שמינית הגמר: אנגליה נגד גרמניה, בלגיה מול פורטוגלצרפת סיימה ראשונה, פורטוגל שלישית, גרמניה קרטעהבוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפהספרד דרסה 0:5 את סלובקיה, שבדיה סיימה ראשונההאולם לא אושר: היכן תשחק אליצור נתניה בליגת העל?בשישי: מוקדמות אליפות אירופה 3X3 בנמל תל אביבהבלם אורי דהן חתם רשמית לארבע שנים במכבי חיפהיואב כץ: ''החוף? צעד פופוליסטי, מעלים את המיעוט''מתחזקת: קוון פרייטר חתם לעונה בהפועל נוף הגליל
שחקני מכבי ת''א (ישי נאמן)

מכבי ת''א עתרה: דחו את חצי הגמר מול מכבי חיפה

שלישי | | 19:40    מאת מערכת ישראל ספורט

ההתאחדות החליטה לקיים את המשחק ביום חמישי בסמי עופר והצהובים טוענים לפגיעה בספורטיביות ולכך שהירוקים הטילו וטו על המהלך. מכבי חיפה: ''ההחלטה לשחק באזור שקט יחסית, ללא קהל, מתבקשת''

האם המפגש בין הצהובים לירוקים יידחה פעם נוספת? מכבי תל אביב הודיעה שהגיעה הערב (שלישי) עתירה לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בדרישה שלא לקיים את משחק חצי גמר גביע המדינה נגד מכבי חיפה ביום חמישי הקרוב. כזכור, המשחק נדחה פעמיים בשל ההסלמה הביטחונית, כאשר הדיון עצמו בעתירה יתקיים מחר בשעה 16:00.

בעתירתה טוענת מכבי תל אביב כי ההחלטה על קיום המשחק ביום חמישי הקרוב גורמת לפגיעה ספורטיבית קשה במועדון בשחקנים ובאוהדים - לאור המצב הביטחוני, העובדה שכל שחקניה הזרים (למעט אחד) עזבו את הארץ, וכן היות שהיא אינה מקיימת אימונים סדירים בשבוע האחרון. עוד טוענת מכבי תל אביב כי ההחלטה התקבלה בחוסר סמכות וחוסר סבירות קיצוני, שכן על פי התקנון היה על ההתאחדות לקיים ישיבת הנהלה.

מהמועדון נמסר: "העתירה מוגשת לאחר שבמשך השבוע האחרון פעלה מכבי תל אביב במאמץ רב, בשיחות ובמכתבים עם אנשי ההתאחדות, בניסיון למצוא פתרון ספורטיבי ושוויוני לכל הצדדים. למרות המאמצים הללו ולמרות שנמצא מתווה שניתן היה להסכים עליו, בתום ישיבה שהתקיימה היום בנוכחות כל הנציגים הרלוונטיים נדחתה דרישת מכבי תל אביב שלא לקיים את המשחק ביום חמישי. לפיכך בלית ברירה, הוגשה העתירה".

בעתירה נכתב בין היתר כי "למרות הפגיעה החמורה בשוויון והנזק הספורטיבי העצום שייגרם למכבי תל אביב, ההתאחדות החליטה לקבל התנגדות זו ולמעשה להעניק למכבי חיפה זכו וטו, בעניין שבו האינטרס הספורטיבי שלה מובהק וברור " מכבי תל אביב תופיע למשחק בסגל חסר ביורת והמשחק ישוחק באצטדיונה הביתי של מכבי חיפה".

עוד נכתב: "מדובר בסיטואציה חריגה ביותר, מנוגדת לדין ולתקנונים, שיש לה השלכות רוחב על הענף כולו ועלולה להשפיע במישרין על ההישגים הספורטיביים של הקבוצות המעורבות, שלצורך השגתם הקבוצות מתאמנות כל העונה ובעליהן משקיעים ממון רב בפעילותן. בכל הכבוד, החלטה שכזו לא יכולה ולא צריכה להתקבל בהתייעצויות פנימיות, תוך התעלמות משיקולים כבדי משקל במישור הספורטיבי ובאופן חד צדדי, מבלי שנשקלו מלוא ההשלכות ומבלי שהובאו בחשבון חלופות אפשריות".

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "בדיון שנערך היום בהתאחדות ניאות נשיא המועדון יעקב שחר לדחות את המשחק. הפתרון שהוצע, לשחק ארבעה משחקים מכריעים בתשעה ימים לא התקבל. מאז פתיחת המבצע קיבלנו בהבנה את הדחיות הרבות, כעת כשלוח השנה אינו מאפשר דחיות נוספות, שחרור השחקנים הצפוי בעוד פחות משבועיים לנבחרות השונות, אנו רואים בהחלטה לשחק באזור שקט יחסית, ללא קהל, כהחלטה המתבקשת".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות