חי: פורטוגל - צרפת 2:2, גרמניה - הונגריה 2:1 (מחצית 2)בוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפהספרד דרסה 0:5 את סלובקיה, שבדיה סיימה ראשונההאולם לא אושר: היכן תשחק אליצור נתניה בליגת העל?בשישי: מוקדמות אליפות אירופה 3X3 בנמל תל אביבהבלם אורי דהן חתם רשמית לארבע שנים במכבי חיפהיואב כץ: ''החוף? צעד פופוליסטי, מעלים את המיעוט''מתחזקת: קוון פרייטר חתם לעונה בהפועל נוף הגלילעופר טסלפפה מונה למאמנה של הפועל פתח תקווה
המשלחת האולימפית עם הבגדים לטקסים הרשמיים (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

הוועד האולימפי הציג את הבגדים לטקס הפתיחה בטוקיו

שלישי | | 16:25    מאת רועי ינקלוביץ ואביחי חיים

אחרי שנחשפו המדים למשחקים האולימפיים בטוקיו ו-45 ימים לפני שהאולימפיאדה תצא לדרכה ביפן, הוצגו גם הבגדים שעוצבו על ידי חברת ''קסטרו'' וישמשו לאירועים רשמיים כמו טקס הפתיחה, הי''א והסיום

לאחר שנחשפו המדים למשחקים האולימפיים בטוקיו בשבוע שעבר, היום (שלישי) הוועד האולימפי בישראל חשף גם את בגדי המשלחת לטקסים הרשמיים, כמו טקס הפתיחה, טקס הסיום וטקס הי”א שיתקיימו באולימפיאדת טוקיו הקרובה בחדר האח"מים באצטדיון בלומפילד. את המדים עיצבה חברת קסטרו והם נחשפו באירוע מיוחד באצטדיון בלומפילד במעמד שגריר יפן וישראל  ובעלי קסטרו גבי רוטר.

את המדים הציגו השחיינים מירון חירותי ואנדי מורז, לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג, השייטות נויה ברעם ושחר טיבי, הטריאתלט שחר שגיב, והאתלטית סלאמוויט באיולין-טפרי. הספורטאית בת ה-27 ואשתו של מארו טפרי, שנמצאת בישראל כבר ארבע שנים לאחר שעלתה מאתיופיה, קבעה השבוע קריטריון לריצת 10,000 בנוסף ל-5,000 מטר.

מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי, גילי לוסטיג, אמר: "אנחנו הרבה שנים עם חברת קסטרו, שנאמנה למשלחת לאולימפית הישראלית ולמשחקים האולימפיים. זה רגע מרגש עבורנו כי בעוד 45 יום תצעד ותיכנס לאצטדיון האולימפי המשלחת הגדולה בתולדותינו עם כ-90 ספורטאים, שזה כמעט כפול מהכמות שהייתה באולימפיאדת ריו, וזה יהיה עם המדים הללו".

המשלחת האולימפית עם הבגדים לטקסים הרשמיים (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
אבישג סמברג, שתתחרה לראשונה בטוקיו, סיפרה: "בגדים מהממים ובאיכות טובה, ממש אהבתי. מרגש אותי להגיע למשחקים האולימפיים, החלום הגדול שלי זה להשיג מדליה ואעשה את הטוב ביותר שלי כדי שזה יקרה". מירון חירותי הוסיף: "ההתרגשות עולה ומרגישים פרפרים בבטן כי המשחקים מתקרבים. אני אגיע לטוקיו במטרה לשבור כמה שיותר שיאים ישראלים". השחיינית אנדי מורז, שלה זוהי אולימפיאדה שנייה, סיפרה לישראל ספורט: "אני מאוד מתרגשת לקראת המשחקים האולימפיים,זהו אירוע שונה ומיוחד מכל תחרות אחרת שהשתתפתי בה משום שאנחנו טסים כקבוצה אחת. זאת הפעם הראשונה שאני מבקרת ביפן ואני כבר לא יכולה להתחרות במשחקים עצמם".

שגריר יפן בישראל, קואיצ'י מיזושימה, אמר בעברית: "שלום, זה רגע גדול עבורי להיות כאן היום". בהמשך הוסיף השגריר: "הרבה אנשים מודאגים מהמצב בטוקיו, אבל ביפן דואגים שיהיו משחקים בטוחים עבור כלל הספורטאים. אני מאמין שנראה לעולם את הסולידריות ואת ההתאוששות ממגפת הקורונה באירוע הזה. מרגש מאוד שבשנה הבאה נחגוג 70 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים עם ישראל, מהמדינות הראשונות איתם כוננו יחסים לאחר תום מלחמת העולם השנייה".

לרגל המשחקים שיתקיימו בטוקיו, עיצבו מעצבי הבית הישראליים של קסטרו, את מערכות הלבוש הרשמיות של חברי המשלחת האולימפית. מערכות הלבוש ישמשו את 170 חברי המשלחת: הספורטאים, הסגל ואנשי ההנהלה, בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים וכן, בכל האירועים והטקסים הרשמיים במסגרת אירועי המשחקים האולימפיים. עיצוב מערכות הלבוש והלבשת המשלחת האולימפית נעשה בתרומה מלאה זו הפעם השביעית ברציפות מאז שנת 1996.
 


יושב ראש דירקטוריון קבוצת קסטרו גבי רוטר סיפר: "אנחנו מלווים את הספורטאים האולימפיים כבר שבע אולימפיאדות כי האולימפיאדה זה אירוע השלום הגדול בעולם. המשלחות באות לנצח בצורה ספורטיבית ולא בשדה הקרב. אנחנו במדינה שלנו שולחים משלחת שמבשרת אופטימיות. בזירה הזו יש רק מנצחים".

מנכ"ל קבוצת קסטרו רון רוטר אמר: "אנו גאים להמשיך במסורת בה חברת האופנה המובילה של ישראל תומכת בעיצוב ובהלבשת חברי המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים, עם תמיכתנו לוועד האולימפי בישראל בתרומה מלאה. אנו רואים חשיבות רבה בתמיכה בספורטאים המייצגים את המדינה. טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים הוא אחד האירועים המסוקרים ביותר בעולם ולוקחים בו חלק מבתי האופנה המובילים של כל מדינה. כבית האופנה המוביל בישראל, אנו גאים לשלב את היכולות שלנו עם הספורטאים הטובים ביותר בישראל, כאשר כולנו יוצרים ופועלים מתוך גאווה ישראלית, הרצון להצטיין ולהצליח. אנו מאחלים הצלחה רבה לכל הספורטאים הישראלים המשתתפים במשחקים האולימפיים בטוקיו".

נגישות