אל המשחק המכריע היא אנסטסיה פאבליוצ'נקובה הרוסייה והיא תשחק נגד ברבורה קרייצ'יקובה הצ'כית, שהצליחה לנצח את מריה סקארי בתום משחק ענק. עבור שתי העולות לגמר מדובר בפעם הראשונה שהן מגיעות לגמר גרנד סלאם, כך שבכל מקרה תהיה היסטוריה בשבת בפריס.
 


הראשונה שעלתה לגמר הייתה אנסטסיה פבליוצ'נקובה הרוסייה (32 בעולם) שגברה 5:7 ו-3:6 על טמרה זידאנשק הסלובנית, אחרי שעה ו-36 דקות בלבד. דווקא זידאנשק היא זו ששברה במשחקון הראשון, אך פבליוצ'נקובה שברה פעמיים נוספות ועלתה ל-3:5. לבסוף השיגה 5:7 לאחר 53 דקות של מערכה ראשונה. המערכה השנייה הייתה פשוטה יותר עבור הרוסייה שעלתה ל-1:4 מהיר. זידאנשק עוד הספיקה לשבור פעם אחת, אך נשברה במשחקון הבא ונוצחה 6:3.

היא תפגוש בגמר את ברבורה קרייצ'יקובה הצ'כית (33 בעולם) שניצחה 5:7, 6:4, 7:9 את מריה סקארי היווניה (18 בעולם) אחרי מותחן אדיר שארך שלוש שעות ו-19 דקות. כפי שכבר הבנתם מהתוצאה, המערכה השלישית הייתה ארוכה (שעה ו-32 דקות) ומותחת במיוחד. הצ'כית פיגרה 5:4 והצליחה להשוות ולהציל נקודת משחק. מכאן ואילך היא הייתה טובה יותר ושמרה על ההגשות שלה בקלות, בעוד היווניה התקשתה מאוד. אחרי שעלתה ליתרון 7:8 ואחרי שהיווניה הצילה נקודת משחק, קרייצ'יקובה התעשתה ושברה את היריבה שלה בדרך לגמר. אגב, ברבורה קרייצ'יקובה מתמחה יותר בטניס זוגות וזכתה בשני גראנד סלאמים. בזוגות המעורבים זכתה שלוש פעמים באליפות אוסטרליה.

נגישות