דיווח באיטליה: ''עסקת יונתן כהן לפיזה על סף סגירה''קומאן: ''יכולים לשחק כדורגל טוב יותר, הגולים יגיעו''עיריית ראשל''צ ערכה קבלת פנים לדולגופיאט ופלצ'יקחזרה לעצמה: סימון ביילס זכתה במדליית ארד בקורהחזיזה לקראת טורשאבן: ''מתכוננים למשחק לא פשוט''מנכ''לית מכבי ת''א: ''פחות התחברתי לפוסט של כהן''ארטיום דולגופיאט נחת: ''בא לי לבכות מרוב התרגשות''המטרה הושגה: ברעם וטיבי העפילו לשיוט המדליותארד התנצלה בפני נבחרת הג'ודו: ''לא רציתי לפגוע''ורהולם שבר שיא עולם ב-400 משוכות: ''תוצאה משוגעת''
כדור ליגת האלופות (האתר הרשמי)

דיווח: אופ''א צפויה לבטל את חוק שערי החוץ באירופה

שבת | | 09:16    מאת מערכת ישראל ספורט

ועדת התחרויות באופ''א אישרה את המהלך, שצריך עוד לזכות באישור של הוועד המנהל. עוד הוחלט: לא יהיו יותר משחקי גומלין בחצי הגמר והם ייערכו מספר ימים לפני הגמר באותה עיר. חמשת החילופים יימשכו

בדרך למהפכה: ועדת התחרויות באופ"א נתנה היום (שישי) אור ירוק לביטול חוק שערי החוץ באירופה, כאשר חשוב לציין שהדבר תלוי עדיין באישור של הוועד הפועל של הארגון ורק אז ייצא לדרך. נזכיר כי החוק מעניק יתרון לקבוצה שכובשת יותר שערים במשחקי החוץ וקיים כבר מאז 1965 בתחרויות השונות של אופ"א. אם מפגש כפול יסתיים ללא הכרעה בסיום המשחק השני, שתי הקבוצות יעברו להארכה ואז לפנדלים. בעונה הזו בליגת האלופות, פ.ס.ז' גברה על באיירן מינכן (רבע גמר) ופורטו על יובנטוס (אחרי הארכה בשמינית גמר) בזכות שערי החוץ.
 


ב"ניו יורק טיימס" דווח כי באופ"א מתכננים לקיים "שבוע אלופות", שאמור להיכנס לתוקף בעונה הבאה. לפי התכנון ישוחקו משחקי חצי הגמר והגמר של המפעל האירופי תוך שבוע אחד, באותה עיר. בשיטה הזו, חצי הגמר יוכרע במשחק בודד, ולא בשניים כמו בשיטה הנוכחית. האירוע ילווה גם בהופעות רבות, מתחמים מיוחדים ואירועים נוספים שכולם ייערכו בסמוך על פני מספר ימים, כך שהעיר המארחת לא תהנה רק מהגעת הצופים שהצליחו לשים את ידם על כרטיסים לחצאי הגמר ולגמר. שינוי שכזה גם יאפשר להגדיל את ההכנסות ממכירת זכויות השידור, לאחר שאופ"א מגובה בנתונים, כצפוי, לפיהם ישנם אחוזי רייטינג גבוהים משמעותית לאירועים שמוכרעים במשחק אחד בלבד על פני משחקים בשיטת בית-חוץ.
 


בינתיים, אחרי שמגפת הקורונה שיבשה את הכדורגל העולמי והספורט בכלל, ובעקבותיה הוחלט גם על חמישה חילופים בשל העומס המצטבר ולוח הזמנים הצפוף, בסוף השבוע פורסם רשמית על ידי פיפ"א שאכן אושר להמשיך במתכונת הנוכחית לפחות עד 31.12.22. בכל אופן ראוי להדגיש כי כל ליגה מקומית רשאית לבחור כיצד היא תעדיף מבחינת כמות החילופים, כאשר בישראל טרם התקבלה החלטה בנושא אבל הכיוון חיובי.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות