ההכרעה עברה למחזור הסיום: ליל מעדה, פ.ס.ז' הביסהנאפולי ניצחה את פיורנטינה והתקרבה לליגת האלופותדורטמונד ניצחה 1:3 את מיינץ ותשחק בליגת האלופותהוא מוכן לרולאן גארוס: רפאל נדאל זכה בטורניר רומאאתלטיקו מדריד עדיין ראשונה, ההכרעה - במחזור הסיוםאליסון כבש בדקה ה-95, 1:2 לליברפול על ווסט ברוםמאוקראינה לפולין: ג'ואל אבו חנא חתם בליגה ורשהפ.ס.וו סיימה במקום השני ותהיה במוקדמות הצ'מפיונסמחר: אליפות אירופה בשחייה יוצאת לדרך בבודפשטחצי גמר הפלייאוף בכדוריד נדחה, גם הסדרות קוצרו
אצטדיון בלומפילד (ישי נאמן)

אירועי ספורט בינלאומיים ממגוון ענפים בדרך לישראל

שלישי | | 12:19    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד התרבות והספורט הודיע על הקצאת 35 מיליון ש''ח לתמיכה בטורנירים לשנים 2020-2023 ויצא בקרוב בקול קורא לאירועים אלו. טרופר: "מדובר בבשורה גדולה, מביאים את ישראל לקדמת הבמה כאי ירוק''

משרד התרבות והספורט הודיע היום (שלישי) כי יצא בקרוב בקול קורא שיאפשר בקשות לתמיכה באירועי ספורט בין-לאומיים בארץ לשנים 2020-2023. החלטה זאת צפויה להוביל לקיומם של אירועי ספורט ותחרויות גדולות, בהיקף יבשתי או עולמי, כאן בישראל. לראשונה, משרד התרבות והספורט הקצה סכום של כ-35 מיליון שקלים לבקשות תמיכה באירועי הספורט בין לאומיים. 

מטרת הקול הקורא היא לארח כאן את מיטב הספורטאים והספורטאיות ואירועי ספורט בעלי חשיבות תחרותית גבוהה, אשר יביאו גאווה גדולה למדינת ישראל. עם מבצע החיסונים בישראל והקהל שכבר חזר למגרשי הספורט - מדינת ישראל מוכנה לארח טורנירים ומשחקים בינלאומיים גדולים ולה יתרון רב במציאות הקיימת בעולם. הספורטאים והספורטאיות הבין-לאומיים יזכו להתחרות במגרשים עם קהל הנוכח פיזית באירוע וזאת לראשונה מזה יותר משנה עם פרוץ מגיפת הקורונה. 

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר: "מדובר בבשורה גדולה, בה אנו מביאים את מדינת ישראל לקדמת הבמה כ-"אי ירוק" בטוח ואטרקטיבי במיוחד לספורטאים ולספורטאיות מכל העולם אשר יגיעו לישראל ויחוו את החוויה מקרוב ועם קהל. מדינת ישראל תזכה לחשיפה בינלאומית חשובה דרך הספורט והערכים שאנו מקדמים. יתר על כן, הגעה של תחרויות ספורט בינלאומיות לישראל תייצר עוד דחיפה למשק עם מגוון הזדמנויות תעסוקה חדשות".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "עם הגעת אירועים בינלאומיים אלו, מדינת ישראל תהווה חוד החנית של הספורט המקצועי בעולם כך נצליח להגיע להיות המודל הערכי השואף למצויינות בתקווה גדולה לראות את הספורטאים והספורטאיות שלנו על הפודיום מתחרים ומנצחים".

נגישות