רק 1:1 לליברפול מול לידס בחוץ, נשארה במקום השישיחולון ניצחה את הפועל י-ם, גלבוע/גליל את מכבי ת''אנשים: רמלה דרסה את רמת גן, אשדוד ניצחה את חולוןכדוריד: הפועל ומכבי ראשל''צ עלו לחצי גמר הפלייאוףאבוקסיס: ''הם השוו מכלום'', מזרחי: ''המזל היה איתנו''עמוק בתוספת הזמן: בית''ר סחטה 2:2 מול בני יהודהנוף הגליל והפועל י-ם נפרדו ב-1:1, נס ציונה התקרבהמכירת הכרטיסים לסופר קאפ הצרפתי תיפתח בשלישינשים: נדחתה העתירה של אליצור רמלה לקיצור העונהצ'פרין מאיים, באיירן מינכן ודורטמונד לא יהיו בסופר ליג
מאמן נבחרת ישראל, וילי רוטנשטיינר (דוברות ההתאחדות)

רוטנשטיינר: ''המטרה? לחזור לדרג השלישי במוקדמות''

שני | | 12:32    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן נבחרת ישראל על קמפיין מוקדמות המונדיאל: ''נרצה לסיים בטופ 3 אבל המטרה היא לעמוד בכל פעם באתגר הקרוב. רוצה לשנות את תדמית הנבחרות''. חסון: ''רציתי את בניון כמנהל הטכני, והדבר לא הסתייע''

חודשיים בדיוק לפני פתיחת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 עם המפגשים מול דנמרק (25 במרץ) ונגד סקוטלנד (28 במרץ) וחודש לאחר שההתאחדות לכדורגל אישרה רשמית את המשך דרכו של וילי רוטנשטיינר בנבחרת ישראל, מעתה על תקן המאמן הלאומי במקום תפקיד המנהל הטכני אותו מילא בכמעט שלוש השנים האחרונות, האוסטרי שב בשבוע שעבר לישראל והתייצב היום (שני) למסיבת עיתונאים ראשונה כמאמן הקבוע של הנבחרת. לצידו התייצב גם יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון.

רוטנשטיינר אמר: "אני מאחל החלמה מהירה לכל החולים בקורונה. אני שמח שהכדורגל הישראלי חזר, זה מאוד חשוב לקראת מרץ והמשחקים. כבוד גדול עבורי להיות המאמן הלאומי של הנבחרת. יש החלטת וועדה לגבי מי יהיה המנהל הטכני הבא. כולם צריכים לעבוד על הצלחת הנבחרת הלאומית, אני מברך את ליאור רפאלוב על פרס השחקן המצטיין שקיבל בבלגיה, אני תמיד אזמין את השחקנים הטובים ביותר לנבחרת, עבור כל השחקנים הדלת פתוחה. לגבי ליאל עבדה, הייתי במשחק של מכבי פתח תקווה והיה משחק טוב, אבל אני לא רוצה להתייחס לשחקן בודד. אני רוצה לעזור לשחקנים צעירים להשתפר ולהתפתח ושחקנים כאלה תמיד מתקבלים בברכה בנבחרת הלאומית. אני מתרכז גם בצפייה בנבחרות הצעירות ויש לנו שחקנים צעירים מצוינים ואנחנו רוצים לפתח אותם ואם תהיה אפשרות לשלב שחקנים צעירים בנבחרת הבוגרת זו כמובן מטרה מבחינתנו".

המאמן וילי רוטנשטיינר (דוברות ההתאחדות)
על עוזרו אלון חזן: "יש לי צוות באיכות גבוהה וחשוב לי שהצוות המקצועי יישאר כזה, אבל ברור שיש עוד אפשרויות אבל יכול להיות שייפתחו אפשרויות ואני תמיד רוצה קודם כל בהצלחת ההתאחדות על כל הנבחרות השונות". על הקפטן ביברס נאתכו: "הייתה לי שיחה טובה עם ביברס והוא שחקן מצוין, מהקפטן ועד השחקנים הצעירים, הזימון לנבחרת מגיע בהתאם ליכולת של השחקנים. אני לא יכול להגיד מראש מה יהיה, אבל אני מעריך את המנהיגים שלנו בנבחרת". רוטנשטיינר סיכם: "רפאלוב שחקן מנוסה, אנחנו עוקבים אחרי שחקנים. איזון הקבוצה חשוב. ההחלטה תתקבל בחודש מרץ. אנחנו מסתכלים בכל שבוע על יכולת השחקנים ואנחנו בוחרים את הטוב ביותר לנבחרת ולכדורגל הישראלי. בירכתי את ליאור על זכייתו בתור שחקן העונה בבלגיה".

המאמן הוסיף: "מה אנחנו רוצים להשיג ב-2021? יש לנו 'דרך ישראלית'. המטרה הראשונה היא הנבחרת הלאומית, שהיא כרטיס הביקור של הכדורגל שלנו. הנבחרת נלחמת ונותנת הכל, הנבחרת והצוות המקצועי עם לב אחד ומטרה אחת.מטרה שנייה, כרגע אנחנו במקום ה-87 בדירוג העולמי. המטרה שלי היא לעלות קדימה ולהיות בדרג השלישי ביורו הבא. מטרה שלישית, לשפר את הכדורגל שלנו. אנחנו רוצים לשפר את משחק ההגנה, המעבר וגם לשחק ביותר אינטנסיביות. מטרה רביעית, זאת לא אסטרטגיה טובה לדבר על מיקום ראשון, שני או שלישי בבית. היריבות דנמרק, אוסטריה וסקוטלנד ממוקמות מעלינו. האסטרטגיה הטובה ביותר היא להתמקד במשחק אחרי משחק. מטרה חמישית, אמונה בכדורגל הישראלי. אנחנו יודעים מה האפשרויות שלנו. אנחנו מנסים לראות מה ההזדמנויות שלנו. מטרה שישית, להשתפר בכדורגל הבינלאומי ושכדורגלנים שלנו ישחקו בחו"ל. מטרה שביעית, התדמית. אנחנו צריכים שהאוהדים יהיו מאחורינו ויגיעו לאצטדיונים. התחלנו לעבוד על המטרות".

היו''ר אורן חסון (ההתאחדות לכדורגל)
חסון אמר: "עד כמה שזה נשמע בלתי נתפס, אנחנו נערכים בפעם השלישית להתניע את הכדורגל בתקופת הקורונה וזה דורש הרבה היערכות מבחינה כלכלית ולוגיסטית וזה אתגר לא פשוט עבורנו. לשמחתי הפעולה של הנבחרות נשמרה כמו שהיא ברמה הבין לאומית. חתמנו על הסכם עם ההתאחדות של איחוד האמירויות בהתאם להסכם השלום בין המדינות ואף מינינו פרויקטור, יריב טפר, לשם כך ואני מקווה שנראה תוצאות בקרוב. כמו שאתם יודעים וילי רוטנשטיינר מונה למאמן הנבחרת והמשימות שלנו די רבות למינוי מאמנים לנבחרות השונות. נשאלתי אחרי שמינינו את רוטנשטיינר אם איבדנו את הדרך, אז לא איבדנו את הדרך, יש לנו את הדרך הישראלית בהנהגתו של רוטנשטיינר ואנחנו עומדים מאחורי הדרך הזו. כל מי שייכנס להתאחדות יאמץ את המצפן של הדרך הישראלית הזו כי בנינו משהו לשנים הבאות".

היו"ר הוסיף: "כשנכנסתי לתפקיד אמרתי שאני אשקיע בילדים ובנוער ואהפוך את הפירמידה וכך אכן אני עושה. אנחנו בתוך שנת קורונה והקמנו את האקדמיה הראשונה במכמורת ויש שם 23 ילדים משנתון 2007 שכבר נמצאים שם ופועלים וזו הייתה משימה מאוד לא פשוטה וזה מבחינתנו חוד החנית. נוסף על כך, פתחנו שלושה מרכזי מצוינות בנוף הגליל, אשקלון ורמת גן ואני חושב שההשקעה הזו נותנת לנו תקווה להמשך הדרך בעשייה בנבחרות הצעירות. אנחנו הולכים להכפיל את בית הנבחרות בשפיים ונקיים עוד שני בתי פיתוח לנבחרות במזרע ובאשקלון, הייתה משימה לא פשוטה השנה ועמדנו בה. בקרוב נמנה מנהל טכני. אנחנו מקדישים הרבה מחשבה מי זה יהיה, אני מאשר שדיברתי עם יוסי בניון בנושא והדבר לא הסתייע".

היו''ר אורן חסון (ההתאחדות לכדורגל)
חסון המשיך ודיבר על הנבחרת הבוגרת: "באשר לוועדת האיתור, הייתה עננה מאוד גדולה האם נוכל לקיים את הפעילות הבינלאומית כאשר הקמנו את ועדת האיתור והצבנו שני מטרות, מטרה אחת להעפיל ליורו, מה שלא צלחנו ומטרה נוספת, להישאר בדרג ב' של ליגת האומות לאחר שעלינו מדרג ג'. לשמחתי הרבה ביעד הזה הצלחנו לעמוד. התלבטנו לגבי המשך שיתוף הפעולה עם רוטנשטיינר, אם יהיה מנהל טכני או ימשיך כמאמן ובסופו של דבר, החלטנו שהוא ימשיך כמאמן נבחרת ישראל. ידענו שלאורך זמן הוא לא יוכל לשמש גם כמאמן הנבחרת וגם כמנהל טכני. כמובן שהוא ימשיך לסייע למנהל הטכני שייכנס לנעליו ונמנה בשבועות הקרובים מנהל לנבחרות הצעירות ויהיה אחראי למינוי המאמנים".

היו"ר סיכם: "כאשר דיברנו על המטרות למוקדמות מונדיאל 2022 ראינו את השינוי בנבחרת בתקופה הזו והנבחרת שלנו מתנהלת היום בצורה מאוד מקצועית ואני חושב שאנחנו רואים את התוצאות וקוצרים את הפירות. הוגרלנו לבית מאוד אטרקטיבי והמטרה היא ברורה מאוד, להיות תחרותיים ולצבור מספיק נקודות על מנת לצבור נקודות כדי לחזור בקמפיין הבא לדרג 3 שאיבדנו בקמפיין האחרון. שני המשחקים מול דנמרק וסקוטלנד ייערכו באצטדיון בלומפילד כאשר אנחנו מאוד מקווים שתהיה אפשרות לאפשר לקהל להיכנס. אנחנו בדיאלוג עם משרד הספורט ומשרד הבריאות בנוגע לסיטואציה. יש עוד חודשיים ואנחנו רואים את הקצב בחיסונים והשאיפה שלנו היא שהנבחרת תתחבר בקמפיין הזה שוב לאוהדים שמאוד חסרים".

נגישות