חי: פורטוגל - צרפת 2:2, גרמניה - הונגריה 2:1 (מחצית 2)בוסקטס דמע: ''עברתי תקופה קשה, לא ידעתי אם אחזור''יש חיזוק להגנה: המגן ראיין סטריין סיכם במכבי חיפהספרד דרסה 0:5 את סלובקיה, שבדיה סיימה ראשונההאולם לא אושר: היכן תשחק אליצור נתניה בליגת העל?בשישי: מוקדמות אליפות אירופה 3X3 בנמל תל אביבהבלם אורי דהן חתם רשמית לארבע שנים במכבי חיפהיואב כץ: ''החוף? צעד פופוליסטי, מעלים את המיעוט''מתחזקת: קוון פרייטר חתם לעונה בהפועל נוף הגלילעופר טסלפפה מונה למאמנה של הפועל פתח תקווה
לה פמיליה ביציע של בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

ניצחון תקדימי לבית''ר ירושלים נגד ראשי ''לה פמיליה''

שישי | | 18:51    מאת מערכת ישראל ספורט

השופטת דחתה את טענות האוהדים שהורחקו: ''מניעת כניסתם עולה לכאורה בקנה אחד עם החובה להבטיח את הסדר הציבורי ושלום הציבור''. חוגג: ''אחד ניצחונות הגדולים והחשובים בספורט הישראלי בכלל''

משה חוגג ובית"ר ירושלים רשמו היום (שישי) ניצחון משמעותי, אפשר לומר אפילו ניצחון תקדימי, במאבק מול ארגון "לה פמיליה". שופטת בית משפט השלום בירושלים, מיקה בנקי, קבעה בהחלטה תקדימית כי ראשי ארגון לה פמיליה, אשר הורחקו על ידי המועדון, לא יוכלו להיכנס למשחקי הקבוצה, ובכך דחתה את טענותיהם בצורה מפורטת שלא משתמעת לשני פנים. מבית"ר ירשלים נמסר: "מדובר בהחלטה שתעזור למגר את האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל והשלושה לא יוכלו להיכנס למשחק מחר נגד בני סכנין ובכלל עד להודעה חדשה". 

בנימוקים להחלטה כתבה השופטת: "המבקשים לא הוכיחו קיומה של עילת תביעה לכאורה שלפיה הופלו מחמת השקפתם בניגוד לחוק איסור הפליה. המחלוקת בין המבקשים והמשיבים אינה בגדר 'השקפה' אליה התכוון החוק והמבקשים לא הופלו. המבקשים אף לא הוכיחו זכות לכאורה להיכנס ללא סייג לאצטדיון לצפות במשחקי הקבוצה. מניעת כניסת המבקשים למגרש עולה לכאורה בקנה אחד עם חובת המשיבים להבטיח את הסדר הציבורי ושלום הציבור באירוע".

עוד כתבה: "הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר המבקשים בבקשתם עומדים על זכותם לקלל ולהתנהג באופן שיש בו משום הפרה של כללי ההתנהגות באירוע ספורט כפי שנקבעו בתקנות איסור אלימות בספורט (כללי התנהגות באירוע ספורט ודרך פרסומם), תשע"ב-2012 וגם בשל כך אין מקום להורות למשיבים לאפשר את כניסתם".

הבעלים. משה חוגג (ליאת אבשלומי)
בעלי המועדון, משה חוגג, אמר לאחר הפסיקה: "בטווח הארוך, זהו אחד הניצחונות הגדולים והחשובים בספורט הישראלי בכלל ולבית"ר ירושלים בפרט. הניצחון הזה יאפשר להילחם בגזענות ובאלימות בצורה טובה בהרבה, כזו שתהפוך את מגרשי הכדורגל למקום ראוי עבור ילדים ומשפחות. האהבה מנצחת".

עורך הדין עמית חדד אמר לאחר קבלת ההחלטה: "זהו יום חשוב לספורט הישראלי ולמלחמה באלימות בספורט. בפסיקה תקדמית קובע בית המשפט שלבעלי קבוצת ספורט יש לא רק את הזכות להילחם באלימות ובגזענות, אלא את החובה להילחם בתופעות בזויות אלה ולמנוע מאוהדים גזענים ואלימים כניסה למשחקים. מר חוגג החליט שבית״ר תהיה קבוצה בלי אלימות ובלי גזענות, וזהו שלב נוסף וחשוב במאבק המוצדק שלו".

עורך הדין רוני מוזסון: "מדובר בניצחון חשוב. זו פסיקה תקדימית שמלמדת על חשיבות הנושא, כאשר בפעם הראשונה בית המשפט בוחן את ההחלטה של הקבוצה ומגבה צעד ברור שכזה. מדובר בגיבוי חשוב של בית המשפט להחלטת הקבוצה ואנו מברכים על כך".

לה פמיליה ביציע של בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
ממנהלת הליגות נמסר: "מנהלת הליגות לכדורגל מברכת על ההחלטה האמיצה של כב' השופטת בנקי מבית המשפט השלום בירושלים אשר הבהירה וחידדה כי איסור הכנסת 'אוהדים' מתפרעים למגרשי הכדורגל אינה רק זכות המוקנית למועדוני הכדורגל - אלא חובה החלה עליהם מכח החוק. פסק דין תקדימי חשוב זה מהווה ציון דרך נוסף בתהליך אותו עובר הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות ולתפיסת המועדונים, הקהל, וכעת גם בית המשפט את אירוע הספורט כאירוע תרבות, לכל דבר ועניין".

יו"ר המנהלת, ארז כלפון: "שוחחתי אמש עם משה חוגג וחיזקתי את ידיו במאבק הלא-פשוט אותו הוא מנהל מול מתפרעים אשר כל מטרתם לחבל בכדורגל הישראלי. אני שמח על ההחלטה שהתקבלה ומברך את משה ידידי, כמו גם את עוה"ד רוני מוזסון ועמית חדד, על ההישג המשפטי ועל המאבק המשמעותי והבלתי מתפשר על פניו של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. מנהלת הליגות לכדורגל תעמוד לצד כל מועדון, בכל מאבק, אשר ינוהל במטרה להשאיר את המתפרעים, הגזענים והמסיתים מחוץ למגרשי הכדורגל".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות