ספרד: ראיו וייקאנו היא העולה השלישיה לליגה הבכירההמנהל המקצועי: ''מקווה שפרץ יוכיח למה נלחמנו עליו''רוברטו מנצ'יני מאושר: ''לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה''איטליה מושלמת, וויילס עלתה, שווייץ בעמדת המתנהעשה היסטוריה: מתן רודיטי השיג את הכרטיס לטוקיובסגל כמעט מלא: מכבי חיפה ערכה את אימון הבכורהעובר לדרום: איתי שכטר חתם לשנתיים בהפועל ב''שמכבי ת''א פרסמה את מחירי המנויים לעונת 2021/22רכש חדש: סולומון דניאל מצטרף להפועל נוף הגלילהפועל ת''א: גוטליב חתם לשלוש שנים, גם רוסה סיכם
מפגש חירום (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

איגודי הספורט האולימפי נגד המועצה הלאומית לספורט

חמישי | | 13:21    מאת מערכת ישראל ספורט

במפגש חירום של ראשי הענפים האולימפיים השונים הביעו המשתתפים תרעומת על הכוונה לממש את הטמעת אמות המידה החדשות רטרואקטיבית לעונת הספורט 2020/21, עונה המסתיימת בספטמבר הקרוב

במפגש חירום מיוחד שהתקיים היום (חמישי) בוועד האולימפי בישראל, בו השתתפו יושבי ראש ומנכל"ים של  איגודי הספורט האולימפיים, הביעו המשתתפים דאגה גדולה מהחלטת המועצה הלאומית לספורט על שינוי אמות המידה  הקיימות להקצאת משאבים לאיגודים ולאגודות בישראל. החלטה התקבלה במועצה ולמרות שלא הוצגו בפניה אמות המידה הסופיות שעברו סימולציה המשקפת את משמעויות השינוי לכל גופי הספורט על ידי גוף חיצוני, לא נקבעה ההפרדה תקציבית בין ענפי הספורט האולימפי והספורט הלא אולימפי והיא התקבלה ברוב דחוק בו השתמש היו"ר בקול הכפול שלו.

יחד עם יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל ויעל ארד יו"ר ועדת הספורט של הוועד האולימפי בישראל השתתפו בכנס ראשי האיגודים הבאים: שחייה,התעמלות, ג'ודו, אתלטיקה, טאקוונדו, אופניים, בדמינטון, בייסבול, גולף, טניס, חתירה, כדורעף, כדוריד, כדורמים,סיוף, קאייקים, קליעה, איגרוף, היאבקות החלקה על הקרח, רוגבי, רכיבה.

במפגש הביעו המשתתפים תרעומת על הכוונה לממש את הטמעת אמות המידה החדשות רטרואקטיבית לעונת הספורט 2020/2021, עונה המסתיימת בספטמבר הקרוב. ראשי הספורט הרבים שהשתתפו בדיון אינם מבינים כיצד ניתן להתאים את פעילות האיגודים והאגודות למבחנים שעדיין לא הופצו ותקופת יישומם מסתיימת בעוד כארבעה חודשים  ולמעשה, לא ניתן כלל להשפיע על התוצאות.

שר הספורט חילי טרופר עם יו''ר הוועד האולימפי יגאל כרמי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
יש לציין שלקראת ישיבת המועצה הלאומית לספורט, שהתקיימה לפני כחודש (5.4.2021) לא הוצג הנוסח הסופי של אמות המידה הכולל שינויים רבים כמו: קיטום גידול ענף בשנה ראשונה ושניה; שינוי כמות התחרויות הנדרשת מספורטאי בשנה לארבע תחרויות ובונוס על שש תחרויות; ההפרדה התקציבית בין ענפי הספורט האולימפי והספורט הלא אולימפי; הרחבת ההגנה לשנה שלישית ; רזרבות שיופנו לפרויקט  המאמנים שמשמעותו תמיכה נוספת בתקציבי האגודות בישראל.

המשתתפים הדגישו ביתר שאת את נושא השקיפות וסימולציה אחידה, המביאה לידי ביטוי את נוסח המבחן בנוסחו הסופי, דבר שגורם לחוסר אמון בתהליך עצמו ובתוצאותיו. סימולציית עומק זו נדרשת בין היתר, כדי לבדוק את שיטות החישוב הענפיות שלא נעשו טעויות חישוביות בנוסחאות השונות. למרות שסוכם מראש שגורם חיצוני יבצע סימוליה זו, החלטת המועצה התקבלה מבלי שבדיקה זו הוצגה.

תהליך שינוי והתאמת אמות המידה בספורט הישראלי מתקיים כבר שנתיים ומטרתו ברוכה. ראשי הספורט מעריכים ומוקירים את פעילותו והשקעתו הרבה של אריק פינטו יו"ר המועצה הלאומית לספורט  ומבקשים להקפיא את החלטת המועצה בנושא זה ולקיים דיון נוסף במועצה, וזאת לאחר שנושא ההפרדה בין הוועד האולימפי בישראל והתאחדות אילת (ענפים לא אולימפיים) בחלוקת התקציבים יוסדר כפי שסוכם, ותוצג בפני המועצה סימולציה מתוקפת.

נגישות