המחליף של אנסה: מורגן פרייר חתם לשלוש שנים בק''שהחלוץ עודד צוקול סיכם לעונה נוספת בהפועל נוף הגלילקדנציה שנייה: ג'יילן ריינולדס חתם לשנתיים במכבי ת''אברזיל ניצחה 1:2 את קולומביה משער בדקה ה-100רונאלדו השתווה לשיאן הכיבושים בכל הזמנים בנבחרותאטלנטה עלתה ל-0:1 מול מילווקי, 48 נקודות לטריי יאנגשמינית הגמר: אנגליה נגד גרמניה, בלגיה מול פורטוגלצרפת סיימה ראשונה, פורטוגל שלישית, גרמניה קרטעהבוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפה
שחקני מכבי ת''א (ישי נאמן)

מכבי ת''א דרשה לדחות, יונתן כהן הצהיר: ''לא אשחק''

רביעי | | 11:08    מאת חיים נתנאל

עוד לפני ההודעה הרשמית על הדחייה, הצהובים פנו רשמית להתאחדות: ''זוהי ציפייה בלתי מתקבלת על הדעת של ההתאחדות שבתקופה כזו אלפים יגיעו מת''א למשחק בחיפה''. גם כוכב הצהובים התייחס למצב

מכבי תל אביב הודיעה היום (רביעי) כי פנתה באופן רשמי להתאחדות לכדורגל וביקשה כי חצי הגמר מול מכבי חיפה לא ישוחק מחר בסמי עופר וכי המשחק ייערך במועד אחר, אשר מאפשר לכולם להיערך אליו כמו שצריך, ושלא לנוכח המצב הקיים במדינה בכל הנוגע לפן הבטחוני. פחות מחצי שעה לאחר ההודעה של הצהובים, ההתאחדות אישרה שהמשחק מול הירוקים נדחה ולא יתקיים מחר.
 


בהודעה של מכבי תל אביב נכתב: "בצל המצב הביטחוני דורש מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מההתאחדות לכדורגל לדחות את משחק חצי גמר הגביע נגד מכבי חיפה. כבר ביום שני בלילה, עם פרסום אפשרות העברת המשחק לחיפה, פנתה מכבי תל אביב להתאחדות בדרישה להסיר מעל הפרק אפשרות זו. גם במהלך יום שלישי פנו בכירים במועדון להתאחדות והבהירו כי החלטה לקיים את המשחק תפגע באוהדי הקבוצה ותמנע מהם להגיע לצפות בו. לא ייתכן כי בתקופה בה המצב הביטחוני במדינה כה רגיש, ההתאחדות תצפה מאלפי אוהדים לעזוב את משפחותיהם ולהגיע מאזור המרכז לחיפה. זוהי ציפייה בלתי מתקבלת על הדעת, מסוכנת ומנותקת מהמציאות. הטענה כי לא ניתן למצוא תאריך אלטרנטיבי לקיום המשחק וההתעקשות לקיים אותו בימים בהם תושבי המדינה נמצאים תחת מתקפה אינה מתקבלת על הדעת".

במועדון הוסיפו: "אין סיבה ממשית שלא לדחות את מועד סיום הליגה או למצוא מועד חלופי לקיום משחקי חצי הגמר ונדמה כי מדובר בהתעקשות קטנונית שמניעיה אינם ברורים. הדברים אמורים בפרט נוכח ההחלטה שהתקבלה בתהליך לא ברור, בדרך של 'הנחתה' מבלי לשתף את הקבוצות בשיקולים בזמן אמת. במצב הביטחוני בו אנו מצויים תחת מתקפה ובראש מעיינינו לשמור על בטחוננו וביטחון הקרובים אלינו, אין היגיון בקיום המשחק במועד ובמיקום שנקבע ולכן אנו דורשים בכל תוקף לדחות את המשחק שנקבע למחר למועד אחר".
 


מוקדם יותר כתב יונתן כהן באינסטגרם: "אין לי ארץ אחרת. זאת המדינה שלי. לא יכול להיות שיהודי יפחד להסתובב במדינה שלו, לא יכול להיות שאנחנו תחת מתקפה, לא יכול להיות ששלוש נשים יהרגו ממתקפה חסרת תקדים, לא יכול להיות שילדים ילכו לישון בפחד, לא יכול להיות שאנחנו מפחדים לצאת מהבית. זאת המדינה שלי, בטוב וברע. כי אין לי ארץ אחרת, גם אם אדמתי בוערת. לאור הזדהות עם המצב, ובמיוחד עם תושבי הדרום, לא אשתתף במשחק ביום חמישי, עד אשר נהיה חופשיים ובטוחים בארצנו".

חלוץ הצהובים אלכסנדר פשיץ' התראיין בסרביה ואמר: "אם לא אראה שיש שיפור במצב, אם ארגיש שהביטחון שלי במצב בעייתי, לא אהסס להפר חוזה. אעזוב מיידית את ישראל אם המצב לא ישתפר ולא ארגיש בטוח. אני אפילו לא מעוניין בכסף שלי, פשוט אלך. שלחתי את אשתי ואת הילד שלי בחזרה הביתה כבר לפני עשרה ימים כי בעוד 20 ימים העונה פה נגמרת, אז כרגע אני לבד בישראל ואולי זה קצת קל יותר אבל עדיין מצפה להרגיש בטוח פה. “אני לא רוצה להיכנס לעניינים הפוליטיים בישראל, אני רק רוצה לדבר על עצמי ועל התחושות שלי ולא יוכלו לעצור בעדי אם ארגיש שאני צריך לעזוב פה כי בטחוני בסכנה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות