טוכל נכנס לספרי ההיסטוריה, הרצף של זידאן הסתייםצ'לסי הדיחה את ריאל מדריד ועלתה לגמר ליגת האלופותהפועל ת''א ניצחה את הרצליה, ראשל''צ דרסה את חיפהמכירת הכרטיסים לחצי גמר גביע המדינה - היום ומחרגראנד סלאם: פרימו וראשוני הפסידו בקרב על הארדהפועל ת''א נקנסה ב-10 אלף ש''ח על זריקת החפציםגור שטיינברג המליץ: יואב כהן צריך להתחרות בטוקיועונה נהדרת: שער ובישול לביברס נאתכו במדי פרטיזןבדרך לנטפליקס? ענקיות תוכן פנו לשופטת ספיר ברמןחוגג ובית''ר י-ם מתכננים תביעת ענק נגד לה פמיליה
המפגש היום (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

הנשיא ראובן ריבלין צפה בהכנות לאולימפיאדת טוקיו

שלישי | | 16:35    מאת מערכת ישראל ספורט

נשיא המדינה נפגש עם הספורטאים האולימפיים - טומרקין, מוקי, פלצ'יק ואחרים - במכון וינגייט (''סומך עליכם בטוקיו'') והתייחס גם לסוגיית הג'ודוקא האיראני מולאי: ''בספורט אנחנו מביטים בגובה העיניים - שווים''

נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (שלישי) במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט. במסגרת הביקור, הכריז שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, על הטמעת תחום הערכים בספורט כחלק אינטגרלי מפעילתו השוטפת של מכון וינגייט.

במסגרת הביקור, הנשיא נפגש עם הספורטאים האולימפיים הבכירים של ישראל וצפה באימוני נבחרת ישראל בג'ודו ובשחייה אומנותית לקראת אולימפיאדת טוקיו 2021. הנשיא פגש את השחיין האולימפי יעקב טומרקין, ואת מאמנת נבחרת ישראל בשחייה אמנותית סבטלנה בכר,  וכן את יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי, מאמן נבחרת ישראל מר אורן סמדג'ה ואת הג'ודוקאים הבכירים: שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק, ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול וטל פליקר.

הנשיא ביקש לברך את הספורטאים ואמר: "אני מבקש לאחל הצלחה רבה לאתלטיות והאתלטים המצוינים שלנו שצפויים לייצג אותנו באולימפיאדה בטוקיו. אני יודע שהאימונים לקראת האולימפיאדה הזו, היו מאתגרים במיוחד, ושנדרשתם לנחישות, ריכוז, ומשמעת עצמית, יוצאים מגדר הרגיל. אנחנו סומכים עליכם, וגאים בכם כל כך!״. הספורטאים צפויים להגיע לבית הנשיא לקבל את ברכתו לקראת היציאה למשחקים האולימפיים טוקיו 2021.

המפגש היום (עמוס בן גרשום, לע''מ)
עוד קודם לכן, הביקור החל סביב שולחן עגול בנושא "ערכים בספורט", אותו אירח מנכ"ל מכון וינגייט מר שי אברהמי, ובו השתתפו נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, שר התרבות והספורט מר חילי טרופר, מנכ"ל משרד התרבות והספורט מר רז פרויליך, ראש מנהל הספורט במשרד הספורט מר עופר בוסתן, יו"ר מכון וינגייט מר יעקב (יקי) אנוך, מנכ"ל עמותת ערכים, מר ערן איתן אלברז ומנכ"ל הוועד האולימפי, מר גילי לוסטיג.

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, סיפר כי בשנה האחרונה המכון פעל רבות לקידום והטמעת הנושא הערכי בספורט, לרבות בבית הספר להכשרת מאמנים, בטיפוח ספורטאי האקדמיה למצוינות בספורט, באתנה – המרכז לקידום ספורט הנשים, והרחבת הפעילויות להנגשת הספורט לפריפריה ולמגזרים השונים של החברה הישראלית. גם אנשי משרד התרבות והספורט סיפרו על נכונותם להרים את הדגל החברתי במסגרות הספורט התחרותיות וההישגיות בישראל, מהלך אשר יקודם ברוח חזון הנשיא וברוח "תקווה ישראלית" בספורט.

המפגש היום (צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ)
מנכ"ל וינגייט, מר שי אברהמי: "הספורט הוא כלי לקידום ערכים חברתיים נאורים כמו שוויון הזדמנויות, מאבק בגזענות ובאפליה. יש בספורט מכל היופי של הרוח האנושית - מאמץ, כשרון, התמדה, שאיפה למצוינות, הוגנות, עבודת צוות, כבוד לשני, פירגון, חברות, כיבוד הכללים. אנחנו רואים בספורט כלי לחינוך הדור הבא לערכים אלו. על כן המכון הלאומי למצוינות בספורט לקח על עצמו להטמיע את הממד הערכי בפעילותו המגוונת  בבית הספר למאמנים, בטיפוח ספורטאי האקדמיה, קידום ספורט הנשים, והנגשת הספורט לפריפריה ולמגזרים השונים של החברה הישראלית".

נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין: ״בספורט אמנם יש יריבים אבל לא אויבים. בספורט אנחנו נפגשים עם האחר על הדשא, על הפרקט או על המזרן, ומביטים בו בגובה העיניים – שווים. ספורט וחינוך לספורט, חורגים מהמגרשים ומאולמות האימונים, ובכוחם לעצב תהליכים חברתיים רבי עצמה. זוהי הבנה שגם אתם בווינגייט, המכון הלאומי שלנו למצוינות בספורט, שותפים לה. ההבנה שחינוך לערכים בספורט לא מעצב רק ספורטאים טובים יותר אלא גם אנשים טובים יותר. המקום הזה, הוא מגדלור לאומי לא רק של הישגים בספורט אלא גם של ערכים בספורט"

נגישות