יונתן כהן נגד התקשורת: ''זה כמו לצפות באל ג'זירה''רשמית: אורי גוטמן מונה למאמן החדש של הפועל כפ''סספורטאי ישראל תודרכו לשמש כ''שגרירים בעת חירום''רשמית: גמר ליגת האלופות הועבר מאיסטנבול לפורטויעקב שחר קורא לפיוס: ''חובה לעצור את כדור השלג''מכבי חיפה - עירוני נהריה נדחה, מגי: ''בטלו את העונה''ניקוליץ': ''הכל רועד פה'', מלי: ''איך אפשר לחיות ככה?''הארדן חזר והצטיין, וושינגטון הפסידה, הלייקרס בצרותלא מוותרת על אירופה: ארסנל עקצה עם 0:1 על צ'לסיבדרך לאליפות: 1:2 לאתלטיקו מדריד על ריאל סוסיאדד
שחקני הפועל כפ''ס (ליאת אבשלומי)

הוועדה המקצועית: קיזיטו הורחק בצדק, ק''ש קופחה

שישי | | 19:12    מאת מערכת ישראל ספורט

באיגוד השופטים הגיבו לטענות של הפועל כפ''ס: השחקן הורחק בצדק, לקריאף לא הגיע צהוב שני וגם שתי טענות נוספות לא התקבלו. עם זאת, הקבוצה דווקא כן קופחה. ק''ש צריכה הייתה לקבל פנדל באשדוד

הוועדה המקצועית הארצית של איגוד השופטים פרסמה הערב (שישי) את המסקנות מאירועי מחזורים 1 ו-2 בפלייאוף והשלמה בנושא נבדלים, כאשר במוקד הטענות של הפועל כפר סבא לגבי המשחק מול בית"ר ירושלים שנדחו כמעט כולן על הסף. מנגד, הוועדה קבעה שעירוני קריית שמונה קופחה מול מ.ס אשדוד.

מהוועדה המקצועית נמסר: "הוועדה המקצועית מביעה שביעות רצון רבה מביצועי צוותי השיפוט הן במחזור סיום הליגה הסדירה (מחזור 26), במסגרתו נערכו 6 משחקים מכריעים ביחס לחלוקה לפלייאוף עליון/תחתון והן במשחקים הקריטיים למאבקי האליפות והירידה בפלייאוף עד כאן, בפרט משחק העונה – בכל אלו לא נרשמו כל תקלות בנושא השיפוט".

דוד פוקסמן שולף צהוב לאופיר קריאף (ליאת אבשלומי)
בית"ר ירושלים - הפועל כפר סבא

"בדקה ה-34 נפסקה בעיטת עונשין מוצדקת לזכות כפר סבא. הטענה שיש להניף כרטיס צהוב באופן ישיר ומיידי בעת פסיקה לעונשין הינה שגויה מן היסוד. כרטיס צהוב יונף אך ורק כאשר מתקיים קריטריון מובהק. במקרה זה מדובר בעבירת משחק חסרת זהירות בלבד בחומרתה וכמו כן, אין עצירת התקפה מבטיחה, בשל העובדה ששחקני ההגנה השתלטו על הכדור. לכן לא היה מקום לכרטיס צהוב ובוודאי שכל טענה לכרטיס אדום הינה מופרכת לחלוטין.

"בדקה ה-43 בצדק לא הונף כרטיס צהוב שני לשחקן ירושלים. מדובר בעבירת חוסר זהירות ברף הנמוך. כמו כן, המרחק המשמעותי משער היריבה (כ-70 מטרים) וכמות שחקני ההתקפה הנוספים אל מול שחקני ההגנה בוודאי שאינם עומדים בדרישה של רף גבוה מובהק להנפת כרטיס צהוב שני. מדובר ביישום הנחיות מדויק.

שחקני בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
"בדקה ה-47 הניף השופט בצדק כרטיס אדום לשחקן כפר סבא, בגין עבירת משחק חמורה ובהתאם להמלצת שופט המסך. מדובר בפגיעה באזור החזה של שחקן יריב, אמצעות רגל ישרה וגבוהה, תוך מהירות, עוצמה ופקקים חשופים ואשר מסכנת את שלום היריב. יישום נכון של תכלית שיפוט המסך באבחנת חומרת עבירות מסוג זה.

"בדקה ה-69 פסק השופט בצדק לבעיטת עונשין לזכות כ"ס, בהתאם להמלצת שופט המסך. גם במקרה זה הטענה שנדרש היה כרטיס צהוב לשחקן המכשיל הינה שגויה. אמנם מדובר בעצירת התקפה מבטיחה, אך עם ניסיון של השחקן המגן לשחק בכדור. בהתאם להוראות החוק, אין להניף כרטיס צהוב במצב מסוג זה ולכן כך פעל השופט.

"הגם שאירוע זה כלל לא עלה במסגרת הטענות, יש לציין כי הטעות המהותית היחידה שבוצעה במשחק הינה שבדקה ה-78 על השופט היה להניף כרטיס אדום לשחקן ירושלים, בגין עבירת משחק חמורה. מדובר בפגיעה מאחור באזור שמעל לקרסול, תוך עוצמה ופקקים חשופים. במקרה זה חסרה היתה המלצה בהתאם של שופט המסך".

המשחק בין אשדוד לקריית שמונה (מוטי קדוש)
מ.ס. אשדוד - עירוני קריית שמונה 
בדקה ה-66 על השופט היה לפסוק לבעיטת עונשין לזכות קריית שמונה, בגין עבירת יד ברחבה ובהתאם להמלצת שופט המסך.

מכבי נתניה - בני סכנין
בתוספת הזמן של המשחק הניף השופט בצדק כרטיס אדום לשחקן נתניה, בגין עבירה של מניעת הזדמנות ודאית להבקעת שער ובהתאם להמלצת שופט המסך.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות