שחייה: מקום 6 לאנדי מורז ב-ISL, לונדון עלו לפלייאוףבאיירן ניצחה 1:3 את גרויטר פירת', לבנדובסקי נעצרהמטרה של מכבי תל אביב: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''
אצטדיון בלומפילד (ישי נאמן)

אירועי ספורט בינלאומיים ממגוון ענפים בדרך לישראל

שלישי | | 12:19    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד התרבות והספורט הודיע על הקצאת 35 מיליון ש''ח לתמיכה בטורנירים לשנים 2020-2023 ויצא בקרוב בקול קורא לאירועים אלו. טרופר: "מדובר בבשורה גדולה, מביאים את ישראל לקדמת הבמה כאי ירוק''

משרד התרבות והספורט הודיע היום (שלישי) כי יצא בקרוב בקול קורא שיאפשר בקשות לתמיכה באירועי ספורט בין-לאומיים בארץ לשנים 2020-2023. החלטה זאת צפויה להוביל לקיומם של אירועי ספורט ותחרויות גדולות, בהיקף יבשתי או עולמי, כאן בישראל. לראשונה, משרד התרבות והספורט הקצה סכום של כ-35 מיליון שקלים לבקשות תמיכה באירועי הספורט בין לאומיים. 

מטרת הקול הקורא היא לארח כאן את מיטב הספורטאים והספורטאיות ואירועי ספורט בעלי חשיבות תחרותית גבוהה, אשר יביאו גאווה גדולה למדינת ישראל. עם מבצע החיסונים בישראל והקהל שכבר חזר למגרשי הספורט - מדינת ישראל מוכנה לארח טורנירים ומשחקים בינלאומיים גדולים ולה יתרון רב במציאות הקיימת בעולם. הספורטאים והספורטאיות הבין-לאומיים יזכו להתחרות במגרשים עם קהל הנוכח פיזית באירוע וזאת לראשונה מזה יותר משנה עם פרוץ מגיפת הקורונה. 

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר: "מדובר בבשורה גדולה, בה אנו מביאים את מדינת ישראל לקדמת הבמה כ-"אי ירוק" בטוח ואטרקטיבי במיוחד לספורטאים ולספורטאיות מכל העולם אשר יגיעו לישראל ויחוו את החוויה מקרוב ועם קהל. מדינת ישראל תזכה לחשיפה בינלאומית חשובה דרך הספורט והערכים שאנו מקדמים. יתר על כן, הגעה של תחרויות ספורט בינלאומיות לישראל תייצר עוד דחיפה למשק עם מגוון הזדמנויות תעסוקה חדשות".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "עם הגעת אירועים בינלאומיים אלו, מדינת ישראל תהווה חוד החנית של הספורט המקצועי בעולם כך נצליח להגיע להיות המודל הערכי השואף למצויינות בתקווה גדולה לראות את הספורטאים והספורטאיות שלנו על הפודיום מתחרים ומנצחים".

נגישות