ניוקאסל הדהימה 2:4 את לסטר, ליל בדרך לאליפותעונשים מינימליים לתשע מהקבוצות שערקו לסופר ליגטורקיה הפכה למדינה אדומה, גמר האלופות באנגליה?לינוי אשרם העפילה לשני גמרים בגביע העולם בבאקוטאקוונדו: אבישג סמברג הבטיחה מקום בטוקיו 2020ניצחון תקדימי לבית''ר ירושלים נגד ראשי ''לה פמיליה''כפר שלם ירדה לליגה א', פתח תקווה הפסידה והסתבכהסל: סדרות רבע הגמר בלאומית הולכות למשחק מכריעאלטמן חוזר בהפועל ת''א, קלינגר: ''הגביע בראש שלנו''אליפות אירופה: חסון ותמיר זכו בזהב ב-470 מעורב
אוהדי הפועל ת''א אתמול (עודד קרני, מנהלת הליגה)

''אפס מאופס, אין לך מושג'': דו''ח שיפוט חמור נגד פרנקו

ראשון | | 11:33    מאת מערכת ישראל ספורט

שופטי המשחק בניצחון 98:104 של הפועל ת''א על הפועל חולון פרסמו דו''ח חמור וטענו שהמאמן המורחק גם אמר: ''גמרת את המשחק''. האדומים יעמדו לדין בגין התנהגות הקהל וגם: למה המשחק לא הופסק?

הפועל תל אביב רשמה אמש (שבת) ניצחון 98:104 חשוב על הפועל חולון, בתום אחד המשחקים הכי סוערים שנראו בכדורסל הישראלי לאחרונה, ועשתה צעד חשוב בדרך להישארות. מאמן המנצחת דני פרנקו הורחק במהלך הרבע השני לאחר שספג שתי עבירות טכניות מהירות, ועל התוצאה המצוינת והדי מפתיעה שרשמה קבוצתו של פרנקו העיבה התפרעות הקהל האדום ביציעים, כאשר המשחק היה על סף פיצוץ בשלושה מקרים שונים ובעקבות כך הפועל תל אביב צפויה לעמוד לדין.

בדו"ח השיפוט של השופטים עומר אסתרון, עמית בלק וניר מאירסון ציינו השופטים את כל השלכות החפצים: "ברבע השני לאחר שהמשחק נעצר הושלכו מיציע שאוכלס כולו באוהדי הפועל תל אביב כמה עשרות גלילי נייר ומצתים. במהלך ההפסקה ניגש גיא פניני לצוות וטען שחפץ שהושלך מהיציע פגע בראשו, אך הפגיעה השירה לא נראתה על ידנו. ברבע השלישי, נעמדו בפינה ליד יציע אוהדי הפועל תל אביב גיא פניני והשופט עמית בלק והושלכה לעברם כוס שתייה, הנוזל שהיה בכוס פגע בפניני".
 


השופטים הסבירו את החלטתם לא להפסיק את המשחק: "קיימנו שיחה עם מפקד המשטרה שהיה נוכח באירוע, סנ"צ ציוני, והבנו ממנו שאין ביכולת הצוות שאיתו במגרש לפנות את האוהדים מהיציע. להבנתנו היה חשש ממשי לפגיעה גופנית של האוהדים וצוות האבטחה במידה והיה מתבצע פינוי של האוהדים מהיציע. לאחר הבנת המצב, שהפסקת המשחק ו/או פינוי האוהדים מהיציע עלולים לגרום לפגיעה בנפש, החלטנו לתת הזדמנות נוספת להמשך המשחק ולנסות ולסיימו למרות התנאים הלא שגרתיים".

על הרחקת דני פרנקו נכתב בדוח השיפוט: "הורחק בעבירה טכנית שנייה לאחר שצעק לעבר השופט ניר מאירסון: 'אתה אפס, אתה אפס' בליווי תנועות ידיים וזאת לאחר שנשרקה לחובת קבוצתו עבירת תוקף. המאמן הוזהר על ההתנהגות הבוטה שלו בתחילת הרבע הראשון ונענש גם בעבירה טכנית ראשונה כמה דקות לפני ההרחקה בעקבות מחאה על החלטת שיפוט. בירידת המאמן מהמגרש הוא המשיך לצעוק לעבר השופט ניר מאירסון: 'אין לך מושג, אפס מאופס'. בסיום המחצית הראשונה המאמן המתין לנו ליד חדר ההלבשה והמשיך לצעוק לעבר השופט ניר מאירסון: 'אתה צריך להתבייש, גמרת את המשחק'. המאמן היה בליווי היו"ר רמי כהן שצעק גם 'תתבייש'".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות