אליפות אירופה בשחייה אמנותית: מדליית ארד לנבחרתמכה לריאל מדריד: קרוס נכנס לבידוד, ייעדר מול בילבאופשיץ': ''אני לא מתכוון לחזור לישראל'', אימונים מבוטליםליגת העל תחודש ביום רביעי, המתכונת: בועה באילתמעצרו של המנכ''ל מליגת העל הוארך עד יום ראשוןאבי ריקן סיים את העונה: ''ניסיתי, אך הכאב הכריע אותי''מאנה סירב ללחוץ יד לקלופ, המאמן בטוח: הכול בסדרסגל: ''להיות חכמים, לא לאפשר לקיצוניים לתקוע טריז''אם הירי יימשך: סיכוי נמוך לקיום המשחקים ביום שניניצחון דרמטי של פיניקס על פורטלנד סיבך את התמונה
יהונתן קופלב (גיא יחיאלי, איגוד השחייה)

יהונתן קופלב הודיע על פרישה בגיל 29: ''עוזב בלב שלם''

שלישי | | 17:21    מאת מערכת ישראל ספורט

אלוף אירופה לשעבר בשחייה כינס מסיבת עיתונאים מרגשת: ''בשנה וחצי האחרונות עשיתי הכל, אבל פשוט אי אפשר היה להמשיך. אני לא עוזב את הענף, אלא מגיע לגדל את הדור הבא''. דוידסון: ''יש עצב ושמחה''

השחיין יהונתן קופלב הודיע היום (שלישי) על פרישתו מפעילות תחרותית בגיל 29, באירוע רב משתתפים שהתקיים בוועד האולימפי בישראל. את קופלב כיבדו בנוכחותם: יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, סימון דוידסון יו"ר איגוד השחייה, גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האוליפי בישראל, אמיר טיטו מנכ"ל איגוד השחייה, מאמנו האישי חנן שטרלינג, מאמן הנבחרת דאז ד"ר ליאוניד קאופמן, ד"ר לובה גליצקיה הרופאה האולימפית של ישראל, חבריו השחיינים ויריביו גיא ברנע ויעקב טומרקין, מנהל נבחרת ישראל לירן וקנין, הספונסרים שלו: אילן בן דרור-ספיד, ואילן בק - AON חברה לביטוח, בני המשפחה, חברים וידידים ואנשי תקשורת.

קופלב הופיע שלוש פעמים בגמר אליפות אירופה במשחה ל-100 מטרים גב: ב-2010 עשה זאת בהולנד עם מקום 6, ב-2011 עשה זאת בפולין עם מקום שביעי וב-2013 עשה זאת בדנמרק שוב עם מקום שביעי. שלוש פעמים הוכתר קופלב לאלוף ישראל במשחה זה: 2009, 2010 ו-2011. קודם לכן היה פעמיים אלוף ישראל ב-400 מטרים חתירה (2008 ו-2009). ביוני 2012 קבע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בלונדון במשחה ל-100 מטרים גב. ב-2012 הוכתר קופלב לאלוף אירופה במשחה ל-50 מטרים גב (לא אולימפי), בתחרות שהייתה בהונגריה, עם 24.73 שניות. פעמיים דורג במקום ה-8 במשחה זה באליפות העולם (2013, 2017). יהונתן קופלב, מחזיק עדיין בשיא הישראלי במשחה זה מאז 2016 – 24.60 שניות, הזמן האיכותי ביותר במשחה זה באותה שנה.
 

השחיין יהונתן קופלב (29, מכבי חיפה) הודיע היום על פרישתו מפעילות תחרותית בארוע רב משתתפים שהתקיים בוועד האולימפי...

Posted by ‎הוועד האולימפי בישראל‎ on Tuesday, May 4, 2021


קופלב אמר: "הזיכרון הראשון שלי מהבריכה זה בגיל 7 תחרות ראשונה. חיפשתי כל סיבה לא להתחרות, לא רציתי להיות שם. בסוף הצלחתי לקבל איזו מכה בברך ולא השתתפתי. אחרי זה המשכתי להתחרות ובגיל 12 הגעתי למכבי חיפה ומשם זה התקדם לקריירה. בגיל 15 התחלתי להיות שחיין יותר מוביל בגיל שלי, וכל הזמן המטרה הייתה ברורה - המשחקים האולימפיים ואליפות העולם. בגיל 18 הייתה לי נקודת משבר, לא הצלחתי באליפות אירופה בכלל, והיו הרבה מחשבות על גיוס לצבא או להישאר בספורט. באותה השנה החלטנו שננסה לתת עוד שנה, ואז הרגשתי שבפעם הראשונה החלום שלי יכול להתגשם".

עוד הוסיף קופלב: "באליפות אירופה ב-2012 יעקב טומרקין קבע קריטריון וגיא ברנע עקף אותי גם, הרגשתי שאיבדתי את ההזדמנות שלי. בתחרות האחרונה בסלובניה הצלחתי סוף סוף לקבוע את הקריטריון. זאת הייתה פשוט הקלה, פשוט אמרתי תודה לאל. זה לא היה יש ענק, פשוט עצמתי עיניים והרגשתי הקלה. הרגשתי שאני בכושר הכי טוב של החיים שלי. באליפות ישראל הרגשתי לא טוב אבל התחרותי, אבל אז זה הגיע למצב שלא הצלחתי לקום מהמיטה, והבנתי שזה כנראה הסוף של החלום לנסוע ללונדון. זה היה משבר ענק. הגעתי לצומת דרכים אחרי זה, התלבטתי אם להמשיך. אני יכול להגיד בלב שלם שעשיתי כל מה שאפשר, התאמנתי הכי קשה שיכולתי. אני עוזב את החלק התחרותי בלב שלם".

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון: "יש פה עצב ושמחה גדולה מאוד. הוא דוגמא ומופת לכל ספורטאי שגדל במדינת ישראל. אף פעם לא מוותר ורוצה להצליח עד הסוף. היו דברים בדרך שהיו כואבים, אבל הוא משאיר חותם על השחייה הישראלית. אנחנו זוכים במאמן ואני מסתכל מהצד ורואה שגודל כאן מאמן גדול עם רגש לספורטאים". חנן שטרלינג, מאמנו האישי באגודת מכבי חיפה, סיפר: "לא מכיר הרבה שחיינים במדינת ישראל עם השקעה ונחישות כמו של יהונתן. למרות שאיבד את החלום הוא ניסה להשיג את הקריטריון שוב ואני מאחל לו בהצלחה".

נגישות