שחקן העבר והמנטור יגאל הלל הלך לעולמו בגיל 62האלופה בדרך לפליי-אין: הלייקרס הפסידו לפורטלנדניוקאסל הדהימה 2:4 את לסטר, ליל בדרך לאליפותעונשים מינימליים לתשע מהקבוצות שערקו לסופר ליגטורקיה הפכה למדינה אדומה, גמר האלופות באנגליה?לינוי אשרם העפילה לשני גמרים בגביע העולם בבאקוטאקוונדו: אבישג סמברג הבטיחה מקום בטוקיו 2020ניצחון תקדימי לבית''ר ירושלים נגד ראשי ''לה פמיליה''כפר שלם ירדה לליגה א', פתח תקווה הפסידה והסתבכהסל: סדרות רבע הגמר בלאומית הולכות למשחק מכריע
אוראל גרינפלד (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)

גרינפלד: ''הכסף לא מעניין, גאים לייצג את המדינה''

חמישי | | 16:02    מאת רועי ינקלוביץ

השופט הבכיר של ישראל, שישפוט באולימפיאדת טוקיו ויהיה חלק משופטי היורו הקרוב, היה נרגש: ''קשה לתאר את ההרגשה לשפוט באירופה ולראות דגלי כחול לבן. חלומות מתגשמים בעבודה קשה. יש עוד מטרות''

לאחר שהתבשר כי ייקח חלק בטורניר הכדורגל האולימפי בטוקיו בקיץ הקרוב, השופט הבכיר של ישראל אוראל גרינפלד התבשר שהוא גם ברשימת השופטים ליורו 2020 ויהיה חלק מרשימה של 18 שופטים מ-13 מדינות שונות. לצדו בצוות יהיו עוזריו רועי חסן ועידן ירקוני והיום (חמישי) הגיע הצוות הישראלי למסיבת עיתונאים במשרדי ההתאחדות לכדורגל, יחד עם מנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר והיו"ר רונית תירוש.

גרינפלד אמר: "חשוב לי להגיד תודה רבה לראשי ההתאחדות לכדורגל שכבר מהקורס הראשון ב-2010 ועד היום, הדבר המשותף לכולם זו האמונה בדרך שלי. הם היו לעזר בכל אשר היה צריך ונתנו ליריב טפר המנכ"ל אור ירוק בכל נושא. חשוב להזכיר את סלמן בן ציון היו"ר לשעבר שעמד לצידי ולצד יריב עם יציאתי לקורס בינלאומי ב-2012 ותודה גם לעוזי ורונית שתמיכתם מאוד חשובה, כי בלי שקט בארגון, אי אפשר לעבוד כמו שצריך. תודה גם לחברי הוועדה המקצועית שנרתמו וכמובן לקולגות שהם תומכים ושותפים מלאים לדרך שלי ושל כל הצוות".

מנכ''ל איגוד השופטים, יריב טפר (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
יו''ר איגוד השופטים, רונית תירוש (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
השופט הבינלאומי היה נרגש מאוד כשהודה לטפר: "אני מרצה בין היתר בבתי ספר וראיתי באחד מהם משפט מאוד יפה שכתב הרב שלמה קרליבך: 'כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו'. כבר מהפגישה הראשונה יריב הבין שלא יהיה לו פשוט איתי, אבל בלעדיו לא היינו פה. אני שמח שכולם מבינים שלולא החתירה שלו למצויות לא היינו מצליחים. הדרך הזו הניבה תוצאות. מההתעקשות להביא יועץ הכי בכיר באירופה שהראה את הדרך, יו דאלאס, שזה כמו להביא את המאמן הבכיר בעולם לאמן בישראל. וכמובן גם פסיכולוג הספורט סמואל שאין שני לו בעולם".

על הצוות שעובד איתו: "אנשי האיגוד אומרים שלא פעם הטמעתי את המושג צוות. רציתי שהצוות שאיתי יישאר וזה לא היה נהוג בישראל. זה היה שינוי מוסכמות ואני מאמין שלא היינו מגיעים לשום מעמד דומה לזה ללא עזרה של כל אחד מחברי הצוות, גם אלו שהתחלפו. רועי חסן ועידן ירקוני איתי מ-2010. המשותף לכולם הוא שהם רואים זכות גדולה לייצג את המדינה, זה בוער בנו. היה לי חשוב לדבר עם התקשורת וכעת אוכל להתכונן כראוי למשחק חשוב שיש לי מחר בלאומית, מפה אני ממשיך לאימון. אומרים 'איך אתה מבצע את המעברים האלה?'... לולא ההצלחה פה שום דבר לא היה קורה מעבר לים".

אוראל גרינפלד (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
גרינפלד עם טפר, רועי חסן, עידן יקרוני ותירוש (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
גרינפלד הוסיף: "במפגש הראשון עם רונית שסיפרתי לה שעזבתי את העבודה ב-2014 וכמישהי חדשה היא שאלה איך ייתכן שאין ספונסר? היא אמרה שתיקח על עצמה את הנושא וזה טרם קרה, אבל עד היום האיגוד לא היה ערוך ומוכן למעמדים האלה של שופט עלית שנמצא המון בחו"ל ברמת הדרישות. היום אני צריך לדווח לאופ"א על כל מה שאני עושה, אז אני לא יכול להתנהל במקביל כשכיר או כעצמאי במקום אחר. כיוונתי הכל לשיפוט. גם חברי הצוות שינו את העבודות ולעיתים התפשרו כדי להתנהל כמקצוענים ואני מקווה שיהיה משהו יותר מסודר שיביא חסויות. אין לי מושג כמה כסף אקבל על היורו וזה לא מעניין אותי. צריך להבין שלשופט, להבדיל משחקן, יש פיק של ארבע שנים בטופ וגם זה בקושי, אז גם אם הסכומים גבוהים זה לא נמשך הרבה זמן. כסף זה לא מה שמניע אותי".

לסיום, השופט הבינלאומי התבקש להעביר מסר לשופטים צעירים ואמר: "צריך מוטיבציה ורצון לעוף עם החלום וללכת עד הסוף. אני שמח שהחברים לצוות הם עם אותו חזון ואותה נקודת מבט. ברגע שיש את זה, חותרים למצוינות. הדבר הכי מרגש זה הודעות ששופטים צעירים ומתחילים רשמו לי שהחלומות שלהם הרבה יותר גדולים מפעם בזכותינו. זו זכות גדולה אם מישהו רואה בנו כמודל לחיקוי ואם נוכל לסייע נעשה זאת. השאיפות שלי לעולם לא היו ביחס למישהו. אין גבול שהוא לא אפשרי ורק שנמשיך לעבוד קשה ויהיה בסדר".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות