בדרך לליגה הספרדית? דיווח: ''אלי דסה מועמד לבטיס''ניצחון תקדימי לבית''ר ירושלים נגד ראשי ''לה פמיליה''כפר שלם ירדה לליגה א', פתח תקווה הפסידה והסתבכהאלטמן חוזר בהפועל ת''א, קלינגר: ''הגביע בראש שלנו''למרות ירידת הליגה: יוסי אבוקסיס ימשיך עם הרכב חזקעטר לא בסגל לבני סכנין, בסביבתו טוענים: ''הוא כשיר''אוהד שאיים על משה חוגג הורחק ל-180 יום מהמגרשיםבכר: ''כיף שיהיה אצטדיון מלא, הגביע לא מעניין כרגע''לוזון: ''אירופה זאת הזדמנות כמעט חד פעמית למועדון''בני סכנין מתארחת בטדי, כיאל וקנדיל יזכו למנוחה

שני נכי צה''ל שיתפו בכאבם את שחקני בית''ר ירושלים

שלישי | | 15:44    מאת מערכת ישראל ספורט

רגע לפני כניסת ערב יום הזיכרון, מאיר אפללו ואסף מלכא מעמותת ''אחים לחיים'' סיפרו את סיפורם לשחקנים, מזרחי: ''הם הגיבורים האמיתיים, אלה שבזכותם אנחנו משחקים כדורגל בביטחה וחיים במדינה שלנו''

הבוקר (שלישי), ערב יום הזיכרון, הגיעו אל מתחם האימונים של בית"ר ירושלים בבית וגן מאיר אפללו ואסף מלכא, מעמותת "אחים לחיים", אשר עוזרת לנכי צה"ל בכל דרך אפשרית, מנטאלית ופיזית. השניים ישבו מול שחקני הקבוצה הבוגרת, ובמשך כמעט שעה ריתקו את השחקנים והצוות עם סיפורים על הפציעה שלהם, ועל ההתמודדות שלהם לאחר מכן. האירוע התקיים היום על מנת לתת ללוחמים את האפשרות להתייחד עם חבריהם ויקיריהם מחר באירועים שונים.

נכי צה''ל מספרים את סיפורם (בית''ר ירושלים, האתר הרשמי)
אפללו סיפר על הדרך בה נפצע, ועל כך שהפגיעה בו, אם היתה מתרחשת ס"מ ימינה או שמאלה, היתה הורגת אותו או משתקת אותו לכל החיים. מלכא, אשר נפצע במבצע חומת מגן, סיפר על הלחימה הקשה שעברו הוא וחבריו, ועל רגע הפציעה, בו ספג צרור יריות שכמעט והרגו אותו. עוד סיפר בדמעות על 13 חבריו, שנהרגו בהיתקלות באותו היום, בזמן שהוא פונה והיה בבית החולים. השניים סיפרו גם על ההתמודדות שלהם לאחר מכן, והבחירה שלהם דרך העמותה לחיים, שהניבו עבורם גם חיי משפחה וילדים.
 


השניים, שהם גם אוהדי הקבוצה, קיבלו חולצת משחק ואף זכו לחיבוק גדול מהשחקנים בסיום, כשגם השחקנים הזרים היו מרותקים לסיפורים והמשיכו לשאול אותם שאלות גם לאחר השיחה. מאוחר יותר צפו גם באימון ושמעו דברי שבח מיוסי מזרחי, שאמר לשחקנים: "אתם דמויות להערצה אצל הרבה אנשים, אבל הם הגיבורים האמיתיים, הם אלה שבזכותם אנחנו משחקים כדורגל בביטחה וחיים במדינה שלנו. אני זוכר מלחמות ומשפחות שכולות, כמו במלחמת יום הכיפורים". כאשר אמרו לו שהם מעריצים אותו, השיב: "תאמינו לי, אני מעריץ אתכם יותר".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות