המחליף של אנסה: מורגן פרייר חתם לשלוש שנים בק''שהחלוץ עודד צוקול סיכם לעונה נוספת בהפועל נוף הגלילקדנציה שנייה: ג'יילן ריינולדס חתם לשנתיים במכבי ת''אברזיל ניצחה 1:2 את קולומביה משער בדקה ה-100רונאלדו השתווה לשיאן הכיבושים בכל הזמנים בנבחרותאטלנטה עלתה ל-0:1 מול מילווקי, 48 נקודות לטריי יאנגשמינית הגמר: אנגליה נגד גרמניה, בלגיה מול פורטוגלצרפת סיימה ראשונה, פורטוגל שלישית, גרמניה קרטעהבוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפה
הבעלים אייל ברקוביץ' (צילום מסך)

הפועל פ''ת דורשת: יורדת אחת בלבד מהליגה הלאומית

שני | | 20:58    מאת מערכת ישראל ספורט

המלאבסים הלינו בפני המנהלת על חוסר ספורטיביות משום שעכו וכפר קאסם ממשיכות להתאמן, בניגוד ליריבותיהן במשחקי ההכרעה בלאומית. המדורגת לפני אחרונה טוענת כי יריבותיה לתחתית תומכות בבקשה

הפועל פתח תקווה, המדורגת במקום הלפני-אחרון ערב מחזור הנעילה בליגה הלאומית, פנתה הערב (שני) במכתב רשמי להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגות בדרישה להקפיא את הירידה של קבוצה נוספת מליגת המשנה לליגה א', זאת בטענה לחוסר ספורטיביות. נזכיר כי עוד לפני ההסלמה הביטחחונית, הפועל כפר שלם כבר ירדה לליגה השלישית, כאשר פתח תקווה, הפועל כפר קאסם והפועל עכו מועמדות לירידה. 

במכתב של הפועל פתח תקווה נכתב בין היתר: "בימים האחרונים, חלו מספר אירועים דרמטיים, אשר משפיעים באופן ישיר על הערך הספורטיבי של קיום המשחקים, כאשר הנפגעת העיקרית היא הפועל פתח תקווה. ראשית, באחד ממטחי הירי פגע אחד הטילים סמוך לביתו של אחד השחקנים הזרים שלנו וגרם לנזקים כבדים לדירתו, כתוצאה מכך, החליטו שלושת השחקנים הזרים שלנו לעזוב באופן מיידי את ישראל. בנוסף, לנוכח המצב, אין לנו אפשרות להתאמן באופן סדיר במתחם האימונים שלנו ורק בימים האחרונים הצלחנו למצוא מגרשים להתאמן בהם, באופן חסר, כאשר בכל יום עלינו לאלתר ולמצוא מגרשים חלופיים".

עוד נכתב: "אם לא די בכך, ממידע שהגיע עלינו ואומת על ידינו באופן וודאי, קבוצות מכבי אחי נצרת ומ.ס כפר קאסם אשר עתידות לשחק מול שתי יריבותינו למאבק, הפסיקו את אימוניהם לפני מספר ימים. דומה כי הצטברות כל הנסיבות המפורטות לעיל ואשר כולן פועלות נגדנו, יוצרת עיוות ספורטיבי בלתי סביר ובלתי אפשרי של מחזור המשחקים הנוכחי ועשויות להשפיע באופו מכריע על זהות היורדת השנייה לליגה א'. הפגיעה המקצועית היא בלתי ניתנת לשיעור. בכל הכבוד, לא ניתן להשלים עם הסיטואציה שנוצרה ולא ניתן לקבל מצב בו קבוצה אחת מופלית לרעה אל מול יתר הקבוצות נוכח מצב החירום שנוצר".

המכתב ששלחו המלאבסים (צילום מסך)
המלאבסים הוסיפו: "בנסיבות הללו ובהינתן שאנו הנפגעים העיקריים (ולמעשה היחידים), ממצב החירום והשלכותיו, הפתרון הנכון, הצודק והספורטיבי ביותר הוא ביטול מחזור המשחקים האחרון וביטול היורדת השנייה לליגה א', באופן שהיורדת היחידה מהלאומית היא הפועל כפר שלם, אשר כבר ירדה טרם המחזור האחרון וטרם כניסת המדינה למצב חירום. אמת היא, כי מדובר בצעד דרסטי ובלתי שגרתי, אולם הזמנים אף הם אינם זמנים רגילים והם מחייבים קבלת החלטות דרמטיות, מחויבות המציאות, אשר יאזנו את העיוות הספורטיבי שנוצר ויימנעו פגיעה קשה בעיקרון השוויון".

במועדון סיכמו: "לא יהא זה למותר לציין כי אך לפני מספר ימים, ולנוכח מצב החירום ועזיבתם הספונטנית של השחקנים הזרים את ישראל מנהלת הליגה בכדורסל, אשר הייתה ערה למצב, קיבלה החלטה דומה לזו המבוקשת על ידינו וצמצמה את מספר הקבוצות היורדות מליגת העל לליגה הלאומית לאחת בלבד (זו אשר ירדה רישמית טרם תחילת מצב החירום ועזיבת הזרים).לא יכול להיות ספק כי זו ההחלטה הנכונה והצודקת ביותר מבחינה ספורטיבית. מפנייה שנעשתה על ידנו לקבוצת הפועל עכו, היא אינה מתנגדת לבקשתנו זו והיא תצטרף אליה".

בסיום המכתב נכתב:אשר על כן, נבקשכם לפעול במהירות המרבית, לכנס את המוסדות הרלבנטיים כבר במוצאי חג השבועות ולקבל החלטה על ביטול מחזור המשחקים האחרון בפלייאוף התחתון של הליגה הלאומית, צמצום מספר היורדות לליגה א' לקבוצה אחת בלבד וקבלת כל ההחלטות והמשמעויות הנגזרות מכך".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות